Jump to content

Problem z wymianą baterii


jarzyslaw
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam tak problem z moim MI5

Zaczął się on od unoszących się zacisków. Potem pęknięcie klapki, Przyczyną okazała się puchnąca bateria. I tu zaczął się problem. Nie miałem zbyt wiele czasu więc zdecydwałem wymienić ją sam. Zakupiłem baterię z allegro, rozebrałem urządzenie,zamontowałem nową. Tu zaczeły się schody, telefon uruchamia się, jednak bateria nie jest ładowana, pojawia się komunikat o rozpoczęciu ładowania, po chwili jednak znika, na ładowarce poziom baterii jest jedynie podtrzymywany, skończyły mi się już pomysły jak to rozwiązać. Miał ktoś z was podobne przygody lub ma pomysł czy wina softu czy nowej baterii

Link to comment
Share on other sites

Tu zaczeły się schody, telefon uruchamia się, jednak bateria nie jest ładowana, pojawia się komunikat o rozpoczęciu ładowania, po chwili jednak znika, na ładowarce poziom baterii jest jedynie podtrzymywany.

Wyjmij baterię z telefonu. Jeśli masz możliwość, to sprawdź miernikiem elektrycznym napięcie baterii. Jeżeli będzie poniżej 3.85V to można ją pobudzić/podładować zasilaczem laboratoryjnym (każdy serwis powinien mieć na stanie).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, jarzyslaw napisał:

Bateria orgyginalna się ładuje normalnie więc to nie wina kabelka. Sugerujecie, że zmiana softu może pomóc ?

Nie. Uszkodzona bateria, ostatnio w Sony SP miałem identyczną sytuację.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jarzyslaw napisał:

Bateria orgyginalna się ładuje normalnie więc to nie wina kabelka. Sugerujecie, że zmiana softu może pomóc ?

To nie jest takie oczywiste bo  kabelek o którym piszę np. na innej ładowarce ładuje mi normalnie to takie niuanse jakości  a Twoja oryginalna bateria jak sam napisałeś jest spuchnięta co z tego, że oryginalna więc analogicznie warto wpierw  sprawdzić ładowarkę i kabel jak nie pomoże to reklamować nową baterię.

Edited by Adamcom
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam, ktoś pewnie kojarzy moje kiepskie wyniki na baterii więc postanowiłem zakupić nową. Jako że w polecanej hurtowni od ponad miesiąca chyba nie ma http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=6323 to zakupiłem z allegro... na moje 99% podróbka. Trzyma niewiele dłużej o ile w ogóle, jest wyraźnie szersza, ledwo wcisnąłem w obudowę a przez to minimalnie klapka odstaje i telefon się obraca jak bączek ponadto logo producenta ma inną czcionkę a bateria zamiast ok 1h 10minut ładuje się na QC 3.0 ok 1h 40 minut... dziś zacznę walczyć o wymianę na produkt oryginalny z tym że... wątpię że sprzedawca mi go dostarczy. Oprócz w.w. sklepu/hurtowni gdzieś można jeszcze dorwać pewną i oryginalną baterię do MI5?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bateria w MI5 spuchła, pokazywała nagle skoki w dół, więc zamówiłem nową baterię i zmieniłem. Z nową baterią, kiedy telefon podłącze do ładowania ładuje się przez sekundę i nagle przestaje. O dziwo na wyłączonym telefonie ładuje się, ale nadal są nagłe skoki - z 5% na 27% itp. ktoś może mi podpowiedzieć co jest nie tak, jak to naprawić? Załączam screena z informacji o telefonie.

received_1503392913062204.png

Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...