Skocz do zawartości

Brak zdecydowania


Sleepingdog03

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem HTC 820 wszystko jest ok tylko bateria mnie nie zadowala . Telefon mam od ponad roku , dostałem go w Play na przedłużenie abonamentu . Jakiś czas temu zainteresowałam się lenovo k6 note. Ale oglądając recenzję mobzill - i usłyszałem o xiaomi redmi note 4 ten normalnej i wersji x . Zaciekawiło mnie to bo nawet w Play oferują ten telefon . Tak więc zacząłem czytać aż dotarłem tu . Wiem już że są wersje z LTE i ich brakiem . Np w sklepie sferisa jest w wersji Gold ( wiem wiem nie męską ) ale nic za 750 czy może trochę więcej , ale z gwarancją . I tu tyczy się moje pytanie . Czytałem tu ze jest jakiś problem z rozmowami telefonicznymi coś z dźwiękiem . Mówicie tu też o problemach z BT , a np cały czas siedzę na smarwatch-u od sony sw3 . I pytanie rozłącza wam bl czy nie i jak sytuacja wygląda z rozmowami . A może coś innego jesteście mi w stanie zaproponować ? Czy może jednak idź w stronę tego lenovo ? Bardzo prosto bym o jakąś rzetelną opinie . Nie mogę się jakoś zdecydować , a moja małżonka ciśnie mnie bym jej dał swój telefon i jestem na kupnie nowego . Dobrze że tu zajrzałem bo już byłem nie raz na stronach z kupnem 4x a tu się dowiedziałem o różnych wersjach itp. Dlatego proszę jeszcze raz o jakąś poradę która jakoś pomoże mi wybrać . Od razu dziękuję za pomoc . 

A chciał bym zaznaczyć że jakoś rozmowy jest dla mnie bardzo ważna . Ponieważ zajmuje się serwisem maszyn SMT i nie raz tłumaczę klientowi o co chodzi przez godzinę albo więcej . Nie chce żadnych przebić , szumów , echa czy przebić.

Edytowane przez Sleepingdog03
Zapomniałem czegoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo urazić ale jeśli masz taką sytuację to telefon musi być nie zawodny i działać bez modfikacji.

A tutaj to nie zawsze tak jest czasem trzeba pogrzebać w sofcie.I pomijając fakt że po aktualizacji może coś nie działać no to trzeba się bawić.(drenaż bateri.itd)

Firma błędów nie wybacza kilka połączeń nieodebranych i tylko problemów sobie narobisz według mnie ten telefon się poprostu nie nadaje się jeśli masz poważną pracę na oficjalnym miui global może działać ale nie musi a potem siedzi się na forum i czyta jak co wgrać żeby jako tako działało 

Chyba że nie boisz się pogrzebać w sofcie lub go zmienić to wtedy jak najbardziej choć ja nie polecam szkoda nerwów może na jednej karcie sim działać na drugiej nie(operatora) jednym na tym samym sofcie działa drugim nie.A jak by się zdarzyło że tobie nie działa i się zapytasz to ci odpowiedzą że im działa(pocześci rzeczywiście tak jest)

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość rozmów tragiczna. Też pracuję z ludźmi, mnóstwo gadam przez chyba 2 miesiące próbowałem ten syf w RN4 ogarnąć softami, modami. Szkoda czasu. Nic nie poprawisz, a jak już to niewiele. Sprzedałem w cholerę z zaznaczonym problemem. Nowemu użytkownikowi to nie przeszkadza.

Weź urządzenie mniej wydajne. Normalnej firmy. Zakupione w PL z oficjalnej dystrybucji. Jak Ci coś walnie to nie musisz się stresować, że naprawa 2 miesiące zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Moj model oprócz, że trochę trzeszczy obudowa, jak najbardziej polecam. Nie urzywam rozmów przez bluetooth bo kazdy fon ma zestaw głośnomówiacy. Rozmowy w 90% przeprowadzam na 2G. Jakosc jest zadowalająca, wyraźnie i naturalnie słychac. Wgrane mam okoł 20 apek.. Facebook lite , messenger lite, to najbardziej drenujące aplikacje, ale w wersji lite jest genialnie, nie gram , wiec gier nie posiadam. Wszystko hula, połaczenia, smsy, niedoebrane połączenia sie zapisują... dla mnie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, painball napisał:

Zakupione w PL z oficjalnej dystrybucji. Jak Ci coś walnie to nie musisz się stresować, że naprawa 2 miesiące zajmuje.

U kogo kupiony? Czemu nie zwrociles na gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, IT4Geeks.Polska napisał:

U kogo kupiony? Czemu nie zwrociles na gwarancje?

Czytamy ze zrozumieniem. Napisałem żeby kupił telefon marki która oficjalnie dystrybuje i serwisuje telefon w PL. Jakikolwiek.

Kupiłem u Chińczyków. Wtedy tego typu telefony mają sens, bo omijamy pośredników. Jaki jest sens kupna Mi5 w PL od ABCdata 1800zł gdzie w tych pieniądzach możemy już powoli kupować G6, które jest urządzeniem lepszym pod każdym względem.

A już szerokim tematem wtedy jest serwis urządzenia w razie awarii. Dostępność części ori do Xiaomi się nie zmienił od czasów Mi3 i wszyscy wiemy jak to wygląda. Kupujemy u Chińczyka to mamy wysyłkę w obie strony (kurier kosztuje swoje więc trzeba pocztą) i się robią lekko dwa miesiące. Gwarancję chcemy u ACID'a to trzeba kupować w IBG i też przestaje być tanio.

I nie ma sensu zwracać na gwarancję, bo jakość rozmów jest marna na wszystkich RN4X. Wsparcie dla rozmów po BT to już w ogóle dramat. W rodzinie miałem 3 egzemplarze (wszystkie poszły na sprzedaż albo komunijny prezent). 2 jeszcze u znajomych. Ostatnio u klienta zauważyłem też RN4 i średnio był zadowolony z jakości rozmów.

Miałem Mi3 była porażka pod wieloma względami, też pogoniłem po dwóch miesiącach. Gimbus kupił i do dziś chodzi szczęśliwy, że mu YT i FB nie tną. Teraz RN4, też dwa miesiące. Się wyleczyłem z marki (pod względem telefonów - akcesoria robią świetne) na kolejne dwa-trzy lata i będę serdecznie wszystkim, którzy oczekują prawidłowo działającego urządzenia out of box te telefony odradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, painball napisał:

Czytamy ze zrozumieniem. Napisałem żeby kupił telefon marki która oficjalnie dystrybuje i serwisuje telefon w PL. Jakikolwiek.

Nie wiem skad kupowales swoje Xiaomi ale ja swoich troszke w przeciagu 9 miesiecy sprzedalem [ r3s, rn3p r4a, r4x, rn4 ] i nikt nie zglaszal problemow z jakoscia rozmow, gps, jakoscia wykonania czy praca urzadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny użytkownik masz cytat wyżej:

1 godzinę temu, slawek.n napisał:

No cóż. Moj model oprócz, że trochę trzeszczy obudowa, jak najbardziej polecam. Nie urzywam rozmów przez bluetooth bo kazdy fon ma zestaw głośnomówiacy. Rozmowy w 90% przeprowadzam na 2G. Jakosc jest zadowalająca, wyraźnie i naturalnie słychac. Wgrane mam okoł 20 apek.. Facebook lite , messenger lite, to najbardziej drenujące aplikacje, ale w wersji lite jest genialnie, nie gram , wiec gier nie posiadam. Wszystko hula, połaczenia, smsy, niedoebrane połączenia sie zapisują... dla mnie super.

No sorry. Używam słuchawki BT/bądź głośnomówiących w jednym z 3 aut. W tym samym czasie GPS (Yanosik, Autoguard/Automapa). Synchronizuję pliki z firmową chmurą. Odbieram połączenia. Nie mam czasu jak niektórzy przełączyć na 2G bo chcę porozmawiać w przywoitej jakości na wbudowanym w telefon głośniku.

Dla przeciętnego użytkownika może wystarczy. Dla mnie porażka.

Sprzedawaj dalej. Ale nie gadaj głupot. Wystarczy spojrzeć na forum tutaj/En.miui albo na bugsection en.miui po 60 nowych wpisów dziennie. Co aktualizację cyrk, błędy, poprawki. Brak kompatybilności z peryferiami. Losowość egzemplarzy. Różniący się dostawcy komponentów. I bierz też pod uwagę kto od Ciebie kupuje - jaka jest grupa docelowa usługi pośrednictwa. Telefon o wartości 150USD za ponad tysiąc złotych.

Zaproś mnie do siebie na testy ;) Masz dostęp do tylu egzemplarzy. Można testy zrobić, nagrać i opublikować. I mówimy o RN4X Global, a nie o kolekcji urządzeń które sprzedajesz.

Ty sprzedajesz i są fantastyczne. Nikt nie narzeka.

Ja i trochę ludzi na tym forum używamy i jesteśmy mniej lub bardziej zadowoleni. Sprzedałem - pozbyłem się problemu. Nabywca jest zadowolony, bo nie używa połowy rzeczy które oferuje (potencjalnie) urządzenie. Inni robią fixy i używają głośnomówiącego, bo po BT się nie da.

Tyle w temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem oficjalnej dystrybucji abc data rn3 pro se(Kate) 1-wadliwa płyta(odpuszczam że SMS niedochodziły i połączeniami ciężko było) wymiana na 2 (problem z jakością połączeń i romingiem na karcie rbm a na play działało parodia porostu po wielu eksperymentach na LineageOS i wgraniu modemu z dev grudniowego jakoś to działało(ale ile tych global dev, miuipolska się osiągnąłem to szkoda gadać) wymiana na 3 to samo karta sim rbm bezużyteczna na miui.

Ja tak to ogarniam że może tak jak wyświetlaczem mają kilku producentów różnice widać i czynnikami lin papilarnych,czujnikami zbliżeniowymi do jednego modelu tak samo może być z anteną GSM i za to tylko niektórym nie działa prawidłowo lub przednim głośnikiem do rozmów.(oczywiście tylko na niektórych modelach kilku producentów podzespołów jest) to moje domysły tylko

Bt to raczej kwestia oprogramowania bo na niektórych modelachLineageOS jest wszystko ok

A z problemami oprogramowania po aktualizacji (GPS,aparat.itd) to też jest tak że niektórym nie przeszkadza i nie wykryją.

A nieraz jest tak że te same modele soft a na jednym coś nie działa lub drenaż bateri(taka też loteria) po forum też widać problemy.

Okolica też zależy bo niektórzy używają w mieście lub po za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, painball napisał:

 

Nie ma sprawy mam po kilkanascie sztuk XR4x, XRN4 i kazdy mozemy przetestowac(gps, jakosc rozmow, lcd) tyle ze jak sie wytlumacze z odfoliowanych telefonow? :D bo kazdy chce zafoliowany a odfoliowany to juz uzywany..


Mowisz ze Xiaomi ma bledy SW / HW? A ktory producent nie ma tych mniejszych lub wiekszych bledow? Samsungi z lagowaniem na dzien dobry(Stock ROM - S2, S4, S5, S5m, S6), bateriami tracacymi do 30% swej pojemnosci w przeciagu roku uzytkowania, Huawei z tragiczna optymalizacja CPU HSK, ubijajacymi appkami po 1 minucie i RAM wolnym ponad 50%, lagami po paru mcach uzytkowania (HP8, 8L, P9, 9L), Sony z awaryjnoscia miedzy 5-10%(Z3-Z5 rowniez serie Compact, jak i te nowsze), o LG sie nie wypowiem bo nie mialem, Moto tylko G4g2.

Swoja droga jaki masz teraz telefon ze nie masz zadnych z nich problemow?

I na forum zawsze wchodza osoby majace problemy ale teraz pytanie jaka jest skala problemow w skali sprzedazy jakiegos modelu oraz marki? 5%?10% Nikt tego nie powie, a odradzanie jakiejkolwiek marki bo "mi nie chodzilo to i innym nie moze chodzic" to krotkowzrocznosc bez argumentow tak i cenowych jak i tego by uswiadomic jakas osobe ze kupujac cos X za X-PLN bedzie mial to i to ale niestety musi sie pogodzic z tym i z tym ale jesli zwroci uwage na marke Y to ta bedzie miala lepsze to ale nie dorowna w tym marce X itd itp

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia np dzieci zadowolone z telefonu bo się grać da i im dużo nie trzeba 

Xiaomi lepsze będzie Pan zadowolony lepiej się tego trzymać bo aż strach napisać inaczej.

W sumie kup przeżyj to sam zobaczysz jak jest może będziesz szczęśliwym posiadaczem bezbłędnego urządzenia kto to wie:-D

Ale chciałbym zobaczyć statystyki awaryjności xiaomi np mi5,rn3 pro se ale to poprostu jest nieosiągalne a szkoda 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Nie ma sprawy mam po kilkanascie sztuk XR4x, XRN4 i kazdy mozemy przetestowac(gps, jakosc rozmow, lcd) tyle ze jak sie wytlumacze z odfoliowanych telefonow? :D bo kazdy chce zafoliowany a odfoliowany to juz uzywany..

Tak trochę się wetnę w rozmowę ale co do Sony to całkowita prawda. Znajomemu po niecałym roku padła płyta główna. Kupił jakiegoś Myphone i działa mu jak narazie.

Poza tym to nigdy ani z Redmi 1 ani z Mi3 nie miałem żadnych problemów które tutaj niektórzy opisują. W szczególności z gpsem, Mi3 łapało fix w 2 sekundy na najgorszym zadupiu, bez włączonej transmisji danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony rzeczywiście coś mi się o uszy obiło o awaryjności ale mnie nie doswiadczyło z1 Compact 3 rok śmiga bezawaryjnie oprócz wymiany baterii(pod koniec gwarancji i obudowa wymieniona na nową głośniki mocniejszy włożony) z softem nigdy nie miałem problemów najbardziej niezawodny i wytrzymały telefon jaki miałem dostałem od Sony gratis etui.I jak wydadzą tego nowego Compact to kupię (flagowca nie średniaka) 

Ale tylko dlatego że nie miałem problemów jakbym miał to też bym omijał 

A temat tyczy się rn4x ale na nim jest rzeczywiście problem z jakością na niektórych urządzeniach na forum w jego dziale nawet jest kilka tematów więc nie rozumiem o co chodzi z tym mi3 inna półka tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Swoja droga jaki masz teraz telefon ze nie masz zadnych z nich problemow?

Prywatnie OnePlus 5. Służbowo Note 4. Każdy ma swoje drobne choroby. Nie wpływające jednak na użytkowanie.

1 godzinę temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Mowisz ze Xiaomi ma bledy SW / HW? A ktory producent nie ma tych mniejszych lub wiekszych bledow?

Każdy coś ma. I to normalne. Gdybyś czytał ze zrozumieniem od samego początku tematu to by tej dysputy nie było. Napisałem chłopakowi, że jak potrzebuje urządzenie do pracy to niech kupi coś dostępne na naszym rynku z oficjalnej dystrybucji producenta (nie podałem marki) z zapleczem serwisowym w PL. Jak już coś walnie lub jest nie tak to nie ma problemów z szybką naprawą, zwrotem, reklamacjami. Januszy biznesu sprowadzającymi z Ali i sprzedających w PL z "gwarancjami" i cudami mamy na tym forum dość. Nie wiem po co burzę siejesz.

15 minut temu, MasaMasen napisał:

W szczególności z gpsem, Mi3 łapało fix w 2 sekundy na najgorszym zadupiu, bez włączonej transmisji danych.

Nie popękała Ci jeszcze ramka przy słuchawkach? :D To faktycznie fartowny egzemplarz ;P Mój był po 2 miesiącach popękany. Nie tylko zresztą mój. Gdzieś w odchłaniach forum będzie tak z 7 stronnicowy temat zadowolonych userów;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sleepingdog03 napisał:

Siedzę w domu i oglądam YT i jakoś tam wszyscy no dobra większość porównań K6 Note i XRN4 wypadają podobnie choć zaznaczają że przez N4 rozmawia się lepiej. Wszyscy recenzenci maja kupione telefony w Polskiej dystrybucji a nie ali czy inne bóstwa. To jak ? jest z tym

Żebyś wiedział pod względem parametrów,ceny, funkcji nakładki i wszystkich recenzji telefon jest wspaniały 

Jakby coś nie tak to tylko zmieniasz numer lub przemosisz do innej sieci.

Lub Pisze Na forum to ci doradzą ci 

Za dużo zmiennych (lokalizacja,sieć)

Nikt ci gwarancji nie da na 100% że będzie działać ale jak się uda to na 100% będziesz miał dobrą jakość połączeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Sleepingdog03 napisał:

jeżeli chodzi o sieć to jestem w Play

Zależy gdzie będziesz kupował niektóre sklepy oferują zwrot nieuszkodzonego telefonu(w ciągu kilku dni)wtedy przetestował byś czy rozmowy są ok. I to by było najlepsze wyjście byłbyś pewny czy działa na 100%

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sleepingdog03 napisał:

Proline jest za 800 w sferisie był ale juz nie ma .

https://technos-online.pl/248,xiaomi-redmi-note-4x-snapdragon-625-lte-3-32gb-dual-sim-2-5d-(czarny).html

Sprawdź tylko jak długo trwa gwarancja.

I opinie o sklepie 

https://miuipolska.pl/forum/forum/56-opinie-o-sklepach/

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Przeciez w tej cenie jest z CE i B20 np u mnie za 785, a ten 4x jest oczywiscie bez CE i bez B20

O widzisz jak się spieszy to tak jest

Rzeczywiście teraz sprawdziłem pomyłka przepraszam.

Najlepiej ktoś poleci sklep ja się w tej sprawie nie wypowiem nie chce mi się szukać.a już na szybkiego się pomyliłem z b20.

Życzę powodzenia

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainteresowany chce to u mnie ceny sie tak prezentuja:
 

Cytat

1. OFICJALNA DYSTRYBUCJA / HURTOWNIA - ABC DATA SA - Serwis w Polsce 2 lata
Xiaomi Redmi Note 4 (SD625) EU 3GB RAM / 32GB ROM Gold - 950 zł

2. OFICJALNA DYSTRYBUCJA / HURTOWNIA - ACTION SA - Serwis w Polsce 2 lata
Xiaomi Redmi Note 4 (SD625) EU 3GB RAM / 32GB ROM Gold/Black - 900 zł

3. DYSTRYBUCJA CZECHY - Serwis w Polsce 2 lata - Zexon72 http://mi.4xm.pl/
Xiaomi Redmi Note 4 (SD625) EU 3GB RAM / 32GB ROM Silver - 775 zł

4. DYSTRYBUCJA CZECHY - Serwis w Polsce 2 lata - Zexon72 http://mi.4xm.pl/
### Pierwsze uszkodzenie LCD/Touch Panel/Digitizer/Glass z winy użytkownika nie anuluje gwarancji. ###
Xiaomi Redmi Note 4 (SD625) EU 3GB RAM / 32GB ROM Silver - 975 zł

5. DYSTRYBUCJA CZECHY - Serwis w Polsce 3 lata - Zexon72 http://mi.4xm.pl/
Xiaomi Redmi Note 4 (SD625) EU 3GB RAM / 32GB ROM Silver - 975 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2017 o 14:42, painball napisał:

Nie popękała Ci jeszcze ramka przy słuchawkach? :D To faktycznie fartowny egzemplarz ;P Mój był po 2 miesiącach popękany. Nie tylko zresztą mój. Gdzieś w odchłaniach forum będzie tak z 7 stronnicowy temat zadowolonych userów;p

Akurat mój umarł śmiercią tragiczną przez potłuczenie ekranu :P ale nic takiego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...