Skocz do zawartości

Polski ROM/ brak możliwośći instalacji aplikacji z sklepu play oraz używania aparatu.


PiotrekM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pewien problem ..... jestem od dłuższego czasu posiadaczem Xiaomi 4 Pro Prime, telefon został zakupiony od Goldwaya. Postanowiłem wgrać Polskie MIUI, wiec idąc zgodnie z poradnikami, odblokowałem bootlader, wgrałem Chiński ROM, a potem polskie MIUI. i tutaj napotkałem problemy... po wgraniu telefon się uruchamia, ale po próbie wgrania jakieś aplikacji z sklepu play typu: (Facebook) wyskakuje błąd: Kolejnym błąd być może jest to jakoś powiązane to błąd aparatu. Chcąc zrobić zdjęcie wyskakuje komunikat: Zamontuj pamięć wewnętrzna USB przed użyciem. Oczywiście czyściłem wszsytko, przywracałem ustawienia fabryczne.... Moja wersja MIUI POLSKA to :  MIUI 8.6 by xiaomiu.eu 7.6.8 rozwojowa... proszę o pomoc i sugestie. Dzięki 

blad.jpg

blad 11.jpg

Edytowane przez PiotrekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(*) Uwaga! dla osób, które często po świeżym zainstalowaniu, lub aktualizacji systemu miuipolska/xiaomi.eu mają błędy np. z aplikacją aparat w smartfonie oto rozwiązanie problemu (Naprawa ustawień SELinux):

Wchodzimy w TWRP (Recovery): dostaniesz się już tam z poziomu systemu w smartfonie wchodzisz do folderu: Narzędzia -> Aktualizacje -> klikasz w trzy pionowe kropkiw prawym górnym rogu -> Uruchom w recovery] następnie wybieramy uruchom ponownie. Gdy już smartfon uruchomi się w TWRP w głównym jego menu wchodzisz w opcję:Zaawansowane -> Uprawnienia -> Przesuń, aby naprawić - przesuwasz trzy niebieskie strzałki w prawo, na końcu wchodzisz w opcję Restart i wybierasz System co zrestartuje cię do systemu Miui8. Patrz poniższe screeny:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć. Posiadam telefon Redmi 4 Pro i jak dotychczas działał bez problemu. Kupiony na ibuygou, odblokowany bootloader, soft xiaomi.eu. Dzisiaj chciałem zaktualizować telefon do wersji 7.10.12. Aktualizacje przeprowadziłem tak jak zawsze, pobrany soft wrzucony na telefon, aktualizacja przez twrp. Wszystko przebiegało normalnie jednak po uruchomieniu się telefonu zawiesił się on. Nie dało się nic zrobić. Jedyną opcją było wyłączenie go poprzez przytrzymanie przycisku włączania. Po ponownym uruchomienu widoczna była tylko tapeta i górna belka, nic nie dało się zrobić. Postanowiłem od nowa zainstalować system. Wszedłem do twrp; zrobiłem wipe Dalvik, Cache, Data i Pamięć Wewnętrzna; zainstalowałem soft  7.10.12. Po instalacji wszystko wydawało się ok jednak przy próbie pobierania niektórych aplikacji z Google Play wyskakuje błąd:

Cytat

Nie można pobrać aplikacji "Facebook". Spróbuj ponownie, a jeśli problem nie ustąpi, skorzystaj z tych rozwiązań. (Kod błędu: 0).

Nie dzieje się tak przy wszystkich aplikacjach. Normalnie instaluje się YouTube, Gmail, Whatsapp. Problemy są z Facebookiem, Messengerem,  Aplikacją Google, Chromem. Oprócz problemu z pobieraniem aplikacji nie można wykonać zrzutu ekranu, ponieważ wyświetla się komunikat:

Cytat

Nie udało się zapisać zrzutu ekranu. Nośnik może być w użyciu.

Przy próbie pobrania aktualizacji przez systemową aplikację Aktualizacje również pojawia się błąd:

Cytat

java.lang.NullPointerException: Attempt to get length of null array at pl.zdunex25.updater.MainActivity.removeoldmd5sums(MainActivity.java) at pl.zdunex25.updater.MainActivity$11$1$1.run(MainActivity.java) at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java) at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java) at android.os.Looper.loop(Looper.java) at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java) at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method) at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java) at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

Próbowałem kilkakrotnie instalować soft, zarówno najnowszy (7.10.12) jak i poprzedni 7.9.21. Za każdym razem te same błędy. Wygląda to tak jak gdyby coś się popsuło po nieudanej aktualizacji. Czy ma ktoś pomysł co mógłbym zrobic?

Edytowane przez nyczbar42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...