Skocz do zawartości
  • 0

Xiaomi- wiele pytań


kivoPL

Pytanie

Witam. Krótko i na temat..

Jestem zainsteresowany kupnem xiaomi do ok 900 zł (max 1000 zł ) ale im taniej tym lepiej. 

wymagania:

-min 3/32

-bateria min 4000mAH

-w miarę dobry aparat główny (ale fajnie by było jakby aparat selfie też miał jakąś w miarę dobrą jakość).

-Czytnik linii papilarnych

-3G LTE (chociaż teraz to chyba standard ?)

-wyświetlacz najlepiej bez tego zaokrąglenia, ale teraz chyba ciężko o jakieś xiaomi bez tego.

...

 

Do czego telefon będzie używany ?:

-Socialki (facebook, messenger, snapchat, instagram itp.)

- Od czasu do czasu jakieś tam podstawowe gry typu Hil klimb rejser czy coś takiego

-Yanosik (nie zbyt często)

-Słuchanie muzyki (przez głośnik Blutacz)

- Jakieś tam jutuby, tłicze itp. Myślę, że nie zbyt dużo, ok, godzinę tygodniowo..

 

Teraz tak.. 

Telefon planuje kupić w Foster technologi czy fostech- to jest to samo, nie ? -Oczywiście wysyłkowo

Jakieś opinie o tym sklepie ? 

 

Szukam telefonu w miarę bez kombinacji, a wiem, że xiaomi to sporo kombinacji i problemów, wgrywania softów, fleszowania itp. sie zgadza ?

Myślałem, o hłałeju p9 lite ale parametry nie mają startu z xiaomi za tą cenę.

No i tak.. tego telefonu szukam już w sumie z 2 miesiące, wydaje mi się, że Redmi note 4 na mediateku (3/32) będzie dla mnie najlepszy, ale podobno ten model ma problemy z GPS (nie łapie fixów) i z baterią (szybko się rozładowuje, nie chcę się ładować do pełna itp).

Na aktach zgonu w moich 3 poprzednich telefonach w linijce powód zgonu były wypisane takie rzeczy jak zepsuty moduł ładowania, Zepsute gniazdo micro usb oraz spalony jakiś tam scalak na płycie głównej odpowiadający za ładowanie. Nie chciałbym aby ten telefon skończył tak samo, wiem, że gniazda usb to wina użytkownika ale mimo wszystko.

Słowem podsumowania.

Jaki model będzie dla mnie odpowiedni ?

Jak jest z tą/tym firmą/sklepem?

no ii.. jak to jest z tymi kombinacjami, softami itp.

Ogólnie jakieś ciekawe informacje piszcie :D

Pozdrawiam i liczę ma szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Dnia 17.07.2017 o 22:06, kivoPL napisał:

Pozdrawiam i liczę ma szybką odpowiedź.

Az sie na usta cisnie:

- i moze jeszcze frytki do tego? 


Chcialbys dobry aparat, chcialbys super baterie, super wydajnosc, z Polski i w dodatku w niewielkich pieniadzach.
Te warunki niestety sie czesciowo wykluczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, PurpleHaze napisał:

Az sie na usta cisnie:

- i moze jeszcze frytki do tego? 


Chcialbys dobry aparat, chcialbys super baterie, super wydajnosc, z Polski i w dodatku w niewielkich pieniadzach.
Te warunki niestety sie czesciowo wykluczaja.

A możesz mi uświadomić jakich warunków nie spełnia Redmi note 4 ?  Nie chodzi mi o aparat jaki ma galaxy s8 czy iphone 7, w tym momencie mam nieszczęsnego Majkrosofta, wcześniej miałem galaxy s3, chyba ten aparat będzie trochę lepszy niż ten w majkrosofcie który łapie ostrość minute ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minuty temu, kivoPL napisał:

A możesz mi uświadomić jakich warunków nie spełnia Redmi note 4 ?  Nie chodzi mi o aparat jaki ma galaxy s8 czy iphone 7, w tym momencie mam nieszczęsnego Majkrosofta, wcześniej miałem galaxy s3, chyba ten aparat będzie trochę lepszy niż ten w majkrosofcie który łapie ostrość minute ?

Redmi note 4 na mediateku nie bedzie ci trzymal tak na baterii jak wersja na snapdragonie 625. Wydajnosciowo bedzie lepiej ale nie spodziewaj sie raczej poziomu snapdragonow 820. 
A aparat, no coz wejdz w watek i poczytaj, w przypadku serii redmi z aparatai w xiaomi jest bardzo kiepsko, kiepsko i slabo-srednio. 
Moze sie okazac ze nokia (?) ktora masz robi znacznie lepsze fotki od tego redmi. Ale jak pisalem, zerknij na forum dzial o tym telefonie, na pewno znajdziesz sample i zdjecia robione przez forumowiczow. 

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, PurpleHaze napisał:

Redmi note 4 na mediateku nie bedzie ci trzymal tak na baterii jak wersja na snapdragonie 625. Wydajnosciowo bedzie lepiej ale nie spodziewaj sie raczej poziomu snapdragonow 820. 
A aparat, no coz wejdz w watek i poczytaj, w przypadku serii redmi z aparatai w xiaomi jest bardzo kiepsko, kiepsko i slabo-srednio. 
Moze sie okazac ze nokia (?) ktora masz robi znacznie lepsze fotki od tego redmi. Ale jak pisalem, zerknij na forum dzial o tym telefonie, na pewno znajdziesz sample i zdjecia robione przez forumowiczow. 

Co do baterii- wystarczy mi w sumie, żeby od godziny 8 do godziny 22 mi wytrzymał, sporadyczne sprawdzanie fejsa, odpowiadanie na jakieś tam wiadomości. Powinno wystarczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, kivoPL napisał:

Co do baterii- wystarczy mi w sumie, żeby od godziny 8 do godziny 22 mi wytrzymał, sporadyczne sprawdzanie fejsa, odpowiadanie na jakieś tam wiadomości. Powinno wystarczyć ?

Na takie korzystanie to ci i mi5 wystarczy, ktore spelni twoje wymagania w zupelnosci, tylko z cena moze byc problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, PurpleHaze napisał:

Na takie korzystanie to ci i mi5 wystarczy, ktore spelni twoje wymagania w zupelnosci, tylko z cena moze byc problem. 

Dobra.. Finalnie..

Powiedzmy, że zdecydowałem się na redmi note 4 tylko nie wiem na jaką wersje- 4x, snapdragon, mediatek ? 

Jak wygląda sprawa akcesoriów, domyślam się, że 4x różni się od wersji ze snapdragonem i mediatekiem ? A akcesoria są w 100% kompatybilne z mediatekiem i snapdragonem ? Pamiętam,  że w RN3 był problem z akcesoriami w wersji international.

No to tak.. Który wybrać i dlaczego ? Skłaniał bym się mimo wszystko aby nie wybierać 4x ale sam nie wiem.

Co z tym sklepem ? Foster jest ok ?

Jak wygląda sprawa tych aktualizacji ? Podobno na mediateka ich niema. 

No i.. czy faktycznie warto kupować siajomi ? Chodzi mi o to, że praktycznie każdy model ma jakieś problemy softowe itp.. Tu gps nie działa, tu bateria się nie ładuje, a tutaj bluetooth ma 2 metry zasięgu..

No właśnie.. Blutacz, ma on jakiś znośny zasięg ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, kivoPL napisał:

Dobra.. Finalnie..

Powiedzmy, że zdecydowałem się na redmi note 4 tylko nie wiem na jaką wersje- 4x, snapdragon, mediatek ? 

Jak wygląda sprawa akcesoriów, domyślam się, że 4x różni się od wersji ze snapdragonem i mediatekiem ? A akcesoria są w 100% kompatybilne z mediatekiem i snapdragonem ? Pamiętam,  że w RN3 był problem z akcesoriami w wersji international.

No to tak.. Który wybrać i dlaczego ? Skłaniał bym się mimo wszystko aby nie wybierać 4x ale sam nie wiem.

Co z tym sklepem ? Foster jest ok ?

Jak wygląda sprawa tych aktualizacji ? Podobno na mediateka ich niema. 

No i.. czy faktycznie warto kupować siajomi ? Chodzi mi o to, że praktycznie każdy model ma jakieś problemy softowe itp.. Tu gps nie działa, tu bateria się nie ładuje, a tutaj bluetooth ma 2 metry zasięgu..

No właśnie.. Blutacz, ma on jakiś znośny zasięg ?

 

Wodzu na polowe tych pytan nie da sie po prostu odpowiedziec. Czesc z nich moze ci rozjasnic lektura forum, bo bylo o tym XX razy i zapewne jeszcze Y bedzie.

Rn4 ma dwie wersje snapdragon i mediatek, rn4x to tylko snapdragon. Mediatek bedzie szybszy, ale lekko bardziej pradozerny no i z mniejszym wsparciem spolecznosci jesli chodzi o nieoficjalne romy. 
Miedzy snapdragonem 4 i 4x nie ma roznicy, tyle ze 4 to wersja miedzynarodowa z obsluga lte b20, czyli lepsza w mniejszych miejscowosciach itd. Sa tam miedzy nimi jeszcze kosmetyczne roznice, ale nic az tak istotnego. 

O ile mnie pamiec nie myli (trzeba to zweryfikowac!) to etui na oba telefony na snapie bedzie identyczne, podobnie szklo. Wersja rn4 na mediateku ma inaczej rozmieszczone czujniki i ze szklem moga byc problemy, nie wiem jak z wymiarami telefonu. 

Co wybrac i ktory wybrac, to nikt ci nie pomoze, bo to jest twoja decyzja. Ja bym bral rn4 na snapdragonie po prostu. Jesli zalezy ci bardziej na wydajnosci, kupuj mediateka. Co do sprzedawcy, ja nie kupuje xiaomi w Polsce i nie znam sprzedawcow tutaj. Masz dzial na forum z opisem sprzedawcow z allegro, sklepow internetowych itd... Wiem ze rn4 jest do kupna w proline i sferis to sa duze sklepy komputerowe wiec moze zobacz tam. 

Aktualizacje miui sa jak najbardziej, kwestia problemowa z mediatekiem to nieoficjalne romy, jak sie nie chcesz tym bawic, albo nie interesuje cie to, to zadna roznica.

Problemy sa z kazdymi telefonami, wejdz w dzial tego modelu na forum i przeczytaj. 

Serio, chcesz wydac 700+zl na telefon i nie chce ci sie poswiecic godziny twojego cennego czasu na znalezienie podstawowych informacji? Troche to wstyd w XXI wieku nie potrafic zweryfikowac pewnych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Wodzu na polowe tych pytan nie da sie po prostu odpowiedziec. Czesc z nich moze ci rozjasnic lektura forum, bo bylo o tym XX razy i zapewne jeszcze Y bedzie.

Rn4 ma dwie wersje snapdragon i mediatek, rn4x to tylko snapdragon. Mediatek bedzie szybszy, ale lekko bardziej pradozerny no i z mniejszym wsparciem spolecznosci jesli chodzi o nieoficjalne romy. 
Miedzy snapdragonem 4 i 4x nie ma roznicy, tyle ze 4 to wersja miedzynarodowa z obsluga lte b20, czyli lepsza w mniejszych miejscowosciach itd. Sa tam miedzy nimi jeszcze kosmetyczne roznice, ale nic az tak istotnego. 

O ile mnie pamiec nie myli (trzeba to zweryfikowac!) to etui na oba telefony na snapie bedzie identyczne, podobnie szklo. Wersja rn4 na mediateku ma inaczej rozmieszczone czujniki i ze szklem moga byc problemy, nie wiem jak z wymiarami telefonu. 

Co wybrac i ktory wybrac, to nikt ci nie pomoze, bo to jest twoja decyzja. Ja bym bral rn4 na snapdragonie po prostu. Jesli zalezy ci bardziej na wydajnosci, kupuj mediateka. Co do sprzedawcy, ja nie kupuje xiaomi w Polsce i nie znam sprzedawcow tutaj. Masz dzial na forum z opisem sprzedawcow z allegro, sklepow internetowych itd... Wiem ze rn4 jest do kupna w proline i sferis to sa duze sklepy komputerowe wiec moze zobacz tam. 

Aktualizacje miui sa jak najbardziej, kwestia problemowa z mediatekiem to nieoficjalne romy, jak sie nie chcesz tym bawic, albo nie interesuje cie to, to zadna roznica.

Problemy sa z kazdymi telefonami, wejdz w dzial tego modelu na forum i przeczytaj. 

Serio, chcesz wydac 700+zl na telefon i nie chce ci sie poswiecic godziny twojego cennego czasu na znalezienie podstawowych informacji? Troche to wstyd w XXI wieku nie potrafic zweryfikowac pewnych rzeczy...

Powiem tak.. Wybrałbym snapdragona tylko przeraża mnie różnica w antutu.. wiem, to tylko cyferki ale... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mógłbyś mi bardziej wytłumaczyć o co chodzi z tymi aktualizacjami itp. ? Szukałem tego na forum i nie tylko i znalazłem, ale nie rozumiem jaka to jest różnica dla prostego użytkownika. NP. aktualizacje miui wychodzą na ten i na ten w tym samym czasie ?

Jeśli kupiłbym ten telefon z polskiej dystrybucji z romem global to musiałbym coś zmieniać czy nie koniecznie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, kivoPL napisał:

Mógłbyś mi bardziej wytłumaczyć o co chodzi z tymi aktualizacjami itp. ? Szukałem tego na forum i nie tylko i znalazłem, ale nie rozumiem jaka to jest różnica dla prostego użytkownika. NP. aktualizacje miui wychodzą na ten i na ten w tym samym czasie ?

Jeśli kupiłbym ten telefon z polskiej dystrybucji z romem global to musiałbym coś zmieniać czy nie koniecznie ? 

Z polski przyjdzie z globalem i nie musisz sie raczej w nic bawic, po prostu aktualizacje OTA beda.
Natomiast ktory dostanie wyzsza wersje androida (o ile w ogole ktorys dostanie), ktory bedzie mial dluzej wsparcie to ci nie powiem. Bo nie mam zielonego pojecia i chyba nikt nie bedzie w stanie odpowiedziec na to pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, PurpleHaze napisał:

Z polski przyjdzie z globalem i nie musisz sie raczej w nic bawic, po prostu aktualizacje OTA beda.
Natomiast ktory dostanie wyzsza wersje androida (o ile w ogole ktorys dostanie), ktory bedzie mial dluzej wsparcie to ci nie powiem. Bo nie mam zielonego pojecia i chyba nikt nie bedzie w stanie odpowiedziec na to pytanie. 

Aktualizacje OTA ? co to znaczy ? ale w tym momencie i mtk i sd ma tą samą wersje miui ?

Nie chodzi mi o wersje główną czyli 8 czy 7 tylko jakieś tam 8.2 czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, kivoPL napisał:

Aktualizacje OTA ? co to znaczy ? ale w tym momencie i mtk i sd ma tą samą wersje miui ?

Nie chodzi mi o wersje główną czyli 8 czy 7 tylko jakieś tam 8.2 czy coś

Ja odpadam sorry, jestes tak leniwy ze nawet ci sie podstawowych rzeczy poszukac nie chce. 

http://bfy.tw/Cvz9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 20.07.2017 o 07:13, PurpleHaze napisał:

Ja odpadam sorry, jestes tak leniwy ze nawet ci sie podstawowych rzeczy poszukac nie chce. 

http://bfy.tw/Cvz9

Sorry za to, faktycznie nic sam nie sprawdziłem tylko .. noo :D 

Telefon już zamówiony, jednak na mediateku :P wraz z etui i szkłem

Jeszcze takie pytanie mam, na które nie znalazłem informacji w internecie..

Przeglądając sobie aliexpress napotkałem coś takiego jak adapter magnetyczny do ładowania telefonu.

Tzn. że wkłada się samo gniazdo z takimi pinami do telefonu i nic nie wystaje w sumie, w drugą część podłącza się swoją ładowarkę, no i można ładować telefon magnetycznie, czyli przykłada się tylko kabel do telefonu on się przyciąga (no bo magnez) no i ładuje, ma tu zapobiec niby uszkodzeniu gniazda (no bo nie wkłada się do niego cały czas ładowarki) i żeby jakieś syfy się tam nie dostawały, praktykował ktoś takie coś ?

Chodzi mi o to czy nie uszkodzę sobie tym telefonu czy coś ? Chyba nie no bo.. sama ładowarka będzie moja no ale... 

chodzi mi o coś takiego: http://tiny.pl/g13s7 (skrócony link bo tamten zajmuje pół strony) lub coś takiego http://tiny.pl/g13sr ale to w sumie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...