Skocz do zawartości

Problemy z połączeniem Bluetooth


MarioPuzi

Rekomendowane odpowiedzi

Redmi 4x (wersja global )nie łączy sie np. przez Bluetooth z czujnikami prędkości i kadencji ( Bluetooth smart Bluetooth Smart B’TWIN i BBB BCP-61 nadajnik prędkości i kadencji BLUECOMBO bluetooth 4.0) które współpracują z aplikacja Strava czy Wahoo . Sa dwa i z dwoma jest problem z łaczeniem wiec to nie przypadek.  Bluetooth z słuchawkami bezprzewodowymi działa (testowałem tylko na jednych ) a z tymi czujnikami łączy na kilkanaście sekund i przerywa , tak w kółko . O co tu chodzi, co trzeba zmienić w ustawieniach ? Nadmieniam iz Strave i Wahoo już w dodałem do wyjątków w ustawieniach baterii bo tez na początku system je pauzował po wygaśnięciu ekranu a teraz pojawił sie problem z czujnikami . Na starym Samsungu S3 i9300 (testowałem również na Xperi M2) czujniki z bluetooth działają bez zająknięcia .Testowałem Redmi Note  4x  też problem  , Mi 6 (pojechałem specjalnie z rowerem do sklepu)  połączył się bez problemu . Próbowałem   z poziomu Wahoo samo inicjuje połączenie  jak również wcześniej   włączony blutooth bez zmian .  Objaw jest dokładnie taki    Wahoo łaczy sie z czujnikiem ale nic sie nie dzieje tzn nie pokazują sie dane (prędkość , kadencja ) a powinny  mija moze 20 sek   sygnał o rozłączeniu  za chwile znów sygnał o połączeniu i tak w kółko . Ze Strava jest podobnie  . Szukam   rozwiązań czy oddanie na gwarancji pomoze   skoro z innymi urządzeniami się łączy.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarioPuzi 

1 napisz w dziale swojego telefonu lub poproś o przeniesienie najlepiej tak jest ocenić czy to tylko u ciebie czy u wszystkich.

2 Podaj wersję systemu(numer)bo global nic nie mówi jest (stable,dev,syfmiui) może akurat taki jest błąd w tej aktualizacji.

Jak to stały błąd na każdej wersji miui urządzenia to costum rom lub poszukaj na en.miui(może jest rozwiązanie lub mod)

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem i nic . Szukam   w innych działach . Jak nikt nie umie rozwiazac problemu to tak odsyłacie  a problem jest . To jak bys kupił samochód a diler na to ze nie odpala każe ci szukać rozwiązania na forach ...    nic tylko takie kupować !!!

 

Edytowane przez MarioPuzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.08.2017 o 13:18, fen27 napisał:

U mnie występuje ten sam problem. Aplikacje łączą się z czujnikami bluetooth losowo, raz z jednym raz z drugim, czasem także z oboma lub żadnym. Moja wersja Global 8.2.10.0.

Tak  ta sama wersja  . Unikają rozmów  na temat tego feleru z bluetooth . Testowałem na kilku aplikacjach  nie tylko Strava i Wahoo   jest dokładnie to samo łączy się i rwie połączenia brak wskazań .   Ma problem z  działaniem dwóch aplikacji jednocześnie    np Wahoo i Strava gdzie s3 i9300 daje rade . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już myślałem ze znalazłem rozwiązanie  na  stronach Wahoo - aplikacja   Wahoo Utility  . Pierwsze podłączenie  i radość niezmierna  aplikacja  Wahoo fitness odczytuje   wskazania  czujników :):):) prędkość i kadencja .    Niestety radość przedwczesna    po kilku minutach połączenie od nowa się rwie i już wskazań brak . Po wyłączeniu  i  ponownym włączeniu  aplikacji  oczywiście pojawiły się wskazania  ale sytuacja ta sama  rwie  po jakimś czasie połączenie . Przetestowałem ponownie na S3 I9300  tak na wszelki wypadek  moze cos z aplikacjami  róznie to bywa po ich aktualizacjach  - pełna stabilnosc łaczenie bez problemu wskazania widoczne bez dodatkowej aplikacji . Wniosek coś jest na rzeczy z bluetooth  smartfon prawdopodobnie pójdzie do reklamacji w Sferis .  PS  Redmi 4X już po aktualizacji do 8.5 nic to też   nie zmieniło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Czy komuś też samoczynnie włącza się Bluetooth? Mam zainstalowane najnowsze miuipolska. W sumie tak było na globalu jak i na miuipolska. R4x 4/64.

Pozdro

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=28191]Beardozer[/mention] czy rozparowałeś zegarek ze starym urządzeniem? Jeśli tak to czy wykonałeś Factory Reset na zegarku przed połączeniem z nowym urządzeniem?
Nie rozparowalem, nie miałem pojęcia, że trzeba tak zrobić po przejściu na inny soft. Tak, przed próba połączenia zrobiłem factory reset w zegarku i niestety nie pomogło.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z Bluetooth w Redmi 4X. Załączam screen z informacji o telefonie (oprogramowanie 8.5.2.0).

Problem polega na tym, że co chwilę zrywa połączenie.

Próbowałem z różnymi modelami słuchawek (testowane na innym telefonie - wszystko działa) i efekt jest ten sam.

Jeżeli uda się sparować urządzenia, to:

1. Wyrzuca błąd (załączam screen)

2. Wyłącza się bluetooth (z powodu błędu zapewne)

3. Uruchamia się bluetooth

4. Następuje próba połączenia ze sparowanym urządzeniem

5. Wyrzuca ten sam błąd

6. Cykl się powtarza

-

Czy ktoś zna przyczynę i rozwiązanie tego problemu?

Screenshot_2017-11-01-19-03-36-622_com.android.settings.pngScreenshot_2017-11-01-19-09-37-988_com.android.settings.pngScreenshot_2017-11-01-19-09-49-994_com.miui.bugreport.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=28191]Beardozer[/mention] skoro na innym telefonie się paruje bez problemu to może coś blokować w sofcie. Na poprzednim sofcie wszystko działało?
Wczensiej miałem dev global jak dobrze pamiętam, wczoraj z ciekawości zainstalowałem miui polska, no i niestety takie rzeczy zaczęły się dziać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=28191]Beardozer[/mention] skoro problemy zaczęły się dziać po zmianie softu, a przed zmianą wszystko działało to masz odpowiedź co jest przyczyną.
Myślałem, że może jest jakiś sposób żeby jednak to zadziałało i można było zostać przy miui polska. No nic, dzięki :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 21:30, kamillm napisał:
[mention=28191]Beardozer[/mention] powyłączaj wszystkie oszczędzania energii. Wyczyść dane aplikacji, zobacz czy ma do wszystkiego uprawnienia itp. itd.

Niestety nie pomogło. Poczekam jeszcze do aktualizacji, może to coś pomoże.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

Dnia 2.11.2017 o 21:30, kamillm napisał:
[mention=28191]Beardozer[/mention] powyłączaj wszystkie oszczędzania energii. Wyczyść dane aplikacji, zobacz czy ma do wszystkiego uprawnienia itp. itd.

Witam ponownie. Zainstalowałem spowrotem dev global i jednak to nic nie zmieniło, masz może jakieś inne pomysły?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

u mnie telefon (redmi 3 pro) czasem widzi, czasem nie widzi czujnika serca BT. Jeżeli widzi, to i tak nie może się z nim połączyć. Problem jest tylko z czujnikiem heartbeat, z zestawem do auta działa ok. Problem pojawił się odkąd mam miui 9 (eu, najnowsze), nie występował na miui 7.

Natomiast jestem w stanie połączyć się z czujnikiem przez jedną apke sportową, a przez inne nie (np przez Strava nie działa). Podobnie jestem w stanie połączyć się z czujnikiem jakąś apką do diagnostyki BT i też telefon wtedy pokazuje dane z pulsometru (wtedy ciągle w ustawieniach jest niepołączony z czujnikiem).

Czy jest jakieś lekarstwo na ten problem? W wyniku lektury dochodzę do wniosku, że tylko aktualizacja miui może (choć nie musi) rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...