Skocz do zawartości

Przywłaszczenie telefonu / kradzież


ziomeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spotkała mnie niemiła niespodzianka, telefon wysunął mi się z kieszeni w taksówce. Po kilku godzinach zorientowałem się, ale po wykręceniu nr telefonu cisza, telefon wyłączony. Telefon był przypisany do chmury oraz konta xiaomi. Wchodząc na mi cloud widzę lokalizację. Czy to jest ostatnie miejsce pobytu kiedy telefon był włączony? Kilkam na opcję "lock timeout" czy blokada zaskoczy w ogóle podczas uruchomienia telefonu ? Czy blokada w ogóle zaskoczy? Jak to wygląda z punktu technicznego? Co najlepiej zrobić w przypadku utraty telefonu Xiaomi z przypisanym kontem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz datę i godzinę przy lokalizacji. Jeśli pokazuje aktualną, to przy równoczesnym komunikacie o wyłączonym telefonie (przy próbach połączenia) prawdopodobnie oznacza, że została wyjęta karta SIM, ale urządzenie jest włączone i ma dostęp do internetu. 

Sprawdź koniecznie jaką godzinę wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziomeczek napisał:

Witam, spotkała mnie niemiła niespodzianka, telefon wysunął mi się z kieszeni w taksówce.

Jeśli zamawiałeś telefonicznie taksówkę, zgłoś ten fakt do centrali firmy taksówkarskiej. Korporacje raczej dbają o tego typu rzeczy. Godzinę kursu i trasę pamiętasz, pewnie też i jakim autem jechałeś, więc nie będzie problemu z namierzeniem taksówki.

Tylko jedna rzecz - powiedz, że zgubiłeś w taksówce i prosisz o zwrot. Nie pytaj czy przypadkiem nie znaleźli. Pewność siebie w określaniu pewnych faktów to 80% skuteczności. ;)

Oczywiście zakładam, że rzeczywiście w taksówce telefon wypadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../ Nie wiem jak nieświadomym prawa w Polsce trzeba być żeby takie debilizmy pisać. To się nazywa przywłaszczenie, ale jest to po prostu zwykła i ordynarna kradzież. Szczególnie jeśli telefon jest online, a sim ktoś wyjął.

Pytanie do autora dlaczego jeszcze pisze na forum, a nie zabrał papierów potwierdzających własność telefonu, laptopa i nie poszedł na komisariat właściwy dla miejsca utraty telefonu? Nawet jeśli nie znajdą będzie mógł go zgłosić u operatora i zablokują go wszyscy w RP.

A android.com/find nie daje Ci lepszej lokalizacji?

Edytowane przez mrosi
To ja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szymon_Zy napisał:

A android.com/find nie daje Ci lepszej lokalizacji?

Android pokazuje ze był widziany 2 dni temu w miejscu w którym wsiadałem ostatni raz.. Na policje dzisiaj uderzam po pracy. Zobaczymy jak sprawa się potoczy dam znać. Telefon jest bez karty sim na pewno lub po prostu wyłączony, ale co jakis czas daje znak zycia póki całkiem nie padnie bateria.

Edytowane przez mrosi
To ja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była taksówka spod klubu z którego wyszedłem, nie była taksówka na telefon, ale już wiem która korporacja obsługuje to miejsce - ewentualnie kamera z monitoringu może pomóc zidentyfikować samochód. Gdyż dokładne godziny i minuty mojego wyjścia są znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj skorzystać z opcji lost mode na i.mi.com, tam jest taka mozliwośc że wpisujesz wiadomość jaka sie ma wyswietlać na telefonie, tez ostatnio straciłem fona na imprezie wpisałem : siema =, jezeli masz mój telefon zadzwon pod numer......... (tutaj numer telefonu który miałem pod ręką). No i oddzwonił, okazało się że kumpela miala go w torebce :), dodatkowo możesz dać sygnał dzwiękowy, a jak już wiesz ze po ptokach to full wipe. No i oczywiscie lokalizacja to porażka, u mnie bzyknęła się o dobre 10km mimo ze fon cały czas był włączony i miał dostęp do sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Odkopuję temat. Po dwóch miesiącach zadzwonił do mnie policjant, że mój telefon jest do odebrania na komisariacie, rzekomo została włożona inna karta - i od razu został namierzony. Telefon został odnaleziony. Niestety telefon jest pusty, więc albo wykonał się wipe zdalnie, albo ktoś w nim grzebał. Wcześniej miałem zainstalowony polski soft miui wraz z TWRP i porobione backupy. Obecnie nie mogę wejść nawet w TWRP tylko wyświetla się jakieś menu. Po włączeniu telefonu świeci się na czerwono bootloader unlocked jak na załączonych zdjęciach i logo MI. Wcześniej tego nie miałem. Telefon niby czysty, ale zakładając nowy profil telefon prosił o hasło do konta xiaomi które wcześniej założyłem, więc po tym podejrzewam skończyła się użyteczność na nawet wyczyszczonym telefonie. Tak mi się wydaje. Teraz mam pytanie, czy backupy, które miałem na telefonie da się jakoś odzyskać ? Czy mam traktować telefon tak jakbym go wyciągnął z pudełka i wgrał nowy soft miui pl ? Załączam fotki telefonu i tego co ma wgrane.

ps. Policja działa ;)

mi1.jpgmi2.jpgmi3.jpg

Edytowane przez ziomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziomeczek Szok, Policja działa :D.

Koleś pewnie próbował wyczyścić fon, aby pozbyć się blokady z konta Xiaomi. Przeliczył się, telefon pewnie odsprzedał dalej. Są firmy/serwisy zajmujące się odzyskiem danych, jeżeli te nie zostały nadpisane, możesz spróbować, może coś się uda, a jak nie, to postaw sobie od nowa systemik (dla pewności), zaloguj się i na 100% masz jakiś backup na koncie xiaomi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chmurze Mi Cloud mam wszystkie zdjęcia, filmy, kontakty, ale nie odzyskam zainstalowanych apek no i mp3, a było tego sporo :D. Przydałoby się odzyskanie pliku backup :D . Panowie jak mam teraz działać? na nowo MI flash? china developer, global developer, miui polska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ziomeczek napisał:

Tak na chmurze Mi Cloud mam wszystkie zdjęcia, filmy, kontakty, ale nie odzyskam zainstalowanych apek no i mp3, a było tego sporo :D. Przydałoby się odzyskanie pliku backup :D . Panowie jak mam teraz działać? na nowo MI flash? china developer, global developer, miui polska ?

Przecież masz w chmurce opcję kopii zapasowej, wszystkich aplikacji etc :o. Jak na moje, MiFlash do china dev bez blokowania BL (jeżeli nadal jest odblokowany), a potem już tylko TWRP i xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Przecież masz w chmurce opcję kopii zapasowej, wszystkich aplikacji etc :o. Jak na moje, MiFlash do china dev bez blokowania BL (jeżeli nadal jest odblokowany), a potem już tylko TWRP i xiaomi.eu.

W chmurce chyba apek nie ma, zresztą zaraz go machnę przez Wifi i zobaczy się. Widzę, że ktoś wrzucił mu najnowszego globala. Mnie natomiast interesuje powrót do Androida 6 a dokładnie softu miuipl 6.10.20. Co Panowie zalecacie? Mi flash na pewno, następnie jakiś stary soft z andkiem 6.0, czy można wrzucić nowego globala developerskiego? I potem zejść niżej?. Nie chciałbym przyblokować sobie bootloadera, a póki co jest odblokowany :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ziomeczek napisał:

W chmurce chyba apek nie ma, zresztą zaraz go machnę przez Wifi i zobaczy się. Widzę, że ktoś wrzucił mu najnowszego globala. Mnie natomiast interesuje powrót do Androida 6 a dokładnie softu miuipl 6.10.20. Co Panowie zalecacie? Mi flash na pewno, następnie jakiś stary soft z andkiem 6.0, czy można wrzucić nowego globala developerskiego? I potem zejść niżej?. Nie chciałbym przyblokować sobie bootloadera, a póki co jest odblokowany :).

 

Po co schodzić na Andka 6? Niedługo będzie 1 stable do MIUI9 na A7... Bez sensu... Jeżeli masz backup w chmurze, to tam są też apki i ustawienie pulpitu, wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Po co schodzić na Andka 6? Niedługo będzie 1 stable do MIUI9 na A7... Bez sensu... Jeżeli masz backup w chmurze, to tam są też apki i ustawienie pulpitu, wszystko. 

Moim zdaniem dokładnie ten soft 6.10.20 najlepiej sprawował się na moim Mi5 ;) W chmurze niestety nie mam apek ani ustawień pulpit ( jedynie foty, kontakty, smsy) :D zrobiłem przed chwilą synchronizacje i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ziomeczek napisał:

Moim zdaniem dokładnie ten soft 6.10.20 najlepiej sprawował się na moim Mi5 ;) W chmurze niestety nie mam apek ani ustawień pulpit ( jedynie foty, kontakty, smsy) :D zrobiłem przed chwilą synchronizacje i nic.

Wejdź sobie w chmurkę, a potem kopia zapasowa urządzenia, następnie "Zarządzaj kopią". Może coś tam jednak jest :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te określenie położenia telefonu to czysta ściema wpizd. Sam z ciekawości parę tygodni temu sprawdziłem swój telefon (miałem włączone wifi - żeby był internet) no i na kompie sobie sprawdziłem ostatnią pozycję (aktualną wg godziny) pokazało mi pozycję telefonu paręnaście ulic dalej (od rzeczywistego położenia).. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomsi napisał:

Jak dla mnie to te określenie położenia telefonu to czysta ściema wpizd. Sam z ciekawości parę tygodni temu sprawdziłem swój telefon (miałem włączone wifi - żeby był internet) no i na kompie sobie sprawdziłem ostatnią pozycję (aktualną wg godziny) pokazało mi pozycję telefonu paręnaście ulic dalej (od rzeczywistego położenia).. 

Nie wiem w jakim bunkrze mieszkasz, ale u mnie znajduje co do metra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...