Skocz do zawartości

Błąd przy ręcznym wyborze operatora sieci


ralko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie a zwłaszcza użytkownicy sieci Play czy da się wyszukać operatora sieci ręcznie? U mnie przy próbie wyboru innego operatora szuka innych sieci dłuższą chwilę po czym wyskakuje mi komunikat "wyszukiwanie sieci nieudane". Używam akurat systemu od Xiaomi.eu w wersji 8.2.18.0, na 8.2.16.0 było to samo. 504f623043bca11c74f5c36a79a0a671.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ralko napisał:

Witam, czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie a zwłaszcza użytkownicy sieci Play czy da się wyszukać operatora sieci ręcznie? U mnie przy próbie wyboru innego operatora szuka innych sieci dłuższą chwilę po czym wyskakuje mi komunikat "wyszukiwanie sieci nieudane". Używam akurat

 

 

przeczytaj to może pomoże, przełóż sim do slotu nr.2 i sprawdź czy jest podobnie, jak tam działa to  telefon na reklamacje jak u mnie

roaming włączony zapewne jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
przeczytaj to może pomoże, przełóż sim do slotu nr.2 i sprawdź czy jest podobnie, jak tam działa to  telefon na reklamacje jak u mnie
roaming włączony zapewne jest ?


Sprawdziłem w drugim slocie i faktycznie - tam mi wyszukuje sieci bez problemu. Ale u Ciebie w ogóle nie działał slot nr 1? Ciężko będzie z gwarancją bo telefon brałem z Gearbest :/ Tylko nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś - karta sim mi działa normalnie w tym slocie nr 1, łączy się z siecią, normalnie używam telefonu tyle że po prostu jakbym chciał sobie na sztywno zmienić operatora to nie mogę bo mi nie chce wyświetlić pozostałych sieci - wywala mi ten błąd o którym wcześniej pisałem.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo tylko mi się objawiło podczas roamingu , kupiłem testowo karte z play i nie działało to na slocie nr.1 na slocie nr.2 działa wszystko OK. Dodatkowo dogadałem się z człowiekiem z sklepu rtv mix agd by włożyć tą kartę z Play do egzemplarza z wystawy i tam działało to na slocie nr.1 jak i nr.2 zatem miałem 100% pewność że z moim telefonem coś jest nie tak ( 10dni od zakupu...) testowałem z 10 romów i na wszystkich to samo dodatkowo na 7.7.xx zwieszało telefon ten rom z miui polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie teraz bardzo zmartwiłeś :/ Mam dokładnie takie same objawy, też jak próbowałem zainstalować wersję rozwojową MIUI z androidem 7 to też mi co chwilę zwieszało cały telefon albo się wyłączał całkiem. Łudziłem się że ten błąd to jest tylko kwestia błędu w MIUI albo w karcie sim, ale jak sam pisałeś że miałeś tak na wielu romach no to ewidentnie coś jest zepsute w telefonie. Myślałem że może też to wina karty sim ale na karcie T-mobile jest dokładnie tak samo. Wychodzi na to że mam dwie opcje - albo po prostu używać slotu drugiego kosztem karty pamięci albo się użerać z chińczykami i wysyłać na gwarancję, płacić za wysyłkę, ryzykować VATem przy odesłaniu telefonu z powrotem (przy kupnie udało mi się ominąć VAT), nie mówiąc już że to wszystko będzie trwać z dwa miesiące. Pytanie też czy olewając to i używając slotu drugiego będę mógł kiedyś zainstalować wersję stabilną MIUI z androidem 7, bo android 6 w wersji global i w xiaomi.eu się nie wiesza.
A miało być tak pięknie, tani telefon z Chin i to jeszcze bez VAT a tu taki klops :/

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w slocie nr.2 na tym andku 7 się nie zawiesi, (czyt. ekran wyłączy), zatem tam tego andka można używać.

Napiszę jeszcze co na swoim zaobserwowałem, będąc za granicą przejeżdżając przez granice, po jakimś czasie sam powinien przeskoczyć na roaming ( czym dalej od nas), lecz telefon tego nie robi (slot nr.1). Po wybraniu ręcznego ustawienia komunikat jak w 1 poście, lecz jak przywraca automatyczne szukanie to rejestruje w sieci zagranicznej telefon i jest roaming. Chore to i widać nie ja jedyny taki bubel ma. Teraz pytanie ile użytkowników dowie się kiedyś że też ma ten bubel po przekroczeniu granicy - jak PLAY nie używają to żyją w niewiedzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Tobie w końcu nie wymienili tego telefonu na nowy, bez tego błędu? Bo pisałeś wcześniej że w sklepie pokazałeś sprzedawcy że telefon z wystawy nie ma tego błędu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymienili to nie taki proste nawet po zakupie .... reklamacja jako towar niezgodny z umowa poszła póki co maja czas do środy tej minie 14 dni zobaczymy, mi to ryba czy wymienią czy naprawią ma działać i już jak nie będzie to pierwszy i  ostatni chińczyk będzie.

PS. Uważajcie na ekran bo pod mocolo wpadło mi coś i jak szkło "pływało" to rysę zrobiło ciekawe z czego to szkło ekranu zrobione jest ...

Edytowane przez dev1407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...