Skocz do zawartości

Nadchodzi nowy Xiaomi - model Mi5X


r0bertt

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli flagowca się nie opłaca kupować, ale średniaka w cenie flagowca już tak? Zawiła logika... Obecnie za 900-1000 zł można mieć Mi5s, z dobrym aparatem i mocnym procesorem, dobrym czytnikiem i dobrym wsparciem, bez problemów z GPS i innymi. 

Soft nie będzie wspierany bo kilku Polaków go kupi, ten telefon jest typowo na rynek chiński :| 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acidbrain Jeśli dla Ciebie wyznacznikiem kupna nowego smartphona jest podwójna kamera, to możesz kupować, nikt Ci nie broni, możesz przepłacić za premierową cenę o kilkadziesiąt $, a nawet ponad 100$, bo jego cena jest dużo niższa niż to w jakiej teraz oferują go w sklepach.

Ale jeśli podwójna kamera nie jest priorytetem, to kup po prostu Redmi Note 4 z Snapdragonem i w wersji 4/64GB Global, tak jak ja mam. Czemu? Bo to jest to samo co Mi5X, tylko różni się aparatem, Redmi ma większą baterię, ma zapewnione wsparcie i aktualizacje, a w dodatku kosztuje na Aliexpress 160-170$, a w Polsce na miejscu 1000zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mgcompany napisał:

@acidbrain Jeśli dla Ciebie wyznacznikiem kupna nowego smartphona jest podwójna kamera, to możesz kupować, nikt Ci nie broni, możesz przepłacić za premierową cenę o kilkadziesiąt $, a nawet ponad 100$, bo jego cena jest dużo niższa niż to w jakiej teraz oferują go w sklepach.

Ale jeśli podwójna kamera nie jest priorytetem, to kup po prostu Redmi Note 4 z Snapdragonem i w wersji 4/64GB Global, tak jak ja mam. Czemu? Bo to jest to samo co Mi5X, tylko różni się aparatem, Redmi ma większą baterię, ma zapewnione wsparcie i aktualizacje, a w dodatku kosztuje na Aliexpress 160-170$, a w Polsce na miejscu 1000zł.

Miałem redmi note 2, redmi note 3 mtk, redmi note 3 na snapie, mi max, mi max pro, mi 5 pro, redmi note 4x oraz redminote 4x z 4gb ram :P Tak sobie czesto zmieniam i sprzedaje i jeszcze czasami sprzedam drozej niz kupiłem. Wszystkie aparaty to niestety padaka.

I teraz 300 $ zą wątpliwy telefon.. Chyba wezmę sobie s7 edge na firme i wyjdzie mi jakos 1200 zł . Aparat jest tam taki, że w nocy super foty wychodzą a nie ukrywam, że tęsknie za dobrym aparatem. Bo na starszych samsungach lepsze foty.

Edytowane przez acidbrain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tpawel napisał:

Dokładnie. Redmi note 4x też jak na swoją półkę niby fotki niezle robił. A potem się okazało że recenzje w Indiach były słabe a i samo xiaomi zamiast sensora Sony zaczelo wkładać Samsunga i OmniVision


Redminote 4x na sony na prawde ok w dzien robił. Zbił się ekran lepiej mi byłło sprzedac zbity i zamówić z chin.

 

Zamówiłem golbal z wieksza iloscia ramu ale sensor był samsunga i była masakra. W dzień nie łapało mi ostrości na twarzach ludzi i się wkurzyłem. I sprzedałem parę dni temu w oczekiwaniu mi5x bo tez ekran 5.5. A teraz się zastanawiam nad zakupem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem naiwny i czekałem na poprawny aparat w ich wykonaniu, już przestałem. Tu nigdy nie będzie dobrze, chyba że się opamiętają i przestaną kantować ludzi sztucznie obcinając możliwości. Bo to nawet nie chodzi o to, że nie wykorzystują podzespołów, tylko je specjalnie osłabiają (kompresja zdjęć, bitrate, fps - to da się naprawić w kilka minut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym jakies samsungi mają rózne algorymty poprawiające obraz czy tam odszumiające. Xiaomi jak by wogóle nic z tym nie robiło. Wrzuca hardware a soft do aparatu ma gdzies.

 

A cena od rana goldway poszła w dół o 15 $ :)

 

https://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-5X-MI5X-Mobile-Phone-Snapdragon-625-Octa-Core-4GB-RAM-64GB-ROM-5/311331_32823996600.html?spm=a2g17.12010612.0.0.45c239dbLY2tyn

Edytowane przez acidbrain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi co innego i bardzo dobrze bo inaczej to ceny były by chore. Dla mnie np. ten  telefon jest bardzo atrakcyjny i również go kupie(jak będzie dostępny global albo miui polska) z bardzo prostego powodu, mam obecnie Mi5 która uwielbiam ale chciałbym coś z większym ekranem co wygląda ładnie a nie jak redmi note 4 który dla mnie nie jest zły ale nie jest to seria Mi. A mówiąc szczerze to snap 625 do normalnego użytkowania w 100% wystarczy więc dla mnie to żaden problem a 5,5 cala jest kluczowe - tyle w temacie. P.S nie wiecie kiedy będzie miui polska na niego?

Edytowane przez Ostry777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tosshi2 napisał:

To telefon tylko na rynek chinski to jak myslisz bedzie global? Na Mi4c, Mi4s, Mi5c masz globala?

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka
 

Nie był bym taki pewny, wydaje mi się, że gdzieś oficjalnie mówili, że ma być global od września ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym taki pewny, wydaje mi się, że gdzieś oficjalnie mówili, że ma być global od września ale mogę się mylić.
To pokaz te info ale od xiaomi a nie jakis tam artykul. Przy mi4c tez duzo osob liczylo na globala i gdzie on jest?

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global może wyjść... jeden raz. A potem o nim zapomną.
No moze ale to watpliwe. Przy Mi4c, Mi4s i Mi5c ani razu nie wyszedl. Tylko przy Mi4i i Mi5s wyszedl ale to od razu bylo zapowiedziane ze bedzie. Tutaj na en.miui.com nie ma zadnej informacji.

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...