Skocz do zawartości

Nadchodzi nowy Xiaomi - model Mi5X


r0bertt

Rekomendowane odpowiedzi

@tosshi2
Miałem oba ( rn2 i rn4x) więc coś tam mogę powiedzieć. Aparat przepaść, poprostu nowszy model robi lepsze zdjęcia. Aparat to nie tylko sensor, ale też optyka i soft. Do tego lepszy ekran ( nasycenie kolorów, kąty widzenia), jakość wykonania inna liga.
Jeśli chodzi o procek to może i snap 625 ma niedużo więcej pkt w antutu, ale to tylko benchmark. W praktyce nie udało mi się telefonu zmusić do porządnego laga. Rn2 zdarzało się. I wisienka na torcie. Rn4x trzyma 3x tyle na baterii. Jeśli to wszystko to nie jest powód do zmiany to nie wiem czego byś oczekiwał od telefonu za 500zl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel tez trzymalem rn4. Mozna juz kupic w mediaexpert czy eurortvagd. Zgodze sie z toba ze nasycenie kolorow jest troche lepsze, zdjecia robi tylko troche lepiej. Jednak to wynika tylko z softu. Ponadto nie wiem czy wiesz ale helio x10 obsluguje voice over lte, nagrywanie w 4k tylko xiaomi zablokowalo te funkcje poprzez soft. Co do aparatu to wybacz ale nie ma na rynku xiaomi ktory robi dobre zdjecia, wszystkie maja tutaj problem. Mialem troche tych telefonow i gdybys mi napisal ze przepasc w robieniu zdjec jest miedzy redmi a mi to sie z toba zgodze. Ponoc tylko redmi pro robi dobre zdjecia, nie wiem nie trzymalem go w rekach. Co do ceny za telefon to tak za okolo 500 zl moge kupic letv cool 1 ktory miazdzy redmi note 4 pod kazdym wzgledem. Minusem jest nakladka, nie podoba mi sie, jednak czesto na letv wychodzi oficjalny lineage. Niestety jest duza konkurencja na rynku i mozna kupic cos innego.

 

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje oczekiwania ja ogólnie wolę jednak kupić flagowca z zeszłego roku(chodzi mi o wydajność i niezawodność na baterii tylko 1dzień przy mocnym używaniu aktualizacje do nowego androida z 2 otrzyma od firmy zależy (miui to inna sprawa częste aktualizacje) z niczego nie rezygnuje bo więcej bajerów przeważnie ma niż średniak i nawet z 2 lata poużywam może chyba że coś mi się spodoba bardzo to zmienię.

Zmiana co rok średniak wiadomo 500zł ok ma sens jak spełnia oczekiwania taniej wychodzi ale zawsze się z czegoś rezygnuje no ale poprawa aparatu i wydajność,bajerów będzie widoczna.ale w moim przypadku używam bardzo dużo telefonu i w przeciągu 1roku wydałem więcej na te średniaki niż bym kupił starszego flagowca a to dlatego że albo coś nie działa rn3 pro se(karta rbm) perełka to następny słaba jakoś połączeń to brakuje wydajności o wykonaniu niektórych też szkoda gadać.to się psuje na serwis trzeba odesłać a ja zostaje bez telefonu. Nie wytrzymam oddaje rodzinie i już nie eksperymentuje więcej. jak sony nie zepsuje Compact(może wyda dual-sim)albo nokia 8(zobaczy się co to wariata choć to chińczyk) to kupię i może spokój będę mieć przez 2 lata i topowe funkcje i wydajność i dopracowane oprogramowanie.

Też bym chciał żeby jakiś powiew świeżości był nowa technologia a nie wyścig na cyferki.

Powinno być więcej telefonów typu Compact,iPhone se bo nie wszyscy lubią mieć tabletofon.Może klawiatura qwerty mogła by wrócić i coś takiego jak sony x10 mini tylko odchudzone dawniej to jednak te konstrukcje były bardziej innowacyjne zawsze coś człowiek znalazł a teraz wszystko takie jakby jednakowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X10 oprócz VoLTE wspiera też LTE800, tylko co z tego, skoro obie rzeczy nie działają w rn2. VoLTE w ogóle nie działa na xiaomi w pl, a nawet snap435 to ma ( ustawienia w miui też są, brakuje ustawień operatorskich)
Co do redmi pro, miałem pół roku. Najlepszy redmi jak do tej pory, zdjęcia lepsze niż w rn4x, ale do takiego mi4c sporo brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snajper napisał:

Powinno być więcej telefonów typu Compact,iPhone se bo nie wszyscy lubią mieć tabletofon.Może klawiatura qwerty mogła by wrócić i coś takiego jak sony x10 mini tylko odchudzone dawniej to jednak te konstrukcje były bardziej innowacyjne zawsze coś człowiek znalazł a teraz wszystko takie jakby jednakowe 

Zgadzam się. Był viral, że Samsung wypuści wersję Mini. LG wypuściło wykastrowanego. I człowiek nie ma wyboru. Xiaomi też odpuściło temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupię mi6 ma za mały ekran dla mnie a note 4X już mi się znudził i jest za gruby jak dla mnie.. mam nadzieję że mi5X będzie cieńszy i te 4GB ramu zrobią robotę

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, data17 napisał:

Ja tam kupię mi6 ma za mały ekran dla mnie a note 4X już mi się znudził i jest za gruby jak dla mnie.. mam nadzieję że mi5X będzie cieńszy i te 4GB ramu zrobią robotę

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Też bym kupił mi6 ale nie zdał egzaminu i muszę odchaczyć go.

Napewno mi5X będzie cudownie wyglądał Być może najlepiej ze wszystkich xiaomi i aparat będzie super na papierku i to na tyle z jego zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dali  by coś lepszego niż niż ten snap. Był już w redmi, note 4x i mi max 2. Ja właśnie sprzedałem 4x i czekam aż tylko bedzie można kupić mi5x bo może bedzie cos lepiej z tymi zdjęciami :) A jak nie bedzie w miarę to wezmę chyba samsunga ze wzgledu na aparat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kolegi, że 4gb zrobi robotę. To jak miałem note 3 pro na snapie wszystko chodziło fajnie.  Kupiłem note 4x 3/32 i było gorsza responsywność i kupiłem redmi note 4x 4/64 i ten 1 gb pomógł. Zauwazyłem to także w grach :)  Jeszcze różnica między sensorami w 4X. Miałem na sony i samsung. Kurczę sony naprawdę fajne fotki pstryka ale samsung porażka.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

W przeciekach specyfikacji podają, że główne aparaty, to nawet nie Samsung, tylko OmniVision. Do selfi ma być Samsunga. Rewelacji raczej nie będzie.

A czemu? OV to dobre sensory, sporo Xiaomi ma je z przodu i dają radę (nawet na Redmi 2 wspierają 2K).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

A czemu? OV to dobre sensory, sporo Xiaomi ma je z przodu i dają radę (nawet na Redmi 2 wspierają 2K).

Dobre, ale nie najlepsze. W Redmi dają radę, ale tylko w dobrych warunkach. W nowym Mi spodziewał bym się czegos lepszego i ze stabilizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Dobre, ale nie najlepsze. W Redmi dają radę, ale tylko w dobrych warunkach. W nowym Mi spodziewał bym się czegos lepszego i ze stabilizacją.

To będzie raczej pośrednik między Redmi a Mi. Procesor ze średniaka, aparat z flagowca, wyjdzie mieszanka nic nie warta i kolejny chwyt marketingowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tosshi2 napisał:

Przeciez to ten sam co w mi6, zbiera slabe recenzje.

Słabe? Tak, to nie poziom Samsunga, LG czy Huawei ale jest lepiej niż w poprzednich. Główną bolączką jest okrojenie trybu manualnego, ciągłe problemy z AF i bitrate i to wszystko w sumie. Samo rozwiązanie z teleobiektywem jest słabe, ale to nie wina xiaomi tylko tego pomysłu, po prostu się nie sprawdza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe? Tak, to nie poziom Samsunga, LG czy Huawei ale jest lepiej niż w poprzednich. Główną bolączką jest okrojenie trybu manualnego, ciągłe problemy z AF i bitrate i to wszystko w sumie. Samo rozwiązanie z teleobiektywem jest słabe, ale to nie wina xiaomi tylko tego pomysłu, po prostu się nie sprawdza.
No nie rozbawiaj mnie... Zobacz recenzje i porownania aparat w mi6 wypada slabo. Mialo byc super jak zawsze w xiaomi a jest slabo. Patrze ze niektorzy juz zachowuja sie jak fanboye i nie moga zniesc krytyki jak xiaomi cos zrobi zle. Xiaomi nie kupuje sie dla aparatu. Jak dalej uwazasz ze mowie glupoty to porob zdjecia jakimkolwiek xiaomi w slabym oswietleniu.

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...