Skocz do zawartości

Nadchodzi nowy Xiaomi - model Mi5X


r0bertt

Rekomendowane odpowiedzi

Do Sieci wyciekł plakat prezentujący Xiaomi Mi5X - w sumie niewiele wiadomo poza tym, że będzie wyposażony w 5,5-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Sercem urządzenia będzie Snapdragon 625 współpracujący z 4 GB RAM i układem graficznym Adreno 506.Xiaomi  Xiaomi Mi5X wyceniono na 1999 juanów, co w przeliczeniu daje nam około 1100 złotych.

 

 

xiaomi-mi-5x.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, galakty napisał:

Niby fajnie, pytanie tylko po co? Przecież 5,5" i procesor ze średniej półki to seria Redmi Note na Snapie. Gdyby w tych 5,5" dali chociaż rozdziałkę 2K, to byłby jakiś wyróżnik i sens, tak to po prostu nie widzę celu.

Być może wygląd mi5 ma przyciągnąć wykonanie i cena.

Wykupili duża część procesorów snap 625(może promocja była)gdzieś to upchnać muszą być może inne modele nie osiągnęły takiego polotu.

Producentów ekranów 5,5 mają co najmniej 3 to nie ma problemu z zaopatrzeniem do produkcji.

Ogólnie wszystko dla kasy i dużego wyboru ktoś coś kupi coś wpadnie w oko może kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Snajper napisał:

Być może wygląd mi5 ma przyciągnąć wykonanie i cena.

Wykupili duża część procesorów snap 625(może promocja była)gdzieś to upchnać muszą być może inne modele nie osiągnęły takiego polotu.

Producentów ekranów 5,5 mają co najmniej 3 to nie ma problemu z zaopatrzeniem do produkcji.

Ogólnie wszystko dla kasy i dużego wyboru ktoś coś kupi coś wpadnie w oko może kupi.

Pewnie masz rację. Widać, że idą w masówkę, a nie jakość, zapragnęli chyba bałaganu z modelami jak w Samsungu i Huawei, niedługo wyjdzie Mi 6 lite, a za rok Mi 6 lite 2018 :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, gore2kill4 napisał:

Mam zamiar w tym tygodniu dokupić drugi RedMiNote 4 dla rodziny. Chyba nie warto czekać na ten 5x skoro to praktycznie to samo co 4?

Nie warto czekać, bo raz że zanim wyjdzie i będzie dostępny w sprzedaży w sklepach internetowych lub (jeśli o ile) w Polsce, to minie kilka miesięcy, a i cena z początku będzie wysoka, w przedsprzedaży i na start przepłacić o kilkadziesiąt $, a potem spadnie do rozsądnej ceny.

52 minuty temu, Snajper napisał:

Być może wygląd mi5 ma przyciągnąć wykonanie i cena.

Wykupili duża część procesorów snap 625(może promocja była)gdzieś to upchnać muszą być może inne modele nie osiągnęły takiego polotu.

Producentów ekranów 5,5 mają co najmniej 3 to nie ma problemu z zaopatrzeniem do produkcji.

Ogólnie wszystko dla kasy i dużego wyboru ktoś coś kupi coś wpadnie w oko może kupi.

Te informacje z plakatu wyglądają jak potwierdzenie Redmi Note 5, a nie Mi5.
Snapdragon 625 to bardzo popularny procesor i Qualcomm pewnie nastawił się na bardzo dużą produkcję tej jednostki. Xiaomi ma kilka modeli z tym procesorem, więc pewnie też dostaje go w dobrej cenie. To rozsądny procesor jeśli ktoś nie potrzebuje setek tysięcy punktów w benchmarkach.

Konkurencja wśród chińskich producentów jest ostra i chcąc nie chcąc, Xiaomi musi dostosować się do tempa innych marek, które ledwo wypuszczą jeden model, a w planach jest już dwóch następców. Później to się odbija na jakości i dopracowaniu urządzeń. :(

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mgcompany napisał:

Xiaomi musi dostosować się do tempa innych marek, które ledwo wypuszczą jeden model, a w planach jest już dwóch następców. Później to się odbija na jakości i dopracowaniu urządzeń

Musimy pamiętać, że Xiaomi dba o rynek chiński i indyjski, a tam ich produkty są w bardzo okazyjnej cenie, więc ludzie mogą sobie po roku stary wyrzucić na śmietnik, a kupić nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany

Ogólnie to my możemy się domyślać więc nic wykluczone nie jest ale jeśli chodzi o urządzenia na tym procesorze xiaomi góruje przypadek nie sądzę.

12 minut temu, galakty napisał:

Musimy pamiętać, że Xiaomi dba o rynek chiński i indyjski, a tam ich produkty są w bardzo okazyjnej cenie, więc ludzie mogą sobie po roku stary wyrzucić na śmietnik, a kupić nowy. 

Bogatsza cześć Chin rzeczywiście większość co roku ale kilku znam i kupują flagowca przez 2 lata go katuja ale to są chytrzy ludzie typowo nastawieni na zysk.

Bardziej po za metropoliami ludności nie szasta tak kasą w sumie nawet nie chcemy wiedzieć jak to wygląda.

Jak tam mówią władza i tak wie czy nowe czy stare.

Ale pamiętajmy że tam najwięcej populacji ludzi jest i duża konkurencja więc nie dziwmy się.

Apple też niektóre opcji najpierw w USA uruchamia bo tam 1 rynek zbytu jest.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony fajnie, że portfolio się rozrasta i można znaleźć coś dla siebie - z drugiej to wszystko trochę za szybko co dobrze widać na forum przy liście "Urządzenia Xiaomi" lub na stronie pobieranie MIUI, lista jest już konkretna i ktoś początkujący może mieć niezły problem z wyborem swojego pierwszego telefonu od xiaomi, połapać się w tym wszystkim coraz ciężej. Nie wróży to również nic dobrego dla samego oprogramowania, w pewnym momencie może być problem, a jego rozwój coraz trudniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oprogramowanie jest prosty sposób, odciąć się od starych modeli. Moim zdaniem wspieranie 4-5 letnich telefonów to przesada. Firma zarabia na NOWYCH telefonach, to NOWE telefony mają być dopracowane. Przerzucić siły ze starych na nowe i dopracować sprzęt. Jak ktoś ma Mi 3 to nie zrobi różnicy czy ma miui7 czy miui9, telefon nadal działa tak samo praktycznie. Pomijam już fanaberie, że ludzie się cofają do starszego softu bo był "lepszy" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mi powiedz jaki sens jest zmieniac telefon np tak jak ja mam RN2 na inny telefon xiaomi jak we wszystkich laduja snapa 625. Tak samo jest z tabletem mam Mipada 1, jak sens jest mi zmieniac na Mipada 2 albo 3 jak one nie sa lepsze od 1.

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o tym zeby nie wspierac starszych modeli a czym roznia sie nowsze ze mam zmienic telefon? Podaj jeden argument, ktory przemowi za zmiana telefonu. Podaj argument do zmiany telefonu dla ludzi ktorzy maja Redmi Note 3 pro. Co maja zmienic na telefon z gorszym procesorem.

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię tu o nowych telefonach, a o starociach. RN3 Pro nie ma nawet 2 lat jeszcze. Zanim jego wsparcie się skończy to wyjdzie RN5 albo i RN6, a między nimi będzie już konkretna różnica.

Poza tym co te wsparcie Tobie daje? Czy na ostatnim sofcie DEV nie masz żadnych błędów? Jak dla mnie od MIUI7 do MIUI8 nic się nie zmieniło, telefon działa, dzwoni, robi zdjęcia. 

Przesadzasz ;) Moim zdaniem dzisiaj nie powinni wspierać np. Mi 3, on niedługo skończy 4 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Snap 625 bedzie tak super lepszy od snapa 800. Nie gadaj glupot. Xiaomi stanelo w miejscu a decyzja z wsadzaniem wszedzie snapa 625 jest po prostu glupia. Ja nie uzywam wersji dev bo wkurzalo mnie juz te ich spierniczenie w nowej wersji czegos. Uzywam wersji stable i juz grubo od pól roku nie bylo aktualizacji. Xiaomi staje sie powoli takie jak samsung.

 

Co do RN5 i RN6 to nie bylbym taki pewien bo prawdopodobnie zastosuja w 5 snapa 630 i wtedy raczej nikt kto ma Rn 3 pro nie zdecyduje sie na zmiane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tosshi2 napisał:

No i Snap 625 bedzie tak super lepszy od snapa 800. Nie gadaj glupot. Xiaomi stanelo w miejscu a decyzja z wsadzaniem wszedzie snapa 625 jest po prostu glupia. Ja nie uzywam wersji dev bo wkurzalo mnie juz te ich spierniczenie w nowej wersji czegos. Uzywam wersji stable i juz grubo od pól roku nie bylo aktualizacji. Xiaomi staje sie powoli takie jak samsung.

 

Co do RN5 i RN6 to nie bylbym taki pewien bo prawdopodobnie zastosuja w 5 snapa 630 i wtedy raczej nikt kto ma Rn 3 pro nie zdecyduje sie na zmiane.

 

 

Mam z1 Compact snapdragon 800 i rn3 pro se snapdragon 650 poprostu na miui według moich odczuć graficznie i wydajnościowo wygrywa z1 Compact tylko w benchmark przegrywa z1 Compact i system stary android 5.1.

Na LineageOS rn3 pro se to widzę skok w grach lepsza grafika ale to zasługa(API volcan z nugata)

I teraz mam wymienić na nowe (dla czytnika liń papilarnych,szybkiego ładowania i wglądu) kosztem wydajności no bez sensu lepiej jest kupić flagowca z zeszłego roku niż średniaka(o ile chodzi o wydajność i grafikę) bo dla przeciętnego użytkownika średniaki starcza.

Było by lepiej jakby pakowali do średniej półki starsze flagowe procesory ale coś produkować muszą

Ale co do global dev(beta) to nie dziwne jest że ma błędy przecież jest do testowania a global stable to ty się ciesz że nie wydają co chwile i tak dopracowany jest na nie których urządzeniach jest gorzej i można po aktualizacji(drenaż bateri trafić w loterii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Snajper napisał:

Było by lepiej jakby pakowali do średniej półki starsze flagowe procesory ale coś produkować muszą

Wtedy Ci nikt flagowca nie kupi, no halo. Wszyscy się rzucają na nowe Mi tylko ze względu na procesor. Średniak ma mieć średni procesor i dobrą baterię. Co mają ładować innego od Snapa 625? Mediateka wolisz? Robią kotlety szybciej niż powstają nowe procesory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy...

Skoro ktoś nie widzi sensu zmiany, to po co o tym myśleć? Ja nie widzę sensu zmiany, dopóki wszystko działa, aż do momentu gdy sprzęt się zużyje i nie da się go za rozsądne pieniądze zreanimować. Tak się mówi, że procesor niewiele lepszy, że to, że tamto, ale w rzeczywistości różnica jest spora, bo sama jakość materiałów użytych do produkcji telefonu poszła do przodu i skok jakościowy jest odczuwalny od razu. W Redmi Note 2 miałem mniejszą ilość obsługiwanych częstotliwości, w Note 4X Global mam ich więcej. W nowym modelu mam nowszą wersję Androida (5 vs. 7), mam większą baterię, jeszcze lepszy ekran (jak na budżetowca), lepszy aparat (mimo takiego sobie softu jak to w Xiaomi), więcej pamięci RAM i ROM, co w przypadku nowych aplikacji ma znaczenie, również w samej nakładce MIUI, która lubi pamięć RAM i wiele innych drobnych różnic. I tu jest sens zmiany na nowy model.

A jak komuś zależy na cyferkach w benchmarkach, to powinien celować w flagowe najnowsze modele, nie w półkę budżetową. Tu się liczy stosunek ceny do jakości, na bardzo rozsądnym poziomie. Budżetowiec ma oferować dobrą wydajność i takie dopasowanie poszczególny klocków, by działało bezproblemowo, a kosztowało jak najmniej.

Można się spierać jaki procesor lepszy, ale czy jest sens? Ja nie chcę starszego flagowego procesora w budżetowcu, bo ten będzie drenował baterię nawet przy małym użytkowaniu sprzętu i przerabiałem to z LeEco Le Max 2 z Qualcommem 820, leżał tylko włączony, a bateria znikała, po kilka dniach się rozładował, pomimo zapewnień z for, że dobrze radzi sobie z baterią i wcale nie jest taki prądożerny.

Xiaomi zrobiło taki wybór, że mamy teraz sprzęt na Mediateku i na Qualcommie, a niedługo jeszcze na ich własnych procesorach, więc dla każdego coś się znajdzie.
Dwa lata używania smartphona to rozsądny okres, a przy dobrym traktowaniu może wytrzymać jeszcze dłużej jak mój pierwszy Redmi (Hongmi), który ma już... ponad 3,5 roku i działa. No i co z tego, że dostał jakieś aktualizacje, które może i przynoszą nową wersję MIUI, jak wiele rzeczy w nowej wersji nie działało poprawnie, aż w końcu przestałem liczyć na naprawę błędów i zostałem przy wersji na Androidzie 4.2, gdzie wszystko działa normalnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN2 i RN4X ma ten sam model aparatu. Ekrany tez sa takie same. Tutaj nie chodzi o wyniki w antutu, tylko o multitasking. Czy według Ciebie zmiana telefonu z helio x10 na snapa 625 ktore wydajnosciowo sa zblizone jest dobra jak mam czasami problem z wydajnoscia pod mocnym obciazeniem? Ja chcialbym zmienic telefon chetnie cos na serie mi ale xiaomi robi po prostu cyrk z tymi procesorami i ladowaniem wszedzie snapa 625. Nowa seria telefonow z tego roku jest gorsza od poprzedniej z zeszlego roku.

 

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi na rynku brakuje smartfonów robionych z pomysłem. Wszyscy się ścigają na cyferki, a to już dawno przestało mieć sens. Wsadzają najlepszy procesor, 8 GB RAMu podczas gdy na 3 GB wszystko działa, a 4 GB to już bezpieczny zapas i dziwią się, że ludzie korzystają przed kilka lat. Dla przykładu w ogóle nie ma małych telefonów z przyzwoitą specyfikacją. Od biedy Sony coś wypuści, a poza tym to tylko iPhone SE.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...