Skocz do zawartości

Różne ekrany w Redmi 4x


lordgch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem 2 telefony redmi 4x u goldwaya - miesiąc temu wersję 3/32 czarny i niedawno 2/16 złoty. Ku mojemu zaskoczeniu mają inne ekrany? Wersja żółta ma gorszy kontrast i biel żółciejszą.

Klikając 7krotnie w wersję jądra w informacjach o telefonie można sprawdzić model/producenta ekranu (LCD). W wersji złotej mam EBBG a w czarnej BOE - czytam na necie, że BOE lepsze i faktycznie wizualnie wygląda lepiej - ekran wyraźniejszy i biel bardziej biała :)

Pytanie:

1. Jaki model/producent jest w Waszym 4x i w którym modelu?

2. Ktoś może wie którą wersję kolorystyczną 2/16GB wybrać u goldwaya żeby był ekran BOE?

Jakby ktoś chciał wiedzieć to testowałem obie wersje i nie widać jakiejś różnicy miedzy wersją telefonu 2 a 3 GB przy normalnym codziennym użytkowaniu - rozmowy-smsy, internet, FB, jakaś prosta gra. Dla nie wymagających użytkowników wersja 2/16 w zupełności wystarczy.

pozdrawiam

 

Edytowane przez lordgch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to często xiaomi wykorzystuje kilku producentów podzespołów.

Raczej to nie zależy od wersji ram i koloru choć różnie bywa.

Chodź jak tu nie dostaniesz odpowiedzi to poszukaj na en.miui lub xda może gdzieś ten temat jest ale to nic nowego w rn3 pro było 3 producentów ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żona ma białego 3GB/32GB Global ekran EBBG, ja mam białego 4GB/64GB ekran BOE. Coś z tym ekranem u niej od samego początku mi nie pasowało, jest szarawy nie ma takiej bieli jak w moim ale stwierdziłem że może przestawiłem suwaki jasności i mamy inaczej. Po tym temacie już wszystko jasne i się zgadza, BOE da się poznać ale trzeba mieć dwa koło siebie bo tak jest to trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 10:51, lordgch napisał:

Jakby ktoś chciał wiedzieć to testowałem obie wersje i nie widać jakiejś różnicy miedzy wersją telefonu 2 a 3 GB przy normalnym codziennym użytkowaniu - rozmowy-smsy, internet, FB, jakaś prosta gra. Dla nie wymagających użytkowników wersja 2/16 w zupełności wystarczy.

Ja mam złoty i LCD BOE....

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowane posty !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kozak123 napisał:

Telefon kupiony w sferis Xiaomi redmi 4X 3/32 Global EBBG.  Zmieniłem na chłodne kolory i jest miodzio.
Siostra ma telefon z x-com xiaomi redmi 4A 2/32 ekran BOE
Dobrze, czy źle? 

Wg mnie BOE lepsze, ma lepszą głębie koloru i lepszą biel. Ale to moje odczucie.

PS> Wyglada na to że niezależnie od wersji global nie global, 2gb czy 3gb złoty lub czarny losowo montowane są ekrany ebbg i boe. Nie ma żadnej zależności. Pytanie jak producent ekranu ma się np do SOTu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, widzę ze temat ożył od września, wiec chcialbym podzelic sie tez swoimi spostrzeżeniami. Własnie jestem na kupnie Xiaomi Redmi 4X, ale śledząc ten temat chciałem znaleźć  własnie taki model z ekranem BOE, noi jest bardzo trudno pisałem m.in. do proline czy xkomu ale w odpowiedzi otrzymałem info ze nie ma możliwości sprawdzić gdyż telefony sa zafoliowane i pochodzą z rożnych partii. Co więcej zauważyłem ze jest różnica w nazewnictwie ekranów EBBG (wchodząc w wersje jądra), model w Euro rtv Agd miał końcówkę EBBG a oglądany w sklepie (dystrybutor CK Mediator)  końcówke " EBBG - (jakieś cztery literki). Pytanie czy oba ekrany EBBG sie różnią? Na youtube jest też klika filmików pokazujących różnice ale co ciekawe w wersji rosyjskiej np . Myślicie ze do tego jaki ekran jest jakiś klucz czy po prostu loteria, noi kwestia różnicy miedzy samymi EBBG. Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2017 o 11:30, paciekk napisał:

Pytanie czy oba ekrany EBBG sie różnią? Na youtube jest też klika filmików pokazujących różnice ale co ciekawe w wersji rosyjskiej np . Myślicie ze do tego jaki ekran jest jakiś klucz czy po prostu loteria, noi kwestia różnicy miedzy samymi EBBG. Pzdr

Ciekawe pytanie. Mogłoby to tłumaczyć kwestię, że niektórym bateria trzyma, no bez szału, gdzie inni robią przebiegi po 2-3 dni i SoT przekraczające 10h. 

Może ebbg jest matrycą starszego typu, bardziej prądożerną, czy coś. Tak gdybam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie wyświetlacza mam ili9881c _hd720p_video_ebbg wcześniej miałem inny początek bateria trzyma bardzo dobrze sot średnio 8-10h 

Edit: teraz na tym ebbg wydaje mi się że biel jest bardziej biała na poprzednim biel była żółta dosłownie

Edytowane przez danio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d3tr0 Możesz sprawdzić tryb czytania na minimum. Właściwie to mi bardzo pasują bardziej ciepłe kolory. Nie zmieniłbym na inny. Jak włączam Mi4 z boe to mi w oczy pali od niebieskiej bieli. Ja na 4X mam ebbg i max 14 dni czuwania z 3,36 SOT (przy 15% baterii). Na 7.10.19 bateria schodzi bardzo szybko. Dodatkowo aplikacja Wideo ma buga z blokowaniem telefonu do deepsleep i wtedy ssie jak sukkub :D 10-15% na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d3tr0 napisał:

Ja bym odwrotnie myślał bo mam BOE i w baterii nic specjalnego nie widzę. 2 dni jest mi trudno osiągnąć oszczędzając się. (2  dni przy ekranie 5h)

Ta biel ekranu jednak może ciągnąć więcej baterii.

Mam ekran BOE,  spokojnie przy 3 dniach 7 do 8h SOT wyrabiam, do dwóch dni to od 11 do 13 godzin SOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że większe znaczenie ma czy ktoś przez cały dzień ma maksymalne podświetlenie czy minimalne.
Może i tak, mi przy 60 do 70% podświetlenie ekranu pokazuje bardzo dobry Sot, ale ogólnie podświetlenie mam na maksa ustawione w automacie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...