ZduneX25

MIUI 7.7.13

Recommended Posts

Z bełkotu Googla po tłumaczeniu z linka, wynika że nowe Miui będzie bardziej kompatybilne z Androidem (to chyba dobrze). Sposób generowania napisów na pasku od wersji dev 7.7.13 się zmienił na taki jaki będzie w nowym Miui. Za utrudnienia przepraszają programistów (czyli chyba wszystkich korzystających z wersji dev) i podają co mają z tym zrobić. Tak to zrozumiełem.

1 godzinę temu, slimdick napisał:

@FromWP czyli to się tyczy tego ?

Prawdopodobnie tak. Mail był skierowany chyba do programistów tworzących programy dla Miui (motywy też). Czasami Miui wymagało specjalnej troski, teraz ma być lepiej (chyba).

Slimdick, a nie zarejestrowałeś się jako designer, żeby móc używać motywów z innych źródeł? Może to "designerzy" dostali takie maile.

Edited by FromWP

Czyli to co dodawalem ze sa zawsze biale napisy i ikonki na ekranie blokady?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Cytat

Aktualizacje OTA z Xiaomi.eu mogą pojawiać się raz w miesiącu.

Z ciekawości zapytam, czy w nowożytnej historii (rok do tyłu) było kiedykolwiek OTA na eu? 

Bo zawsze ręcznie instaluję. I bym się mocno zdziwił gdybym przegapił OTA ;/ 

20 godzin temu, magyarek napisał:

Co jest...?

Też długo czekałem i pojawił się tylko jeden mirror, jakiś tymczasowy. Chyba na wszystkich serwerach z plikami są jakieś problemy, bo z innych źródeł pokazuje, że pobieranie pliku zostanie zakończone za 1 dzień i 2 h. :D

Co do samego ROMu, to w Mi Note Pro również nie działa edycja widżetu zegara z pogodynką na pulpicie.

Działa natomiast wyświetlanie zdjęcia kontaktu na zablokowanym ekranie, przy połączeniu przychodzącym.

11 godzin temu, Eragon napisał:

Z ciekawości zapytam, czy w nowożytnej historii (rok do tyłu) było kiedykolwiek OTA na eu?

Było i (chyba) jest "para" OTA dla MIUI EU. ;) Pewnie mało kto z tego korzysta, bo większość ludzi pobiera przez www i wrzuca do pamięci telefonu.

W pliku aktualizacje można kliknąć "Pobierz aktualizację..." i aktualny ROM pobiera się do pamięci telefonu.

Czuję jakby wzrost "lekkości" i "żwawości" ogólnej telefonu po tej aktualizacji. Wiem, wiem, normalne zjawisko z pogranicza złudzenia, ale tym razem jakoś wyraźniej niż po innych aktualizacjach. Fajnie by było, jakby jakość rozmów się poprawiła, bo ostatnio to prawie przy każdej rozmowie tel. rozmówcy marudzą, że mnie źle słychać (mikrofony nie są zatkane brudem).

• Like 1

Witam orientuje się ktoś z was czy Mi5s plus Dostanie od Globala jeszcze jakąś aktualizację? bo o dobrych kilku miesięcy lipa...

Nie mogę zainstalować paczki zip przez aplikacje "update" Zawsze jak rozpakuje paczkę i klikam uruchom ponownie, uruchomi twrp i tak stoi. Nic nie robi. Musze ręcznie instalować. Czy komuś poprawnie instalują się paczki zip, przez tą appkę systemową? Nawet rom tylko rozpakuje i w twrp stoi. Czy to może wina twrp? bo mam 3.1.1 a na xiaomi.eu jest stara wersja 3.0.2

@Heisenberg szlak by to, znów Magisk nie działa, przy sprawdzeniu safetynet :( nie pomaga instalacja modułu

Edited by marcin19883

Witam orientuje się ktoś z was czy Mi5s plus Dostanie od Globala jeszcze jakąś aktualizację? bo o dobrych kilku miesięcy lipa...

Olej to i leć z miuipolska... Eh.
  • Like 1

8 godzin temu, latet napisał:

Czuję jakby wzrost "lekkości" i "żwawości" ogólnej telefonu po tej aktualizacji. Wiem, wiem, normalne zjawisko z pogranicza złudzenia, ale tym razem jakoś wyraźniej niż po innych aktualizacjach. Fajnie by było, jakby jakość rozmów się poprawiła, bo ostatnio to prawie przy każdej rozmowie tel. rozmówcy marudzą, że mnie źle słychać (mikrofony nie są zatkane brudem).

U mnie sam pulpit jest znacznie płynniejszy, do tego w drobnych gierkach 2D nie zacina jak dawniej, animacje są w 100% płynne.

@Acid 

Może Ty się orientujesz albo ktoś inny czy jest możliwość ustawienia blokady na recovery/TWRP, żeby ktokolwiek nie miał dostępu?

Może jest jakaś wersja, która umożliwia blokowanie hasłem.

Edited by Slawek189

2 minuty temu, Slawek189 napisał:

@Acid 

Może Ty się orientujesz albo ktoś inny czy jest możliwość ustawienia blokady na recovery/TWRP, żeby ktokolwiek nie miał dostępu?

https://twrp.me/faq/securetwrp.html

• Haha 1

55 minut temu, Numb napisał:

U mnie sam pulpit jest znacznie płynniejszy, do tego w drobnych gierkach 2D nie zacina jak dawniej, animacje są w 100% płynne.

To brzmi jak zmiana zarządzania stanami CPU na bardziej agresywne. I faktycznie - przez noc zeszło mi 10%, co jest bardzo dużo jak na pierwszą noc po aktualizacji, kiedy to zwykle schodził mi max 1-2%. Czyli coś za coś.

@Acid  Może Ty się orientujesz albo ktoś inny czy jest możliwość ustawienia blokady na recovery/TWRP, żeby ktokolwiek nie miał dostępu?

Po to odblokowujesz bootloader, aby pozbyć się wszelkich zabezpieczeń telefonu. W praktyce nie ma sensu używać odcisku palca czy pinu na naszym romie bo w 5 minut możesz usunąć dowolną blokadę ekranu z twrp. Cóż. Coś za coś.

No poza Android Pay. Musisz mieć do tego włączoną blokadę.

2 godziny temu, Acid napisał:

Olej to i leć z miuipolska... Eh.

Wszystko spoko ale wszystkie tutoriale do wgrania softu do Mojego Mi5s Plus usunięte i nie za bardzo wiem jak to ogarnąc...

U mnie odkąd nastąpiła zmiana bazy na Adroida 7.1.2, rezultaty baterii poleciały w dół. Z 8-9h SOT (na ostatnim wydaniu na androidzie 6) do ~6h max aktualnie. Próbowałem Wipe'y, czyste instalacje, konfigurowanie jako nowe urządzenie - nic nie daje. Z aplikacji swoich również nie zamierzam rezygnować - i tak używam tylko całkowite minimum, bez największych raków facebooków/snapów i innych bzdur społecznościowych. 

Certyfikatu w Google Play też nie mam - nie używam żadnych rootów, magisków i innych wynalazków. Tylko flash paczki z romem. 

Reszta OK. Czy jest szybciej? Raczej tak samo dobrze to działa. 

Ciekawostka taka, siostra na Mido nie ma problemów z baterią, a używa dużo więcej aplikacji. Dlatego uważam, że coś po prostu jest zbugowane na HM4X i ssie baterie w tle. 

Edited by meccaryn

54 minuty temu, Warson napisał:

Wszystko spoko ale wszystkie tutoriale do wgrania softu do Mojego Mi5s Plus usunięte i nie za bardzo wiem jak to ogarnąc...

Oprócz forum jest jeszcze strona miuipolska.pl i tam masz toturial https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ do ogarnięcia powinno wystarczyć.

@meccaryn to wszystko to ogólnie jest lekka loteria. Ilekroć ja czytałem że komuś coś nie działa, baterię wysysa czarna dziura... a u mnie zawsze bez problemów. SoT względem Globala gorszy, ale bez przesady. Za to jak teraz coraz więcej plusów od userów, to ja mam notorycznie problem z zarządzaniem RAM, Mi5 potrafi ubić nawet apki z kłódką... ćmoje-boje, certyfikaty Google - u mnie tego nigdy nie było i nie ma, za to Android Pay działa... raz na czas totalnie nie reaguje, ale czasem działa. 

Nie wiem czym to idzie, znajomy też ma Gemini starszej produkcji, zasyfiony aplikacjami, niedbalstwem, aktualizuje od święta; wszystko chodzi, trzyma po kilka apek w pamięci RAM, bateria robi minimum 5h SoT... Co ciekawe tez OIS chodzi u niego jak złoto, u mnie bez kalibracji padaczka totalna.

Edited by QBAQ
  • Like 1

Nie mogę zainstalować paczki zip przez aplikacje "update" Zawsze jak rozpakuje paczkę i klikam uruchom ponownie, uruchomi twrp i tak stoi. Nic nie robi. Musze ręcznie instalować. Czy komuś poprawnie instalują się paczki zip, przez tą appkę systemową? Nawet rom tylko rozpakuje i w twrp stoi. Czy to może wina twrp? bo mam 3.1.1 a na xiaomi.eu jest stara wersja 3.0.2
[mention=31741]Heisenberg[/mention] szlak by to, znów Magisk nie działa, przy sprawdzeniu safetynet  nie pomaga instalacja modułu

U mnie normalnie SafetyNet przechodzi

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

50 minut temu, Heisenberg napisał:

U mnie normalnie SafetyNet przechodzi

Ja mam Magisk 13.2 co wyszedł wczoraj i moduł safetynet v2 beta4 ten co kiedyś. 

Ja mam Magisk 13.2 co wyszedł wczoraj i moduł safetynet v2 beta4 ten co kiedyś. 

Zmień na v12

Kurcze po aktualizacji na Mi 5 mam czarną czcionkę na pasku powiadomień... Ktoś też?

Sprawdzałem na kilku motywach. To samo

Chciałbym zaktualizować mój telefon(mi4c) z androida 5.1.1 do najnowszej wersji, obecnie mam 6.11.10. Najlepiej chciałbym to zrobić tak żeby telefon był jak nowy, bo obecnie tnie się niemiłosiernie, czyli jestem zmuszony zrobić full wipe? Mógłby mi ktoś napisać jak mam mniej więcej go zaktualizować do najnowszej wersji? TWRP mam, ale nie to najnowsze, bootloader był chyba odblokowany, albo odblokowałem go nieoficjalną metodą, bo oficjalną się zacinało przy 50%, pozwolenie miałem.

Edited by Czartu

Z miuipolska.pl usunięte? No bez przesady...

Podbij wersję miui do min 8.1 CN a odblokujesz bootloader.

A u mnie stary  problem powrócił. Gmail działa super w trybie push a Inbox musi być ręcznie odświeżony... 

1 godzinę temu, bergmen napisał:

safetynet od kilku wydań chyba dzała już bez magisk (na pewno na mi5 i mi5s)

Tak działa, ale ja używam blokera reklam i musze mieć roota lub ręcznie przez paczke zip podmieniać plik hosts

Guest
This topic is now closed to further replies.