Skocz do zawartości

Problem z Lte w Orange.


Vipmaciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z zasięgiem w sieci Orange. W play który miałem do tej pory lte działało bez zarzutów. Jednak po zmianie na Orange często mam zasięg H H+ a nawet E. Lte działa jak ustawie je na sztywno jako preferowany punkt dostępu, jednak to nie jest rozwiązanie. 

Próbowałem ręcznie ustawić APN jednak to nie pomaga. 

Kartę wymieniłem na nową. 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 16:11, mrosi napisał:

Czy jesteś pewien, że dla karty aktywowano usługę LTE? Zadzwoń do BOK Orange i sprawdź to.

Zakładam, że jeśli czasem działa to aktywne jest.

23 godziny temu, tpawel napisał:

To że w Play był dobry zasięg nie oznacza że w Orange będzie też dobrze działać u Ciebie. Gdzie masz nadajnik?

Według mapy Orange, jest zasięg LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vipmaciek napisał:

Zakładam, że jeśli czasem działa to aktywne jest.

Więc zastanawiam się po co ten wątek. Skoro "czasami" LTE jest, to znaczy, że to nie problem systemu, ani urządzenia, a zasięgu nadajnika. Może masz po prostu pecha i LTE z Orange nie sięga w Twoim miejscu zamieszkania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz mieć cały czas LTE, bo rozmowy schodzą do 3G. By potem znów powrócić do LTE. Ja tak przynajmniej mam. Zasięg cały czas się trzyma bardzo LTE, nawet słabego, gdy ktoś dzwoni to schodzi do 3G, by po rozmowie po kilku sekundach wrócić do LTE. Obawiam się, że u ciebie słaba optymalizacja nadajnika. Ja mam tak po modernizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego sztywno ustawiając 4G mam zasięg w całym domu, a gdy zmienię na preferowany 4G to łapie h+, h, e . 

No niestety tak jest sieć skonfigurowana.
Jadę do pracy 50km. Po drodze mijam spokojnie kilkanaście nadajników, na każdym z nich jest choć jedno pasmo LTE ( mam telefon z B20). W trybie only LTE telefon traci zasięg raz na minutę bo pociąg jedzie przez las. W trybie auto telefon skacze po technologiach jak głupi. Jest na to wyjście. Telefon z VoLTE i tryb only LTE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...