Skocz do zawartości

Automat do wgrywania ROMów Xiaomi


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Korzystam z XMT 0.41 od killku tygodni (wcześniej była to wersja 0.40). Na Mi6 bez problemu wgrywałem już wszystko w dowolnej kolejności.

Tzn, chcąc np postawić którąś betę M9 nie kombinowałem wcześniej z flashowaniem z pomocą adb jakiegoś chińczyka czy Globala. Wybierałem konkretny ROM, często custom, czy to MultiROM czy EpicROM czy Glob. Obojętne. Z pomocą XMT bezpośrednio wgrywałem co chciałem. Jeśli któreś oprogramowanie było bez roota, do kolejki, jak w TWRP dorzucałem to co potrzeba. Np SU, a potem centerMOD lub 3wayRebootMOD. Cokolwiek chciałem, a wiedziałem, że działa i nie ma tego w danym ROMie, ustawiałem w kolejkę.

Ważne. Backup jest niezbędny, zwłaszcza plików w tel. Czasem chmura nie wystarczy. Ja korzystam z kabla USB C <--> USB C. Zgrywanie 20-30 GB trwa maksymalnie kilkanaście minut. ;)

Niby jest opcja zachowania plików ale sami autorzy programu mówią, że nie zawsze działa w 100%. ;)

I teraz najważniejsze. Czytając forum i wątki dotyczące kolejnych aktualizacji i błędów jakie się pojawiają w trakcie używania telefonu, sprawdzam informacje na swoim Mi6 i nie mam takich błędów. Mówię o dziwnych FC lub kłopotach z uruchomieniem jakichś funkcji. Jeśli jest rzeczywisty Bug to jest - tak jak ostatnio te związane z tłumaczeniami. Ale poza tym wszystko funkcjonuje. Osobiście polecam. Wygodny i szybki. Sam dba o sterowniki, sprawdza dostępne oprogramowanie, chociaż ostatnio stawiałem na XMT MiMax2 i nie znalazł TWRP ale w takim wypadku wskazuję mu plik z komputera, a program pracuje dalej. Dla mnie rewelacja, a stawiam nowy ROM czasem kilka razy w tygodniu.

Ah, jeśli chodzi o wersję TWRP, na Mi6 XMT stawia 3.1.1.0, na MiMax2 chyba też ten, po wejściu w TWRP kiedy wszystko już działa i tel jest skonfigurowany, TWRP mam w języku angielskim ale zmieniam na polski.

Ale jeśli wgrywam tylko aktualizację oprogramowania np z xioami.eu do xiaomi.eu, robię to przez OTA lub TWRP. To w zupełności wystarcza.

Pozdrawiam ;) 

Edytowane przez Foe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Kolega w swoim Redmi 4X odblokował bootloader metodą tradycyjną a później zdecydował się na ten program, by wgrać MiuiPL. Na początku wszystko było, jak w instrukcji a później wyskoczyły propozycje, który ROM chce zainstalować. Niestety na liście nie było MiuiPL (czy też MiuiEU), tylko same Globale, więc zaznaczył Global Dev. Niby wszystko poszło dobrze, na koniec pojawił się napis, żeby poczekać około 15 minut i telefon sam się zresetuje. Niestety, telefon sam nie wstał, pozostał w trybie fastboot. Po około godzinie postanowił go samemu uruchomić ponownie. Pojawiło się logo Mi i tak wisi przez niecałą godzinę. Co teraz zrobić? Jeszcze czekać? Wiem że niektórym potrafił wstawać telefon po dwóch godzinach. A co jeśli nie wstanie? Jest jakaś szansa na kolejną próbę? Proszę o pilną pomoc.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader powinien być odblokowany.

Xiaomi.eu na liście nie ma, musisz ściągnąć plik ZIP z miuipolska.pl i wybrać go w opcjach zaawansowanych (inny plik recovery (ZIP)). IMO coś poszło nie tak, jak chcesz to możesz albo globala albo coś innego zainstalować

 

tapnięte z Redmi 4a

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli chodzi o wgrywanie ROMów z poza listy to rzeczywiście trzeba ręcznie ustawić ścieżkę do pliku .ZIP i... zauważyłem przy okazji różnych oprogramowań - plik trzeba wrzucić na Pulpit. Dopiero wtedy, wgrywając go z tej lokalizacji, wszystko działa. Nie mam pojęcia dlaczego ale tak jest. Druga sprawa, brak restartu po instalacji. Pamiętajmy, że autorami programu są Włosi, a oni mają dziwne poczucie humoru. Kiedy pierwszy raz używałem programu, tuż przed ostatecznym potwierdzeniem dostałem pytanie, jak wszyscy użytkownicy, o dotację. Spieszyło mi się więc od razu wcisnąłem "NIE". Potem wszystko przebiegło jak trzeba z tym, że nic się nie wygrało. Taki dowcip programisty. ;)Kolejna próba już zadziałała ;)

A 0.50 dopiero przetestuję.

;)

Przetestowałem... Przy okazji dowiedziałem się, że na Mi6 jest już stable 9.0.6.0 ;)

Wszystko działa jak wcześniej. Wybór oprogramowania jest dostępny po sprawdzeniu bootloadera więc tel przełącza się nam w fastboot i wraca do systemu. Ważne, żeby pamiętać o ustawieniu debugowania w opcjach programisty.

Edytowane przez Foe
uzupełnienie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojawił się XiaomiADB, który korzysta z ukrytych opcji w stockowym recovery (tego, co mipcsuite na przykład). Automat ten służy jedynie do instalacji ROMów oficjalnych. Program sprawdza, czy jest możliwość wgrania naszego konkretnego softu, jeśli tak to to uczyni. Poinformuje także o tym, czy konieczny jest factory reset czy nie. Za jego pomocą można także zrobić reset do ustawień fabrycznych.

Do działania wymagany jest działający tryb recovery (telefon z kabelkiem bądź menu z trzema opcjami - wybieramy ostatnią - Connect to MiAsisstant) oraz oficjalny plik romu w formacie zip pobrany z strony MIUI.

Link: https://xiaomitool.com/adb

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oj mam talent do takich rzeczy, rok temu kolega z forum pomagał mi zainstalować slim6 i się namordowaliśmy jak głupi 

 

To zaczynamy salwę pytań, jeżeli wybiorę oficjalny miui rom, to wgra mi najnowszy miui w języku polskim? ;p

 

https://gyazo.com/56386117f505125d06ab6412082814a1

 

 

 

Edytowane przez Heady1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak myślałem, nawet w tym coś muszę namieszać, program wywala mi info, żeby wejść w tryb recovery, niby wchodze (power + vol up) stoi na logo mi, klikam zrobione, wywala, ze zainstalowano nowy rom, restartuje telefon a rom ten co był dalej jest.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heady1991

Albo trafiłeś na losowy dowcip (pisałem o tym w jednym z postów wyżej) albo np poruszyłeś kablem w trakcie pracy. Kable to problem i na wszelki wypadek jak już podłączę i wszystko działa - nie dotykam.

Jeśli Ci się uda, włącz oba przełączniki (przy drugim jest chyba opis, że pozwala instalować oprogramowanie czy coś), jeśli nie, włącz jeden - opcję debugowania w opcjach programisty.

Jeśli masz ustawione hasło czy inną blokadę, wyłącz. Bo utrudnisz pracę programu, a sobie życie ;)

Podłączasz tel, odpalasz program i jazda. Sam przejdzie przez bootloader, sam wejdzie w TWRP i zainstaluje co trzeba (jeśli będziesz stawiał custom, a nie oficjalny), sam się zrestartuje. Jeśli tego nie zrobi, ponów próbę, pamiętając, że program zaczyna z pozycji telefonu "on-line" 

Po podłączeniu tel i sprawdzeniu go przez program - chyba już przy ponownym uruchomieniu - kiedy tel złapie połączenie USB, czekaj przy telefonie żeby potwierdzić pytanie jakie się pojawi czy pozwolić na połączenie z komputerem i czy to jest połączenie zaufane.

I dalej wszystko dzieje się samo. 

Aha, ktoś pisał i pytał powyżej:

Wygrywasz ROM. To podstawa. Jeśli ROM ma root, a Ty używasz, super, jeśli nie ma, a chcesz, zaznacz na liście kolejne oprogramowanie do wgrania. Albo po instalacji ROMu jeszcze raz każesz mu instalować tylko wtedy wybierasz czy recovery czy recovery+root. I znowu aplikacja robi resztę.

Daj znać jak poszło.

P.S. Jeśli wybierzesz oficjalny ROM chiński albo Global to wgra Ci chiński albo Global. W Globalu masz j.polski, w chińskim nie.

Edytowane przez Foe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

sprawdzał ktoś na nowszych telefonach Mi8 lub Mi mix 2s?
Czekam na odblokowanie i będę musiał się zabrać za wgranie .eu a jak ze wszystkim najtrudniej jest coś zrobić pierwszy raz. 
Niby mogę oddać we Wrocławiu, ale niczego się tym sposobem nie nauczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

mhmmm mi niestety automat nie poszedł musiałem ręcznie wgrywać, program ciągle zgłaszał problem z autoryzacją telefonu dalej próbował wgrywać i tak w kółko...

-telefon w trybie przesyłania plików

-debugowanie włączone

MI9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...