Skocz do zawartości

Automat do wgrywania ROMów Xiaomi


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wygląda to ciekawie i może pomogło by osobą dla których toturiale mimo ich prostoty są niezrozumiałe.

SPRAWDZIŁEM I NA MOIM NOWYM REDMI 4 PRO DZIAŁA IDEALNIE

 

 NIE JEST TO PROGRAM MOJEGO AUTORSTWA ,  DLATEGO NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI JEŻELI COŚ SIĘ STANIE  Z TELEFONEM PODCZAS AKTUALIZACJI .

 

 

http://en.miui.com/thread-663972-1-1.html

Autor pisze:WPROWADZENIE:

Ciao, użytkownicy Xiaomi!


Chcę podzielić się z Wami moim narzędziem zmieniającym ROM, które nazywa się "XiaoMiTool". XiaoMiTool to oprogramowanie dla systemu Windows, które może być używane do zmiany ROM na urządzeniu. Ten program automatycznie zidentyfikuje urządzenie, dostępne do zainstalowania ROMy, metodę instalacji i wszystko to, co normalnie robi użytkownik.


Na przykład, użytkownik otrzymuje smartfon z fake ROM sprzedawcy i chce zainstalować ROM xiaomi.eu. Narzędzie to automatycznie zainstaluje oficjalny ROM (za pośrednictwem stockowego Recovery lub EDL), kolejno, otworzy MiFlashUnlock w celu odblokowania bootloader, a następnie zainstaluje TWRP i xiaomi.eu rom. Wszystko wykona samodzielnie! (Jedyna wymagana ingerencja użytkownika konieczna jest do włączenia debugowania USB lub ręcznego restartu do systemu z trybu EDL).


To narzędzie zawiera również opcję instalacji stockowego Recovery, normalnie dostępną tylko w MiPcSuite, gdzie jest bardzo ograniczona. Możesz więc możesz zmienić oficjalne ROMy bez konieczności odblokowywania bootloadera (na przykład zmieniać ROMy pomiędzy chińskim, a globalnym).
To narzędzie nie wymaga instrukcji, ponieważ jest tak zaprojektowane, aby praktycznie wszystkie, niezbędne czynności wykonać samodzielnie. Wystarczy, że włączysz debugowanie USB.


Ta wersja to wersja alfa (narzędzie, które jest wciąż rozwijane i pojawia się więcej funkcji), więc może zawierać błędy.
To narzędzie jest darmowe, ale możesz przekazać darowiznę, jeśli chcesz.


Naprawdę nie wiem, co mogę powiedzieć więcej, po prostu spróbuj i podziel się opinią.



LINKI:
- Pobierz najnowszą wersję: www.xiaomitool.com/latest
- Darowizna:  www.xiaomitool.com/donate

Inne wersje aplikacji:

https://drive.google.com/open?id=0B0IycTNp5Fsza09RYndsY1QzeHc

v 0.5.2

v 0.5.0

v 0.4.1

v 0.4.0

v 0.3.0

______________________________________________________________________________________

5965ea48b2125_automat1.thumb.png.50bdd4e0f369abaf9337669f38e09f7a.png

5965ea56b6678_automat2.thumb.png.b93f8054d25023a11554c12833e63f50.png

5965ea6260758_automat3.thumb.png.f774fa9753c1da69901047c49dff7032.png

5965ea6ff2160_automat4.thumb.png.99795262be108dab07a7faf1dc6a4dc2.png

 

automat 5.png

 

mrosi:// To ja to skoryguję tak, aby było po polsku...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi@Orjon@kamillm@ZduneX25odważyłem się na zmianę ROM i przetestowania narzędzia którego opis umieściłem wraz z linkiem do pobrania.

Koniecznie trzeba włączyć tryb debugowania w telefonie po uruchomieniu opcji programistycznych, inaczej aplikacja po przetestowaniu telefonu zwróci nam o tym uwagę, kiedy ten tryb jest już włączony, poprosi o potwierdzenie dostępu.

Kolejna rzecz którą aplikacja sprawdza to czy bootloader jest odblokowany, konieczna jest najnowsza dostępna wersja MiUnlock dla nowszych urządzeń.

Przy okazji dodam że jeżeli dla swojego konta ma się zgodę na odblokowanie to powinna ona działać na każdym dodanym do konta telefonie, u mnie działa.

Kiedy mamy to już załatwione, podłączamy telefon do PC i uruchamiamy aplikację, sama przełączy nam telefon w tryb fastboot i sprawdzi jeszcze raz bootloader a kiedy będzie odblokowany po chwili pokaże nam możliwe do pobrania ROMy.

Kiedy zaznaczymy ROM który chcemy pobrać i jest on podświetlony, wybieramy przycisk SELECT i czekamy aż ROM zostanie pobrany.

Kiedy ROM zostanie pobrany, aplikacja sama instaluje nam właściwe TWRP ( domyślnie jest po chińsku) i przełącza telefon ponownie w FASTBOOT

Aplikacja sama uruchamia TWRP i instaluje nam ROM, wygląda to bardzo fajnie, jakby ktoś przejął sterownie naszym telefonem.

Aplikacja sama przesyła na telefon pliki z ROMem

 

5968953b6f061_autoamtsendingfile.thumb.png.b304acdf082103b0b15abebfd92ffa1e.png

Kiedy zakończy przesył danych pojawia się podsumowanie tego procesu

596896dbc2ae3_automatsend2.thumb.png.afdf14740096300df26635e31373e268.png

Po przesłaniu plików kiedy telefon jest cały czas w TWRP, na samym telefonie jest okno blokady tego powiedzmy mini systemu ale w aplikacji do automatu pojawia się okno z logiem procesu instalacji systemu zupełnie jak mamy to w TWRP

5968976b4a231_automattwrp.thumb.png.e16d0e72762b07b59005b5ff8bb43a09.png

Samo wgranie trwa tyle co w TWRP a kiedy to się zakończy pojawi się podsumowanie

596897b88a5b3_autoamtfinish.thumb.png.c1379878cb84dccbc14b7b690c8c869e.png

I po chwili telefon uruchomi się ponownie.

Teraz przechodzę przez konfigurację a przy okazji w TWRP zmienię Chiński na Polski jeżeli jest.

 

Sprawdzone na moim 2 tygodniowym Redmi 4 Pro przed chwilą, przepraszam że nie mam więcej screenów ale robiłem to pierwszy raz i bałem się jak ch***ra. Sam proces przebiega baardzo szybko.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
4 minuty temu, spiro napisał:

Dzięki za odpowiedz Wergiliusz .Wiem że każdy robi na swoją odpowiedzialność . Zapytać nie szkodzi.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Pewnie że tak, sam bym się zapytał o wszystko co mi przyjdzie do głowy zanim bym się podjął próby. Sam się pytałem o sens przesiadki z MIUI Global na Xiaomi.eu. Rozumiem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pikaczu napisał:

A czy tym automatem wgram miui Polska ? Bo w tej chwili mam rom miui global a interesuje mnie polska wersja miui .

Tak, tak jak jest to w opisie autora i tym co ja przerabiałem, też zmieniałem global na xiaomi.eu.

Kiedy program wykryje że telefon jest odblokowany, sam wskaże możliwe do wgrania ROMy łącznie z xiaomi.eu.

Po wybraniu właściwego ROMu, pobierze ( o ile to będzie konieczne) prawidłowe TWRP i wybrany ROM a później zacznie się proces wgrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam udało mi się tym automatem zrobić czyli wgrać soft miui . ale jedno muszę z przykrością przyznać telefon xiaomi mi 4a używam od maja tego roku mając globala nie zawieszało mi aplikacji ale odkąd wgrałem miui Polska to parę razy zdarzyło się ze wieszało fona nie wiem w czym rzecz z tym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Robiłem to na Redmi Note 4 A miałem wgrany Xiaomi miui.eu ale nie za bardzo mi sie podobał  więc za pomoca  poradnika chciałem wrócić do Xiaomi Global 8.5.5. Wszystko niby przebiegło sprawnie ,ale po wgraniu telefon zatrzymał się na logo " mi" i nie można z tego nijak wyjść teraz nie wiem co zrobić  bo telefon się nie uruchamia. Jakieś porady jak przywrócić telefon do życia. Fastbot można włączyć ale nic to nie daje.

Edytowane przez Czarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś poszło nie tak. Ściągnij globala stąd, ściągnij miflash najnowszy, uruchom telefon w trybie fastboot, podepnij do komputera, uruchom miflash i zainstaluj globala (flash all najlepiej, ale stracisz wtedy wszystkie dane). 

Model taki jak Redmi Note 4A nie istnieje ;) Raczej Redmi 4A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...