Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4 VS Redmi Note 4X


GoHomeDuck

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wyjaśni mi jaka jest różnica między tym http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4-blk-eu-32-3-snapdragon-vat23-i6788033557.html a tym http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4x-3gb-32gb-lte-z-pl-sd625-fv23-i6848739250.html? Jedno to redmi note 4 za 740zł, a drugie to redmi note 4x za 830zł. Problem w tym, że przecież mają te same specyfikacje. Opłaca się więc kupić tą wersje tańszą? A może jest jakiś lepszy model do 900zł? Pomóżcie ;c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, GoHomeDuck napisał:

Ktoś wyjaśni mi jaka jest różnica między tym http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4-blk-eu-32-3-snapdragon-vat23-i6788033557.html a tym http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4x-3gb-32gb-lte-z-pl-sd625-fv23-i6848739250.html? Jedno to redmi note 4 za 740zł, a drugie to redmi note 4x za 830zł. Problem w tym, że przecież mają te same specyfikacje. Opłaca się więc kupić tą wersje tańszą? A może jest jakiś lepszy model do 900zł? Pomóżcie ;c

Tym, że Note 4 z pod Twojego linka ma LTE B20 i ładowarkę z polską wtyczką, a Note 4X prawdopodobnie nie, a w dodatku jest droższy. Więc wybór jest prosty - Note 4.

Jeśli chcesz ekran 5,5" to w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoHomeDuck, to już jest pytanie z gatunku filozoficznych :) . Ale postaram się odpowiedzieć. Note 4X trudno nazwać następca Note 4. Ja bym tu raczej szedł serią tzn. Note 4 z prockiem od MTK, później MTK z większą pamięcią, w różnych kolorach obudów, później Snapdragon 625 w prawdziwej wersji Global (a nie tylko z romem Global). Pewnie jeszcze coś pominąłem. A Note 4X potraktowałbym, jako odrębną serię. Z resztę teraz jest tyle modeli Xiaomi, że ciężko nadążyć.

W samym Redmi Note 4 nawet wykonanie obudowy się zmieniło. Pierwotnie była cała z metalu, a teraz na górze i dole są wstawki z plastiku.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to b. fajny telefon, który warto kupić. Ale pamiętaj ze nie oceniam sklepu, to musisz sam sprawdzić.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jedyne zastrzeżenie, to że niektórym może nie odpowiadać zbyt duży rozmiar.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest wiarygodny. Cały problem tkwi w wyborze telefonu. Xiaomi ma mase wersji, które niby wyglądają tak samo, a różnią się szczegółami które są istotne, a na których się zbytnio nie znam. Dlatego szukam czegoś optymalnego w tej cenie. I teraz pytanie czy ten telefon za 740zł, nie ma jakiejś nieco lepszej wersji. I czy generalnie będzie to dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo i zarazem nie dużo. Z półki Mi nic nie kupisz, bo wszystko będzie powyżej 900 zł, więc zostaje Redmi. W Redmi 5,5" ten Note będzie optymalny, no chyba, że będziesz czekał na następcę Redmi Pro. W Redmi 5" to trzebaby zacząć nowy wątek.

Napisz jakie są twoje wymagania, czy zakup tylko z Polski, czy budżet 900 zł jest nieprzekraczalny. Czy LTE B20 jest obligatoryjnie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GoHomeDuck napisał:

Sklep jest wiarygodny. 

Zwroc uwage na gw ktora u Parktela brzmi:

2 lata gw konsumenckiej nie serwisowej.

Siebie nie chce reklamowac bo wybierzesz jak bedziesz uwazal pod wzgledem finansowym czy innym, ale ja akurat ta wersje sprzedaje po 775 i z 24m gw serwisowa w mi.4xm.pl u Zexon72 ktory ma wieloletnie tak jak Acid doswiadczenie w serwisowaniu.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wolf napisał:

Dużo i zarazem nie dużo. Z półki Mi nic nie kupisz, bo wszystko będzie powyżej 900 zł, więc zostaje Redmi. W Redmi 5,5" ten Note będzie optymalny, no chyba, że będziesz czekał na następcę Redmi Pro. W Redmi 5" to trzebaby zacząć nowy wątek.

Napisz jakie są twoje wymagania, czy zakup tylko z Polski, czy budżet 900 zł jest nieprzekraczalny. Czy LTE B20 jest obligatoryjnie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Napewno LTE B20 jest zdecydowanie potrzebny, bo mieszkam na wsi. Sam telefon będzie do przeglądania neta, używania wszelkich komunikatorów, nawigacji oraz gier. Wolałbym telefon do 800zł, ale jeśli będzie coś na prawdę kosmiczngo i różnice będą bardzie znaczące, to mogę wyłożyć do 1200zł, bo wygląda to tak, że obecnie mam do dyspozycji 800-900zł, ale jeśli będzie to konieczne, to mogę poczekać przez miesiąc do kolejnej wypłaty, gdzie mój budżet na telefon się zwiększy. A  sam zakup wolałbym z Polski.

Edytowane przez GoHomeDuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GoHomeDuck napisał:

A ta wersja nie ma gorszego procka? Bo posiada Mediatek Decacore 10x 2.1 Ghz . A jeśli jakoś się orientuję to snapdragon 625 jest lepszy.

Oferta @IT4Geeks.Polska z Redmi Note 4 https://www.olx.pl/oferta/pl-dystr-gw24m-fv23-redmi-4a-4x-note-4sd625-mi-note-2-mi6-CID99-IDkeqOM.html#44a4c689ec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda lepiej. Co o tym myślicie? http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4-3-32-gb-eu-snapdragon-625-blac-i6770641757.html Bo z tego co dał kolega wyżej wychodzi, że musiałbym dać niemal 200zł, za ten sam telefon. Już nie mówiąc o wersji z 4gb, która kosztuje 1150zł, a to już chyba się średnio opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GoHomeDuck napisał:

To wygląda lepiej. Co o tym myślicie? http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4-3-32-gb-eu-snapdragon-625-blac-i6770641757.html Bo z tego co dał kolega wyżej wychodzi, że musiałbym dać niemal 200zł, za ten sam telefon. Już nie mówiąc o wersji z 4gb, która kosztuje 1150zł, a to już chyba się średnio opłaca.

Wersja 3/32GB za 775+szip, ale ta oferta wygląda dobrze. Dopytaj tylko jak z realizacją gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GoHomeDuck napisał:

Bo z tego co dał kolega wyżej wychodzi, że musiałbym dać niemal 200zł, za ten sam telefon. Już nie mówiąc o wersji z 4gb, która kosztuje 1150zł, a to już chyba się średnio opłaca.

Zauwaz ze mam 3 dystrybucje w zaleznosci od wyboru Klienta. Jesli nie chcesz dystrybucji oficjalnych ( to te najdrozsze ABC/Action), mozesz wybrac dystrybucje czeska ( 3/32 775 zł lub 4/64 za 950 zł ) z 24 miesiecznym serwisem w mi.4xm.pl, ktora jest stanowczo tansza. Sam ten serwis czasem zaopatruje w oryginalne czesxi Xiaomi ktore wlasnie mam z czeskiej dystr :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GoHomeDuck napisał:

Napewno LTE B20 jest zdecydowanie potrzebny, bo mieszkam na wsi. Sam telefon będzie do przeglądania neta, używania wszelkich komunikatorów, nawigacji oraz gier. Wolałbym telefon do 800zł, ale jeśli będzie coś na prawdę kosmiczngo i różnice będą bardzie znaczące, to mogę wyłożyć do 1200zł, bo wygląda to tak, że obecnie mam do dyspozycji 800-900zł, ale jeśli będzie to konieczne, to mogę poczekać przez miesiąc do kolejnej wypłaty, gdzie mój budżet na telefon się zwiększy. A  sam zakup wolałbym z Polski.

 

6 godzin temu, GoHomeDuck napisał:

Czyli czy w podobnej cenie, nie znajdzie się nic lepszego. I czy w tym telefonie z Allegro wszystko jest ok. Chodzi mi czy nie ma tam jakiś szczególików, typu coś nie tak z systemem, a z racji, że jestem laikiem to mogłem czegoś nie zauważyć.

 

No to jeśli chcesz mieć B20, to pozostaje Redmi 4A, Redmi 4X i  Redmi Note 4. Tak jak pisałem na wstępie tego RN4 jest z nich wszystkich najlepszy i mogę Ci go polecić. Sam kupiłem takiego jakiś miesiąc temu dla swojej mamy i jest zadowolona. 

Moje rady przy zakupie:

1. Nie ma sensu dopłacać do wersji 4/64 GB, no chyba że koniecznie potrzebujesz 64 GB, bo te 4 GB RAMu, to już przerost formy nad treścią w tym fonie.

2. Radzę Ci sprawdzić (na Allegro), czy sprzedawca ma jakieś komentarze "nie polecam" i je dokładnie przeczytać. Zdarza się, że jakiś sklep sprzeda 100 szt. folii na ekran i wszyscy kupujący są zadowoleni, a sprzeda 1 telefon i jest wtopa. Ale w statystyce punktowej wygląda ok.

3. Dobrze mieć gwarancję w Polsce, ale deklaracje z opisu Allegro mogą się rozmijać z rzeczywistością, więc patrzyłbym na nie z przymrużeniem oka. Pamiętaj, że gwarancja to dobrowolne zobowiązanie sprzedawcy, które nie wyłącza Twojego prawa do skorzystania z rękojmi. Prawa, które Ci przysługują z tytułu rękojmi są dokładnie opisane w Kodeksie cywilnym. Zwróć tylko uwagę, czy kupujesz u legalnie działającego przedsiębiorcy.

4. System będziesz miał na 99% w wersji Global, i to Ci na początek wystarczy. A jak przestaniesz już być laikiem (tak jak napisałeś), to może wgrasz sobie MIUI Polska.

5. Może warto kupić u sprzedawcy z forum, zawsze będziesz mógł się wyżalić lub pochwalić :) .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...