Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 5A/5 oraz Redmi 5/5+


lukaszop

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Orjon napisał:

Średnio mi się to podoba, ale pewno i tak Xiaomi osiągnie znowu to, co zaplanowało, a mało kto będzie zwracać uwagę na kolejny Redmi z 625.

Hmm... co złego jest w snapie 625? Przecież to jest jeden z lepszych procków od Quallcomma... Co więcej, jest on w serii zwykłych Redmi, które były kierowane na najniższą półkę cenową ~100$...  625 w low? Mi się to tam podoba, co do baterii... 3200 to jest aż tak źle? Przecież większość telefonów ma 3000, jak nie mniej, co więcej, Redmi 4a też miał "tylko" 3120mAh... Trzeba pamiętać, że wszystkie info jakie dostajemy, to nie jest nic 100%... 100% będzie w dniu premiery...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Nezumi napisał:

 3200 to jest aż tak źle? Przecież większość telefonów ma 3000

3200 to źle biorąc pod uwagę, ze do tej pory zawsze było 4000... Idąc za ciosem powinni dać 4500 albo lepiej 5000.

Wiekszosc telefonów to nie xiaomi. To właśnie tanie, wydajne telefony z ogromną baterią - to nie tym Cie zwabili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Voltron napisał:

3200 to źle biorąc pod uwagę, ze do tej pory zawsze było 4000... Idąc za ciosem powinni dać 4500 albo lepiej 5000.

Wiekszosc telefonów to nie xiaomi. To właśnie tanie, wydajne telefony z ogromną baterią - to nie tym Cie zwabili?

Wut? Zawsze? Jak długo jesteś kolego z Xiaomi? Bo chyba nie wiesz co piszesz. Nie, Xiaomi nie zwabiało kiedyś na wielkie baterie, a na MIUI i na świetny balans cena/jakość. Co więcej, niekiedy za wielkością baterii idzie rozmiar urządzenia... Redmi 5/5+ i tak będą duże, nawet mimo tych 3200, więc coś tam do środka musieli napchać, a z czegoś zrezygnować. Dowiemy się jak wydadzą oficjalnie oba modele... Duże baterie w Xiaomi były w R3/RN3 i R4/RN4, w R2/Rn2 bateria to było jedynie 2200/3060... Więc jeżeli teraz dali do R5 "tylko" 3200, to znaczy, że z czymś się to wiąże...

Weźcie się ludzie ogarnijcie, bo jak czytam komentarze na temat R5/RN5 to mi się słabo robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nezumi napisał:

Weźcie się ludzie ogarnijcie, bo jak czytam komentarze na temat R5/RN5 to mi się słabo robi...

Mi rowniez, jak czytam jak usilnie probujesz tlumaczyc obecna polityke firmy, oczywiscie o ile powyzsze plotki okaza sie prawdziwe.
Ludzi obecnie sciagaja baterie 4000mAh bo sa rzadko spotykane w innych telefonach. I stad glownie oprocz ceny bierze sie popularnosc rn4 i r4. Sami dobrze wiemy ze w tych telefonach aparat to dramat, flaki sa takie a nie inne i wiekszosc szarych uzyszkodnikow nie wykorzystuje potencjalu snapa 625, a i zapewne 435 tez zadyszki nie dostaje.
Wczesniej napisales ze dziwisz sie ze ludize narzekaja na wrzucanie 625, ja tez bym sie dziwil. Gdyby nie fakt ze pchali ten procesor juz rok temu w redmi 4 pro, ktore dziwnym trafem po 2/3 miesiacach przestalo byc produkowane i dostepne w sensownych cenach.
Przeciez 4x ktory wyszedl pozniej to downgrade a ceny na poczatku oba telefony mialy te same. Wiec tak pchanie po ponad 12 miesiacach tego samego procesora i okreslanie tego jako innowacja i skok - to moim zdaniem przegiecie paly. 

Prawda jest taka, ze jesli to co powyzej okaze sie prawda, to xiaomi nie dosc ze zafundowalo downgrade, to poszli w  strone bezramkowcow. A jesli zrobili to bez pomyslu na zasadzie, bierzemy redmi4 pchamy wiekszy ekran i czesc czapkta. To te telefony dla ludzi przywyczajonych do telefonow 5" beda juz nie do obslugi. I nie nie chodzi tu o wielkosc samej bryly telefonu, a o rozmiar ekranu i mozliwosc pelnej obslugi jedna reka. 

Pozyjemy zobaczymy, ale jesli informacje o baterii okaza sie prawdziwe, a przypuszczania o pchaniu powyzej 5" ekranow do podstawowego modelu, to bedzie spore larum. 
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usilnie? Boze... Jak zaczniesz czytac ze zrozumieniem to co sie pisze, ro daj znac ;). Nigdzie, ani slowem, nie napisalem, ze xiaomi robi dobrze, ani ze robi zle, bo wszystko co dostajemy to zwykle plotki. Nie mam zamiaru oceniac zadnego producenta, sprzetu, czegokolwiek, na podstawie plotek bez zrodla... Ale co tam, wystarczy w artykule napisac "wiemy co bedzie na 100%", aby pelikany lykaly, bez nawet sprawdzania zrodla...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, jak długo na akumulatorze 3300 mAh pożyje Redmi 5. Szkoda, że zastosowano w tym modelu mniejszą baterię.

Co do wymiarów telefonu, to... czy są może one gdzieś już podane? Wydaje się, że szerokość będzie niewiele większa niż Redmi 4X... ciekawe, czy da się dosięgnąć górnej belki kciukiem w tak długim telefonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Jak mówiłem, żeby czekać z opiniami do oficjalnych danych, to nie :(. Już to pisałem bodajże na SW... Przekątna ekranu to nie wszystko, jeżeli im się uda w obudowę wielkości Redmi wcisnąć 5.5-6", to ja nie widzę problemu...

Problem moze byc z tymi rozmiarami, zwlaszcza dla tych ktorzy maja troche krotsze palce. Tu nie chodzi o gabaryt jako taki, ale o zasieg do gornej i dolnej czesci ekranu. 

Jesli to info z wymiarami jest prawidziwe, to redmi 5, jest o okolo 7mm na wysokosci 4mm na szerokosci wiekszy od mi5 i 6. Niby to milimetry tylko, ale dokladajac inne proporcje ekranu, robi nieciekawie, dla posiadajacych miejsze dlonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PurpleHaze napisał:

Problem moze byc z tymi rozmiarami, zwlaszcza dla tych ktorzy maja troche krotsze palce. Tu nie chodzi o gabaryt jako taki, ale o zasieg do gornej i dolnej czesci ekranu. 

Jesli to info z wymiarami jest prawidziwe, to redmi 5, jest o okolo 7mm na wysokosci 4mm na szerokosci wiekszy od mi5 i 6. Niby to milimetry tylko, ale dokladajac inne proporcje ekranu, robi nieciekawie, dla posiadajacych miejsze dlonie.

Pamiętajmy też o tym, że projektują go Chińczycy, którzy są zazwyczaj "z metra cięci", a rączki też raczej mają drobne i to głownie z myślą o nich są produkowane Xiaomi, jeżeli Chińczyk sobie poradzi, to Polak sobie nie poradzi? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwentnie nie ma NFC w serii redmi, można wybaczyć z uwagi na cenę.
Mniejsza bateria w małym redmi 5 mniej boli bo proc będzie mega energooszczędny. Snap450 to ucięty snap625, czyli będzie jeszcze bardziej energooszczędny ale ciut wolniejszy.


Wysłane z Le Pro 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Nezumi napisał:

Pamiętajmy też o tym, że projektują go Chińczycy, którzy są zazwyczaj "z metra cięci", a rączki też raczej mają drobne i to głownie z myślą o nich są produkowane Xiaomi, jeżeli Chińczyk sobie poradzi, to Polak sobie nie poradzi? :D

No ja patrze po sobie i dla mnie ekran w mi5 to jest maks zasieg. 
A tutaj dostajemy ta sama szerokosci, ale dluzszy/wyzszy, ergo nie ma opcji zebym kciukiem siegal gornego lub dolnego lewego rogu. 
Szkoda.
Bo patrzac na te redmi5 z duza doza prawdopodobienstwa mozna zakladac ze mi7 tez dostanie ekran w tych proporcjach.

Gdyby stworzyli telefon w gabarytach 4,7" z tym ekranem bylby miod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, na czym opierasz swoją teorię? Redmi 5 Plus ma dokładnie taką samą specyfikację jaką miał Redmi Note 5 w przeciekach: https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_live_image_leak-news-28352.php
Na podstawie tego co zapisało xiaomi w planie wydawniczym dostępnym dla ich pracowników.

Sent from my MIX using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14640]BlueCookieFrog[/mention]
No to twoja informacja jest bardzo "wiarygodna". Ja też mogę powiedzieć, że w styczniu wyjdzie Redmi 6 i mam informację od pracownika Xiaomi, ale zdjęcia nie dam. Na to samo wychodzi.
Pożyjemy zobaczymy ;)
Masz tu na małe potwierdzenie wiarygodności, info z sierpnia
Czyli przed premierą A1, Note 5a i 5 miesięcy przed premierą Redmi 5 ;38601e5ca45d32853312f581a8dc9b131.jpg

Sent from my MIX using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie kupować Note 4X i jest  dokładnie ta sama cena dla 5 Plus tj. 149$ w sklepie Goldway (kolor złoty 32 GB) . Z tymże dla wersji China jest i  dla 5+ i Note 4X  $149 a dla Global cena dla 5+ cena jest $164. Czy mogą być jakieś inne różnice niż ROM, który liczę na to że łatwo podmienię na miui EU lub Global? 

Edytowane przez tiuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tiuro napisał:

Czy mogą być jakieś inne różnice niż ROM, który liczę na to że łatwo podmienie na miui EU lub Global? 

Mogą, na przykład brak pasma LTE B20, ale to dopiero się okaże. Albo jeszcze zablokowany BL, którego nawet ze zgodą nie da się odblokować i wgrać romu global, czy czegoś innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...