Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 5A/5 oraz Redmi 5/5+


lukaszop

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

W Internecie pojawiły się zdjęcia pudełek nadchodzącego Xiaomi Redmi Note 5A. Dzięki temu wiemy jaką zaoferuje specyfikację. 

Smartfon ma oferować 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, procesor Qualcomm Snadpragon 625, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Z tyłu obudowy znalazło się miejsce dla podwójnego aparatu z obiektywami OmniVision Samsunga - OV12A10 (12 Mpix) i OV13880 (13 Mpix), a z przodu aparat o rozdzielczości 5 Mpix z obiektywem Samsung S5K5E8. 

Redmin Note 5A będzie lekko odchudzonym wariantem modelu Redmi Note 5, który ma być wyposażony w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 635 lub MediaTek Helio X25 (w zależności od rynku), 4 GB pamięci RAM, główny aparat o rozdzielczości 16 Mpix i akumulator o pojemności 4000 mAh.

źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/znamy-specyfikacje-xiaomi-redmi-note-5a-,2,3,39389.html

 

redmi-note-5a_1.jpg

 

//Nezu: Jako, że toczy się tutaj również dyskusja na temat modelu Redmi5/5+, temat edytowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znowu wszystkie nasze portale o telefonach jadą z jednego źródła. To samo zdjęcie umieścił Android.com.pl i podobne informacje.

Ehhh nasze media internetowe z redaktorami czasem nawet wprost z gimbazy..zero wysiłku żeby samemu coś sprawdzić zweryfikować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi Redmi Note 5A / Xiaomi Redmi Note 5

Redmi Note 5, 5A, 5X... Walka na rynku Chińskim wśród producentów jest ostra, tylko czy naprawdę warto tworzyć pierdyliard modeli o zbliżonym wyglądzie i specyfikacji, a każdy potem ma jakieś bolączki, których nikomu nie chce się naprawić? :( Note 4X jest świetny, gdyby nie te nieszczęsne problemy z dźwiękiem przy nagrywaniu filmów, a u niektórych z przesterami podczas rozmów. Zwykłe Note 4 też jest niezłe, tylko mógłby być bardziej dopracowany pod względem baterii. Redmi Pro też fajne, taki miks Mi i Redmi, w dodatku z OLEDem i gdyby nie moja uraza do MTK, to z pewnością wybór padłby na niego. Jeszcze te kilka wariantów SoC, pamięci, obudów, wersji global, china, international + wyobraźnia sprzedawców i mamy syf nie do ogarnięcia. A ludzie jeszcze narzekają, że nowe wersje nakładki MIUI są za rzadko! :D

Ciekawe ile aktualizacji będzie potrzeba, żeby Xiaomi ogarnęło podwójny aparat w Redmi? Toć dzisiaj jak wprowadzili do RN4X trzeci sensor Omnivision, to trzeba było kilku aktualizacji by kolory były poprawne, a i tak jeszcze są podobno żółtawe.

A jak już chcą zrobić nowy model, to niech zrobią go wspólnie z LeEco, które są świetnie wykonane i te co miałem w rękach to biły na głowę Xiaomi. Gorzej z softem i językami...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby chociaż przyzwoite fotki w dzień robiło, bo przy sztucznym świetle czy w nocy to nie ma szans by były dobre. :-) Ale jak zapodałem moda do aparatu w Note 4X z sensorem Samsunga i ręcznym trybem, ustawiłem przy sztucznym świetle maksymalny czas naświetlania, to było sporo lepsze niż na automacie i trybie nocnym. Nawet coś było widać, tylko wtedy wiadomo, że trzeba albo mieć statyw, albo zamienić się w kamień na kilka sekund. :) Muszę reanimować swojego AGM X1, tam jest podwójny aparat i fotki są świetne, no i dźwięk lepszy przy nagrywaniu niż w Xiaomi.

BTW, wie ktoś gdzie można dostać części do chińskich smartphonów w tym AGM X1? Support AGM jest... ekhm... kiepski delikatnie mówiąc i odpowiadają średnio na co piątego maila.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, homman napisał:

Po 2 fotki z 2 aparatów w redmi pro są bdb.

Złe są w mi6 np bo tam jest inna zasada działania. Nie podwójne focusowanie tylko deep color.

Oczy krwawią :| 

Zdjęcia z Redmi Pro są tylko dobre i to za sprawą sensora. Drugi mniejszy aparat służy do rozmywania tła i tylko tyle.

W Mi6 oprócz rozmywania tła mamy jeszcze optyczny zoom. Poza tym używają do normalnych zdjęć zawsze jednego aparatu.

Dla przykładu Mi5s Plus w trybie Stereo używa dwóch na raz, ale trwa to nieco długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, homman napisał:

Panowie po 1 coś tu nie gra.

Bo 5A było by lepsze od 5.

Po 2 fotki z 2 aparatów w redmi pro są bdb.

Złe są w mi6 np bo tam jest inna zasada działania. Nie podwójne focusowanie tylko deep color.

Nie, tu chodziło o to, że Redmi Note 5A ma być oparty na Snapdragonie 625, czyli tym samym co Redmi Note 4X, ale z podwójnym aparatem i ma mieć w standardzie pamięć 4/64 (4X ma to w topowej wersji pamięciowej).
Za to Redmi Note 5 ma mieć nowszego Snapdragona 635 lub Helio X25 i tu jest minimalny postęp pod względem SoC, choć nie piszą o podwójnym aparacie.

A w ogóle, to pewnie wszystko jeszcze się zmieni kilka razy do czasu oficjalnej premiery.

Jakby zrobili Redmi Pro 2 z Qualcommem i zachowali OLED (może być też AMOLED), to pewnie bym zmienił na niego, a tak to ode mnie nie wyciągną kasy na nowego Note'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ci oczy krwawią.

Po 1 lepsze modele dostawały zawsze qualcolma.

Więc jeśli 5A miało by Q a 5 mediateka to coś tu nie gra.

5A powinien być budrzetowcem i jeśli było by połączenie mediatek + 2 aparaty a redmi note 5 qualcolm i 1 aparat ok.

A tak jw coś tu nie gra.

 

Po 2 w przypadku dwóch aparatów masz tylko 2 możliwości.

Albo rozmazywania tła / szeroki kont.

Albo jest to czujnik monochromatyczny. Dla szczegółów.

Żaden telefon na rynku nie ma tak i tak.

W mi 6 masz jeden aparat główny z zoomem. A drugi monochromatyczny. Nie masz więc możliwości rozmazywania tła.

Rozmazywanie tła programowo możesz zrobić na każdym telefonie.

Teraz rozumiesz?

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zastosowania procesora, to trochę głupoty piszesz. To jakiej firmy jest SoC jest tylko wyborem producenta smartphonu i można go klasyfikować po jego wydajności do jakiej półki zakwalifikować, a nie że od razu jak Mediatek to jest niżej. Sam nie przepadam za Mediatekiem, ale Helio X20 i X25 są sporo wydajniejsze od Snapdragona 625, a i pewnie od 635, nie mówiąc już o wydajności X30. Xiaomi stosuje różne SoC od Redmi Note 3, który również był w wersjach z Mediatekiem i Qualcommem. Redmi Pro też ma Mediateka i cenowo oraz jakościowo plasuje się trochę wyżej od Redmi Note, tzw. premium mid-end. Poza tym Xiaomi stosowało wcześniej procesory różnych producentów co serię np. Redmi Note 3G Mediatek, Redmi Note 4G Qualcomm, Redmi Note 2 Mediatek, Redmi Note 3 Qualcomm i Mediatek. Inni producenci też korzystają z Mediateka i nawet swoje flagowe modele opierają o procesory tej firmy, które można spokojnie zakwalifikować do kategorii premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 15.07.2017 o 21:21, homman napisał:

W mi 6 masz jeden aparat główny z zoomem. A drugi monochromatyczny. Nie masz więc możliwości rozmazywania tła.

Jedyna firma, która to stosuje to Huawei. Mi6 ma zestaw z Apple, zwykły + tele.

Nie kompromituj się, bo nawet z sensorem monochromatycznym można rozmywać tło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nie zrozumiał widzę więc jeszcze raz.

Telefonem z zestawem kolor + monochrom jest np REDMI PRO które mam.

Więc bynajmniej nie tylko HUAWEI.

I tylko taki zestaw jest wstanie POPRAWNIE rozmazywać tło. I tworzyć jakąkolwiek wartość dodaną do 1 aparatu.

Cena za monochrom + kolor i stabiliazacja robi swoje.

 

Zestaw kolor+ kolor to nic innego jak program graficzny do rozmazywania.

 

I to co pisałem nie raz kompletnie nie rozumie stosowania 2 aparatów jeden szeroki drugi zoom.

Skoro 1 zoomem szerokokątnym załatwia się sprawę. Z szerokokątnego nie ma problemu wyciąć 4/3 czy 16/9 16/10

I w takim przypadku 2 aparaty to nic innego jak tańsza opcja niż z monochromem by ściągnąć klientów.

 

Wyjaśniłem teraz?

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty widzisz, że drugi sensor w Redmi Pro jest mono? Wszędzie piszą, że to 5 Mpx i służy tylko do głębi ostrości... Nic więcej.

I co ma typ matrycy (kolor / niekolor) do rozmazywania tła? Obydwa sposoby są programowe. 

Jedyna różnica między matrycą kolorową, a czarno-białą jest taka, że ta druga zbiera więcej światła z racji braku filtra na drodze. Czy zastosujesz 2 kolory czy 20 mln to rozmazywanie tła będzie takie samo (pomijając jakość ze względu na ilość światła, ilość pikseli i rozmiar sensora oraz softu).

Także nic nie wyjaśniłeś, a jeszcze gorzej się wkopujesz... Eh. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W ogóle długo jakoś czekamy na 5 wydanie tej serii. Przynajmniej ja mam takie odczucie. Jakoś tak mi się ogólnie wydaje, ze jeszcze zanim telefon się pojawił, to już zdążył się zestarzeć. Musiałby mnie naprawdę pozytywnie zaskoczyć specyfikacją, żebym uznał, że telefon wart zakupu. A jeśli będzie tylko leciutka poprawa np w procesorze w stosunku do serii 4, to na mój gust za długo na niego czekamy. Żebym teraz był zainteresowany tym modelem, to chyba musiałby wyjść ze snapem 660. A wszystko co poniżej tego, byłoby okej, ale w połowie tego roku, a nie przy końcu. I choć i tak byłby w porządku telefonem nawet z 625, no ale idźmy do przodu. Cyferki muszą iść w górę, nawet jeśli nie wykorzystuje się większości potencjału telefonu. W czymś musiałby być przełomowy, żeby być powodem do zmiany, przy jednoczesnym zachowaniu równie dobrych innych parametrów w stosunku do poprzednika. Najbardziej nie lubię w następcach konkretnych modeli, gdy jedna rzecz idzie do góry i jest mocna poprawa w stosunku do poprzednika, podczas gdy inna rzecz zalicza pokaźny regres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamilq05 napisał:

W ogóle długo jakoś czekamy na 5 wydanie tej serii. Przynajmniej ja mam takie odczucie...

Dlugo bo nie bylo "spektakularnych" premier od czasu mi6.

Weszlo mi5x/mi 1a ale to raczej taki troche odgrzewany kotlet. Weszlo rn5a, ale to juz jest raczej bigos z resztek z ostatniego roku. 
Nie bylo mi6s/c (wczesniejsze flagowce po polroku mialy juz swoja wersje czy to mi5s czy to mi4c).
O ile mnie pamiec nie myli redmi note 3 zostalo ofcjalnie zapowiedziene na przelomnie listopada/grudnia 2015 i podobnie bylo z redmi note 4.
Wydaje mi sie ze jeszcze w 2017 doczekamy sie rn5 i r5. Ale to jest mimo wszystko wrozenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo bo nie bylo "spektakularnych" premier od czasu mi6.
Weszlo mi5x/mi 1a ale to raczej taki troche odgrzewany kotlet. Weszlo rn5a, ale to juz jest raczej bigos z resztek z ostatniego roku. 
Nie bylo mi6s/c (wczesniejsze flagowce po polroku mialy juz swoja wersje czy to mi5s czy to mi4c).
O ile mnie pamiec nie myli redmi note 3 zostalo ofcjalnie zapowiedziene na przelomnie listopada/grudnia 2015 i podobnie bylo z redmi note 4.
Wydaje mi sie ze jeszcze w 2017 doczekamy sie rn5 i r5. Ale to jest mimo wszystko wrozenie.
Redmi 5 w grudniu
Note 5 chyba w Q1

Sent from my MIX using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Redmi 5 ma mieć premierę 7 grudnia, udało się już poznać jego specyfikację (korekta - specyfikację Redmi 5 Plus - czyli są dwa nowe telefony) - przynajmniej tak głosi plotka: https://www.tabletowo.pl/2017/11/29/xiaomi-redmi-5-plus-specyfikacja-zdjecia-tenaa-data-premiery/

 

Szczerze? Nie wiem, co o tym myśleć... Średnio mi się to podoba, ale pewno i tak Xiaomi osiągnie znowu to, co zaplanowało, a mało kto będzie zwracać uwagę na kolejny Redmi z 625.

 

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Orjon napisał:

Szczerze? Nie wiem, co o tym myśleć... Średnio mi się to podoba, ale pewno i tak Xiaomi osiągnie znowu to, co zaplanowało, a mało kto będzie zwracać uwagę na kolejny Redmi z 625.

To jest oznaka, ze rok 2018 podobnie jak 2017 uplynie pod znakiem downgradow.
Zwlaszcza biorac pod uwage (oczywista o ile ta specyfikacja jest prawdziwa) spadek pojemnosci baterii o 20%.
Redmi4 i note 4 byly bardzo dobre m.in. przez bardzo pojemny akumulator.
Zjezdzanie z bateria widzielismy w modelu mi5x/mi 1a, teraz mamy redmi 5 plus (w ogole WTF z tym modelem), pytanie co z rn5 i r5 bez plusa.  
p.s. widze ze sa rozne plotki co do baterii tutaj mamy info o akku 3200mAh:
https://www.gizchina.com/2017/11/29/xiaomi-redmi-5-redmi-5-plus-launch-officially-confirmed/

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...