Skocz do zawartości

Brak rejestracji karty SIM


bosniak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przeinstalowałem system z śmieciowego chińczyka wg turtoriala z tej strony i telefon nie ma zasięgu. "karta sim jest niezarejestrowana" Co robić?

Przepraszam za zamieszanie chodzi o telefon córki Xiaomi Redmi 4 (chyba standard 2 GB ramu i dysk 16 GB) 

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bosniak napisał:

Dzisiaj przeinstalowałem system z śmieciowego chińczyka wg turtoriala z tej strony i telefon nie ma zasięgu. "karta sim jest niezarejestrowana" Co robić?

A numery IMEI masz? Wgrałbym MiFlashem rom fastboot global dev, lub stable (dla twojego telefonu). Tylko nie wiadomo co ty tam teraz masz, czy odblokowany bl itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odblokowany bootloader,  zresztą to zawsze można sprawdzić. Imei mam, a wgrany jest Miui 8.3 by xiaomi.eu 7.5.25(rozwojowa).  Telefon chodzi oprócz zasięgu i komunikatu "karta sim jest niezarejestrowana." Dodam jjeszcze że za każdym razem po włączeniu telefonu wywala komunikat o błędzie "klo bugreport" 

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2017 o 07:33, bosniak napisał:

Telefon chodzi oprócz zasięgu i komunikatu "karta sim jest niezarejestrowana."

Czyli nie działa. Zasięg sieci to podstawowa funkcjonalność telefonu komórkowego. :)

Zrób tak, jak napisał @FromWP. Zgraj na początek swoje dane z telefonu (fotki, filmy, etc.), pobierz ROM fastboot i zainstaluj go poprzez MiFlash. Potem na nowo wgraj TWRP i ROM MIUI Polska/EU. Powinno pomóc.

Tutorial MiFlash:

i poradnik instalacji (pełnej), na podstawie instalacji w Redmi 4/Pro:

Co do tego ostatniego, zmieniasz tylko ROMy - pobierasz właściwe dla Twojego modelu telefonu. Reszta tak samo.

Zanim zaczniesz, poczytaj kilka razy, żeby mieć pewność, że nic nie umknęło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Odswieze temat. Posiadam MI5 i dwie karty SIM, mam zainstalowane MIUI 10  8.6.21. jestem teraz poza granicami kraju i po wyjsciu z samolotu dostalem informacje ze karta SIM 1 i 2 nie zarejestrowana. Pokazuje zasieg i LTE ale nie moge nigdzie zadzwonic ani nie ma neta. Czy ktos mial cos podobnego i wie jak ten problem rozwiazac. Zawsze po wlaczeniu telefonu pojawia mi sie ten problem ale wybieram "ponow" i wszystko dziala. Niestety teraz dostaje komunikat po paru minutach ze karta sim nie zarejestrowana w Xiaomi. Nie mam pojecia co z tym zrobic a zalezy mi na mozliwosci dzwonienia, internet tez sie przyda ale to juz mniejszy problem.

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...