Skocz do zawartości

Mikrofon główny (problem)


MrTajny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w tytule, mam problem z głównym mikrofonem w moim Xiaomi mi5 3/32Gb. Problem pojawił się około miesiąc temu. Z początku to ignorowałem, ale teraz zaczęło być to bardzo uciążliwe.

Od 3 dni mam wgrany najnowszy rom xiaomi.eu dla Mi5 oczywiście wersja Dev., tak jechałem na tym co wgrali mi w sklepie Technos, czyli na najnowszym romie tyle że w wersji stable ( nie pamiętam jaki miała numer ostatnia aktualizacja ).

Problem polega na tym iż mikrofon główny tak jakby wyłącza się po 3-5 sek. od momentu rozpoczęcia z kimś rozmowy telefonicznej bądź przy nagrywaniu dyktafonem. Słychać trzask (szczególnie przy nagraniach dyktafonem) i praktycznie nic nie słychać po za sporadycznymi trzaskami,strzałami, ew. jak mocno dmuchnę w mikrofon to słychać szumy to tyle. Osoba rozmawiająca ze mną przestaje mnie w ogóle słyszeć. Na początku nie byłem pewien co tak na prawdę się stało więc sprawdziłem w trybie diagnostycznym wszystkie mikrofony i wykonałem kilka testów podczas rozmów telefonicznych, jestem pewien że to mikrofon główny.

- Przełożenie karty sim z jednego slotu do drugiego i z powrotem,

- Wgranie nowego romu (xiaomi.eu 7.7.6 dev),

- Zmiana pozycji "presist.audio.fluence.voicecall=true" na "presist.audio.fluence.voicecall=false" za pomocą root browser,

- Wgranie aktualizacji softu (jeszcze na poprzednim romie),

praktycznie nic nie dało :(

Jest jedna rzecz która umożliwia mi normalną rozmowę przez telefon (ale nie zawsze), a mianowicie szybkie włączenie i wyłączenie trybu głośnomówiącego zaraz na początku rozmowy, wtedy normalnie mnie słychać i mogę rozmawiać. W dyktafonie nie mam możliwości oddziaływania na mikrofon, więc tu mam kichę.

Nie wiem już czy jest to wina softu czy jakaś usterka techniczna :( Szukam, czytam i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Znalazłem osoby które miały podobne problemy jak ja, im pomagały sposoby które wymieniłem wyżej.

Proszę o pomoc, Pozdrawiam :)

 

Edytowane przez MrTajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem telefon ekranem do dołu na blacie biurka.

Rzeczywiście telefon jest lekko wygięty :( Nie wpadłem żeby to sprawdzić...

Czy jest jakiś bezpieczny sposób żeby wyprostować Mi5? Podejrzewam że serwis @Technos nie uzna mi takowej usterki na gwarancji, więc chyba pozostaje mi działanie na własną rękę.

Tak to wygląda na zdjęciach. Odrobinkę nacisnąłem na telefon w rogu żeby pokazać ile mniej więcej jest wygięty telefon.

Na pozostałych dwóch leży swobodnie.

 

image45901.jpg

image4590002.jpg

image4590003.jpg

Edytowane przez MrTajny
Dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, galakty napisał:

Jedynie naprawa odpłatnie.

I gdzie te wszystkie głosy, że testy wyginania na YT to bujda i nie ma wpływu na życie codzienne... ;) 

Znowu losowa sprawa. Z mojego doświadczenia wynika, że prawie wszyscy nie wiedzą, że mają wygięty telefon. To widać dopiero jak się kładzie na płasko lub zdejmuje obudowę. Sam mam swojego 128G lekko wygiętego nie wiem jakim cudem i działa. Ale miałem/mam przypadki na gwarancji, że właśnie pada np. układ dźwiękowy w czasie rozmowy czy tam inne rzeczy i akurat zawsze jest wygięty MI5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:

Znowu losowa sprawa. Z mojego doświadczenia wynika, że prawie wszyscy nie wiedzą, że mają wygięty telefon. To widać dopiero jak się kładzie na płasko lub zdejmuje obudowę. Sam mam swojego 128G lekko wygiętego nie wiem jakim cudem i działa. Ale miałem/mam przypadki na gwarancji, że właśnie pada np. układ dźwiękowy w czasie rozmowy czy tam inne rzeczy i akurat zawsze jest wygięty MI5.

Na szczęście to jedyny taki przypadek i nowsze modele się nie wyginają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wpisz :

*#*#6484#*#* 

wchodzisz w diagnostykę i robisz testy mikrofonu głównego 

Jeśli nie będzie Cię na nim słychać pewnie masz do wymiany mikrofon . 

Jeśli coś tam będzie słychać, ale słabo być może zalałeś dól telefonu lub masz zanieczyszczone te otwory na dole 

Mikrofon z taśmą  kosztuje około 50 pln w pl. 

W razie czego jak byś musiał wymienić na nowy służę pomocą 

Pozdrawiam 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, od jakiegoś czasu przestał działać mi mikrofon w tel (dramat) w związku z czym nie mogę prowadzić rozmów :-(

kompletnie pojęcia nie mam czym to jest spowodowane , działał działał i nagle przestał ... 

miał ktoś podobnie, co robić ? 

z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam:) ostatnio mój Mi5 dostał aktualizacje do miui9 , może to zbieg okoliczności ale po zainstalowaniu nie działa mi mikrofon podczas rozmów (wgl mnie nie słychać) , gdy przełączam na głośnomówiący to słychać lecz słabo. Dodam że w aplikacjach też działa, chociaż wydaje mi się że jakby z gorsza jakością .... Proszę o pomoc i z góry dziękuję ;)

Edytowane przez rzeznik17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, 
od jakiegoś czasu wszyscy z którymi rozmawiam przez telefon skarżą się, że słyszą siebie dwa razy, tzn. że to co mówią to za chwilę to słyszą jeszcze raz.
Co może być tego powodem? Spotkaliście się już z tym?

Edytowane przez tgrzebien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...