Skocz do zawartości

Słuchawki do mi5


boobass84

Rekomendowane odpowiedzi

Jabry odradzam po 2 latach do wyrzucenia. Trzeszczy w słuchawce i bateria słabo trzyma. Teraz kupiłem słuchawkę xiaomi zobaczę jak się będzie sprawować. Ale na dzień dobry jakość dźwięku lepszą i sama słuchawka wygodna. Jabry mnie trochę uwierała w xiaomi tego nie ma.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Jabra easygo. Koszt niecałe 80zł. Posiada multiport. Działa bardzo przyjemnie także pod Mi5.

W trybie czuwania działa jakieś 2 tygodnie, a przy dużej ilości rozmów jakieś 3 dni. Przy ciągłym słuchaniu kilka godzin.

Problem jest tylko taki, że w trybie multiport nie działa wybieranie głosowe. Ale w sumie pod mi5 z dualsimem nie jest potrzebne... tylko że tutaj w ogóle nie działa wybieranie głosowe :D chyba taki żarcik producenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem przy używaniu Jabry jest ładowanie, można podłączyć do kompa pod zwykłe USB, pod ładowarkę dołączoną, ale nigdy do ładowarek od telefonów - mają one za dużą moc i elektronika w słuchawce nie daje sobie z tym rady, więc bateria pada bardzo szybko. Tylko kto będzie zabierał dwie ładowarki do dwóch urządzeń!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hetman72 napisał:

Największym problemem przy używaniu Jabry jest ładowanie, można podłączyć do kompa pod zwykłe USB, pod ładowarkę dołączoną, ale nigdy do ładowarek od telefonów - mają one za dużą moc i elektronika w słuchawce nie daje sobie z tym rady, więc bateria pada bardzo szybko.

Czy ja wiem? Swoja mam niecały rok. Ładuję, dość często, tym co mam pod ręką, a najczęściej ładowarką z telefonu i nie zauważyłem skrócenia czasu działania słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam słuchawek za około 100 zł, słucham głownie rapu jednak czasem zdarzy się jakieś cięższe brzmienie ;) 
Chciałbym słuchawki dokanałowe z dobrą izolacją, myślałem o Headphones Pro od Xioami (na dniach powinien przyjść MI5, więc to on będzie głównym źródłem dźwięku) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam własnie te douszne od Xiaomi, które wspomniałeś. Cóż - nie jestem żadnym audiofilem ani ekspertem, ale według mnie one naprawdę dają radę. Są lepsze od jakichkolwiek dousznych słuchawek, jakie do tej pory miałem. Grają bardzo dobrze - i w przypadku rapu i w przypadku cięższych brzmień (z Luxtorpedą dają sobie świetnie radę), ale i popu czy muzyki klasycznej słucha się w nich dobrze. Są wygodne i przede wszystkim solidnie wykonane. Do tej pory wszystkie słuchawki mi wysiadały na jacku, bo wszystkie słuchawki mają jack gumowy. Tutaj on jest pokryty metalem (takim, jak same słuchawki), a am kabel pokryty jest oplotem. Także raczej się tak szybko nie powinny zepsuć. 

Jedyne, na co mógłbym ponarzekać, to wbudowany mikrofon - dość słabo wyłapuje dźwięki, więc jednak lepiej jest odpiąć słuchawki na czas rozmowy. Ale to niezbyt duży problem - raczej się ich ni kupuje po to, by przez nie rozmawiać. ;)

Ja zdecydowanie polecam te Xiaomi Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piszę post pod postem.

Kupiłem te philips 5250 wersja biała. Są super tego szukałem. Normalny kształt słuchawek. Douszne, a nie dokanałowe jak większość. Bardzo mi odpowiadają. Działa pilot tak jak w instrukcji obsługi napisane. Parowanie łatwe i przyjemne.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio porównałem Pistony 3 i moje Roccat Syva, i muszę stwierdzić że Pistony brzmią bardziej.. metalicznie? Nie wiem jak to określić. W Roccatach mam cieplejszy, przyjemniejszy bas. Musiałbyś sam stwierdzić co wolisz, ja na pewno mogę polecić Roccaty (słucham właśnie rapu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@karolingus za te 25zł są oryginalne?bo z aliexpress mało co jest i już raz kupiłem podróbki słuchawek spakowane i wyglądające identycznie jak oryginalne ,ale dźwięk już nie taki jak miał być i do tego wkurzyłem się i złamałem słuchawkę używając bardzo mało siły, czyli jakość do do**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka przymierzam się do zakupu jakiś słuchawek do mi5 powiedzcie które lepsze

Xiaomi Piston Iron Dual Audio Driver Edition Earphone

Xiaomi Piston 3rd Generation Edition Original Earphones Reddot Design 2015 Winner i czy te słuchawki to te same jak te

Xiaomi Piston V3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

Jedyny słuszny wybór aktualnie. 

Tak z ciekawości, dlaczego? Posiadam Piston V3 Reddot Edition oraz Piston Iron Dual Audio Driver, jednak wizualnie i brzmieniowo zazwyczaj wybieram V3. W v3 narzekałem na brak basu, ale jednak w Iron jak dla mnie z nim bardziej przesadzili z czego jest słychać mniej szczegółów. Ale to moje uszy i moje odczucia ;) Dlatego się z ciekawości pytam Ciebie  dlaczego akurat Iron-y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtrac jakiej muzyki zazwyczaj słuchasz? Ja miałem pistony v2, v3 i teraz kupiłem Iron. Słucham metalu i rocka głównie, ale chciałem zaszaleć, bo w V3 jednak brakowało basu. W przypadku Ironów basu jest aż nadto, ale opcja MiSound w połączeniu z odpowiednimi ustawieniami EQ (ja korzystam z tego wbudowanego w Powerampa) i efekt jest rewelacyjny, więc suma sumarum, polecam Irony nawet do metalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ciechuu napisał:

@wojtrac jakiej muzyki zazwyczaj słuchasz? Ja miałem pistony v2, v3 i teraz kupiłem Iron. Słucham metalu i rocka głównie, ale chciałem zaszaleć, bo w V3 jednak brakowało basu. W przypadku Ironów basu jest aż nadto, ale opcja MiSound w połączeniu z odpowiednimi ustawieniami EQ (ja korzystam z tego wbudowanego w Powerampa) i efekt jest rewelacyjny, więc suma sumarum, polecam Irony nawet do metalu :)

Słucham radia mp3 metalu i rocka raczej nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtrac napisał:

Słucham radia mp3 metalu i rocka raczej nie :) 

Do tego co słuchasz to jednak wziąłbym V3, w Ironach bez zabawy w ustawieniach bas cię przytłoczy. Nikt Ci nie powie które lepiej grają, bo tego nie da się określić ze względu na to że każdy ma innych odsłuch i nie słucha tego samego. Takie jest moje skromne zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Do tego co słuchasz to jednak wziąłbym V3, w Ironach bez zabawy w ustawieniach bas cię przytłoczy. Nikt Ci nie powie które lepiej grają, bo tego nie da się określić ze względu na to że każdy ma innych odsłuch i nie słucha tego samego. Takie jest moje skromne zdanie ;)

ok dzięki w sumie V3 jak dla mnie wyglądaja lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...