Skocz do zawartości

Jak rozpoznać wersję Redmi Note 4, 4X, Snapdragon, Mediatek, Global, China itp.


mgcompany

Rekomendowane odpowiedzi

@FromWP dziękuje za pomoc.

@majdan12 Przy zakupie wiedziałem że to będzie MTK, nie czytałem nic o telefonach tych. Chciałem żeby miał 64GB pamięci wewnętrznej,  4GB, wyczytałem (mylnie) że tylko one mają procesory MTK. Jak zapewne wiecie, napisaliście o tym, jest zwariowanie z tymi nazwami. Kupiłem ten telefon po kilku chwilach zastanowienia gdy go u koleżanki zobaczyłem. Wcześniej styczności z Xiami nie miałem.

Skąd miałem wiedzieć, że takie zamieszanie jest, tyle wariantów pod jedną nazwą.

MTK , czy taki strasznie zły. Patrze testy w google "SNAPDRAGON 625 VS XELIO X20", i nie widzę po tym żeby był straszny. 
Z drugiej strony na forach czytam że jest kiepski, inni znowu piszą że tylko stare modele MTK takie były, a nowe są OK.

Najważniejsze jet to, że jestem zadowolony z niego. W gry nie gram, nie zacina się, nie grzeje się, bateria trzyma dwa dni.
Tylko kiepska jakość aparatu mnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

@dominikB

MTK nie ustępuje Snapdragon? dobre sobie dawno się tak nie zaśmiałem. 

Największy problem to gorsze wsparcie. Z resztą nie ma tragedii, a w przypadku Redmi Note 4 może nawet jest mniej problemów z telefonami na MTK niż Snapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2017 o 20:51, dominikB napisał:
To jaka jest różnica SOT w przypadku korzystania z internetu i gier, ile godzin?

Jako, że mam obie wersje RN4 (4/64) tą ze snapem i na MTKu od około 2 miesięcy i na obu te same apki, więc się wypowiem.Problemów żaden z tych telefonów nie stwarza. Na obu systemy działają płynnie. Oba mają taką samą jakość ekranu. W normalnym użytkowaniu może MTK jest minimalnie, ale to minimalnie szybszy. Na pewno ma ciut dokladniejszego GPSa, ale oba łapią fiksa równie szybko. Na pewno snap ma lepsze wsparcie. Jednak największym jego atutem jest bateria. Jeszcze raz powtórzę - na obu telefonach mam te same apki Tak więc mam do czego się odnieść. Dwie podstawowe różnice.

B20 na Snapie.

Jeżeli ktoś twierdzi, że to marketing, to się grubo myli. Mieszkam w dużym mieście i mam praktycznie na tym telefonie NON STOP LTE, podczas gdy na MTKu często bywa jedynie 3G.

Druga olbrzymia różnica.

Zamieszczam tylko screeny z RN4 na snapie nie dlatego żeby się chwalić ale żeby potwierdzić to co już wielu tu pisało - Bateria między tymi dwoma telefonami to przepaść. Gdy w MTKu trzyma mi góra półtora dnia przy 6 godz SOT max, to na snapie niemal regularnie tak jak na poniższym screenie.17784fe0ddd2170e1a7a48cd2e1735f4.jpg90995cfdea926266d82c8a62b2571604.jpg8f8ea2bcfce3c1cbe209508805844364.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, deiwid63 napisał:
Masz 4 dni ale ostatnie dwa to nie używaleś telefonu wogóle jakiś popis dajesz wytrzymałościowy żałosne to jest,  ja akurat znam sie na tych wykresach - dobre hahahhahaaa:-o;-):-D Prawdą jest że Mediatek to porażka i jest znacznie gorzej zoptymalizowany w stosunku do bateri i nie tylko, ale ten twój wyczyn 4dniowy i 6h był zupełnie niepotrzebny. 

Żaden popis. Po prostu, jak masz trzy telefony i wszystkich używasz to tak jest. Przecież zdaję sobie sprawę, że są tutaj znawcy "wykresów". A tak dla twojej informacji - raczej nie sugeruj się tym diagramem. Okres wybudzenia w tym telefonie zawsze na tymże diagramie tak wygląda. Tak jakby telefon używany był tylko w początkowym cyklu. I jeszcze jedno. Ten telefon potrafiłem rozładować w przeciągu jednej, i to niecalej, doby. Przyznam, że trudno było.Za prszeproszeniem, g... mnie obchodzi na czym się znasz. Porównujemy tutaj dwa telefony. Mam oba i to co napisałem o nich być może pomoże komuś w wyborze któregoś z nich. I nawet nie chodzi tylko o baterię. Bo dla niektórych może się okazać ważniejszy zasięg. Nie wszyscy jeszcze wiedzą co znaczy mieć b20 i choćby z tego powodu uważam, że mój post może komuś pomóc. Piszę to z telefonu z którego zwykle korzystam w domu. Jest na tyle wygodny, że nie muszę korzystać z laptopa. Załączam screena z tego okresu, jak również z 12 dni i żałuję, że nie mam zamontowane dłuższej historii. ILE JEST ŁADOWAŃ? Tak więc pozdrawiam  

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

2cd8e91aa5639a39bd029559f0ec90cb.jpg9de8d4a6542b81b8dc1e86c74be4da0a.jpg

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zająć większość strony wątku swoim postem, zawireającym kilkadziesiąt pustych wierszy. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od paru dni jestem posiadaczem xiaomi redmi note 4x( o właśnie tutaj pytanie. Na pudełku jest logo redmi note 4x)

W informacjach o telefonie widnieje jednak nazwa redmi note 4( patrz screen)

Pytania:

1.Jaki w końcu mam telefon ?

2.Jeśli będę szukał softu do wgrania to  z jakim oznaczeniem szukać ?

3. Czy istnieję czysty soft android 7.0 ?

4.Jeśli nie to jaki najbardziej wydajny i najlepszy oryginalny soft jest dla mojego telefonu ( którego będę mógł sflaszowac oficjalną metodą)?

Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi na podane pytania. Jestem jak na razie zielony w tym wszystkim.

Pozdrawiam. Adam42094

Screenshot_2017-11-12-20-06-29-561_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja dziewczyna ma Redmi Note 4 3/32 GB, na tyle mi się spodobał ten telefon, że się zastanawiam, czy czasem nie pozbyć się Honora 7 i w jego miejsce kupić RN4 4/64GB. Zastanawia mnie jednak, czy wersja 4/64 obsługuje pasmo B20, a jeśli są różne wersje, to jak je rozpoznać. Na B20 mi zależy, bo w miejscu pracy mam LTE800, albo bardzo przeciążone 3G, więc dla mnie różnica jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2017 o 06:48, wojtek.02 napisał:

Siedzę na LineageOS już półtora miesiąca, i naprawdę polecam, system jest mega, nie ma żadnych błędów. SOT 9h :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

9h to na MIUI 9 stable 9.0.4.0 xiaomi.eu bez problemu się wykręca. System też działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie witajcie :)

Chciałbym kupić żonie nowego Xiaomi Redmi Note 4 3gb/32gb i szczerze mówiąc siedzę nad tym drugi dzień i dalej nie wiem o co chodzi w tych nazwach :(

Interesuje mnie Snapdragon 625, wersja bez Chinskich nakladek. Co do tego B20 to mamy numery w Play i podobno to nie ma znaczenia czy telefon obsluguje to cos?

Czy ktoś z was mógłby mi pomóc bo Allegro wypluwa kilka Note 4, Note 4x, Note global ROM, Note LTE itd. a ja jako że użytkuje iphona to lekko nie wiem o co w tym wszystkim chodzi :)

 

Będę mega wdzięczny za wsparcie!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2017 o 22:34, dominikB napisał:

Kupiłem wersje 4x, w informacjach o telefonie jest 4x, w programie aida i cpu-z też 4x.

Jednak, dioda irda, led powiadomień jak w 4
Paski z tyłu telefonu jak w 4x.
dziurki przy głośniku, jest ich po 6, ale bez tych śrub (screw przy usb

Telefon ma 64gb pamięci  i 4gb ram

Kupiłem bratu telefon - jest to samo. Jest to jakaś mieszanina tych dwóch telefonów.

Teraz pytanie: Czy folia od Redmi Note 4 z MTK będzie pasować? Co z case, brać od 4X czy 4?

Kornel.thumb.jpg.892a7c703a52181c8923714e36899ef1.jpg

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, n0rek napisał:

Chciałbym kupić żonie nowego Xiaomi Redmi Note 4 3gb/32gb i szczerze mówiąc siedzę nad tym drugi dzień i dalej nie wiem o co chodzi w tych nazwach :(

Przeczytaj pierwszą stronę z tego tematu a dowiesz się wszystkiego.

Jeśli chcesz ze snapdragonem 625 to szukaj pod Note 4 Global Version ale żeby się upewnić zajrzyj tam gdzie napisałem, masz tam szczegóły(zdjęcia) które pomogą Ci wybrać telefon taki jaki chcesz.  

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio kupiłem telefon: https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-32gb-dual-sim-lte-black-polska-dystrybucja-p951402

Z tego co tutaj czytam - to jest Redmi Note 4X. Czy z tego powodu powinienem czuć się niezadowolony/oszukany? Czy różnice są znaczące? I czy na niekorzyść 4X?

Druga sprawa to system. Obecnie widzę tam coś takiego: MIUI Global 9.0 | Stabilna, 9.0.3.0(NCFMIEI). Czy ta wersja jest OK, czy jak to tutaj mówicie jest to syfMIUI?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Keyser Soze To tylko nazewnictwo. Nie zostałeś oszukany. Masz RN4 global version. Jeśli będziesz chciał do niego dokupywać jakieś akcesoria, to wtedy szukasz takich, które mają w opisie RN4X i ewentualnie global version. Przykład https://www.aliexpress.com/item/MSVII-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Case-Matte-Back-Cover-Hard-Coque-Slim-Fashion-Housing-For/32801003556.html

9.0.3.0(NCFMIEI) to ostatnia oryginalna wersja MIUI 9 dostępna na ten telefon

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek, ale nadal mam problem. Czy to są jakieś dwa różne modele czy po prostu bałagan w nazewnictwie i opisach?
1. http://www.empik.com/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-pro-xiaomi,p1172122110,elektronika-p

2. http://www.empik.com/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-ds-lte-xiaomi,p1170157857,elektronika-p

wg. podanej specyfikacji mają trochę inne wymiary (?)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi czarny RN4 4/64 Global z ibuygou i 100%  4X.

 

Myślałem aby na szybkiego kupić jakieś fajne etui i coś co mi szybę chociaż na początek osłoni, lecz mam pewne wątpliwości.

Niby tytuł aukcji mówi 4X, a obrazki w sumie co innego i jestem zmieszany.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6940043667&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...