Skocz do zawartości

Jak rozpoznać wersję Redmi Note 4, 4X, Snapdragon, Mediatek, Global, China itp.


mgcompany

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zanim walnę babola chcę się upewnić bo na 99% jestem przekonany, że po doczytaniu informacji to do posiadanej wersji Note 4 Global/International 2016102 z xiaomi.eu pobieram romy HMNOTE4X. Zgłupiałem trochę kiedy szukałem romów na miui bo tam zarówno dla 4x i 4 są identyczne ale opis na początku sporo rozwiał choć nadal pozostaje drobne powątpiewanie ;) 

Ma ktoś może link do ostatniego globala fastboot na 6 bodajże v8.2.10? Na miui są już tylko fastbooty na 7... 

Co do sprawdzenia pasma B20 to po roocie mogę powiedzieć że signal network guru potrafi w paru miejscach warszawy wskazać B20 na karcie Aero2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shamoth napisał:

Zanim walnę babola chcę się upewnić bo na 99% jestem przekonany, że po doczytaniu informacji to do posiadanej wersji Note 4 Global/International 2016102 z xiaomi.eu pobieram romy HMNOTE4X. Zgłupiałem trochę kiedy szukałem romów na miui bo tam zarówno dla 4x i 4 są identyczne ale opis na początku sporo rozwiał choć nadal pozostaje drobne powątpiewanie ;) 

Ma ktoś może link do ostatniego globala fastboot na 6 bodajże v8.2.10? Na miui są już tylko fastbooty na 7... 

Co do sprawdzenia pasma B20 to po roocie mogę powiedzieć że signal network guru potrafi w paru miejscach warszawy wskazać B20 na karcie Aero2 :)

http://en.miui.com/thread-658662-1-1.html proszę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dudek napisał:

Po to jest forum, żeby pytać. Ale widzę, że tu ostatnio panują inne warunki.

Nie masz racji :) Znaczy generalnie masz, ale nie do końca :P Forum jest od tego, by móc zdobyć interesującą nas odpowiedź - niekoniecznie poprzez zadanie pytania. Innymi słowy - najpierw sprawdzasz, czy już tego gdzieś nie było (a było milion razy), potem dopiero dokładasz swoją ciegiełkę. Ja rozumiem, że łatwiej zrobić spam i czekać na gotowe, ale chyba nie o to w tym chodzi, nie? :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majdan12 napisał:

@tpawel

Ja też byłem przekonany że systemy są identyczne ale ostatnio jak sprawdzałem to były różnice w wadzę systemów na obie edycje więc coś jednak jest inaczej.

@dudek

 

Właśnie to mnie zastanowiło i dlatego pytałem które xiaomi.eu są właściwe dla note4 sd 4/64 z B20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM Xiaomi.eu dla Redmi Note 4 z Snapdragonem o nazwie kodowej mido jest jeden dla wszystkich wersji pamięciowych. Wystarczy wejść na stronę z ROMami, wcisnąć na klawiaturze Ctrl+F i wpisać "mido", od razu go znajdziemy.

ROMy z en.miui.com trzeba teraz dokładniej sprawdzać, bo są różnie opisywane, ale sprawdzałem przed chwilą i ROM Global dla Redmi Note 4X i Redmi Note 4 Snapdragon są identyczne (oczywiście dla wszystkich wariantów pamięciowych). Dopiero chińskie ROMy mają inne rozmiary. A trzeba też uważać, żeby przypadkiem się nie nadziać na ROM dla wersji MTK, bo i takie teraz można tam znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemonk25 napisał:

Note 4 snapdragon = note 4x

Obsługuje pasmo B20 jest to wersja 4x na Europę i u nas się nazywa note 4.

Oprócz tego masz note 4 ale na mediateku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mgcompany napisał:

ROM Xiaomi.eu dla Redmi Note 4 z Snapdragonem o nazwie kodowej mido jest jeden dla wszystkich wersji pamięciowych. Wystarczy wejść na stronę z ROMami, wcisnąć na klawiaturze Ctrl+F i wpisać "mido", od razu go znajdziemy.

ROMy z en.miui.com trzeba teraz dokładniej sprawdzać, bo są różnie opisywane, ale sprawdzałem przed chwilą i ROM Global dla Redmi Note 4X i Redmi Note 4 Snapdragon są identyczne (oczywiście dla wszystkich wariantów pamięciowych). Dopiero chińskie ROMy mają inne rozmiary. A trzeba też uważać, żeby przypadkiem się nie nadziać na ROM dla wersji MTK, bo i takie teraz można tam znaleźć.

Nie chcę nic mówić ale od jakiegoś czasu xiaomi.eu w dev i stable na androidfilehost nie używa nazw kodowych. Ostatni raz użyte chyba w miuipolska w 2016 r.

Wiem że dla niektórych to oczywiste ale czy możesz w pierwszym poście przy wyborze rom'ów dopisać że jeśli nie ma mido w nazwie rom'u to dla note4 na sd używamy rom'u z note4x w nazwie... przynajmniej tak mi się wydaje.

Edytowane przez Shamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Antyhaker napisał:

Nie masz racji :) Znaczy generalnie masz, ale nie do końca :P Forum jest od tego, by móc zdobyć interesującą nas odpowiedź - niekoniecznie poprzez zadanie pytania. Innymi słowy - najpierw sprawdzasz, czy już tego gdzieś nie było (a było milion razy), potem dopiero dokładasz swoją ciegiełkę. Ja rozumiem, że łatwiej zrobić spam i czekać na gotowe, ale chyba nie o to w tym chodzi, nie? :) 

 

Tak. Sprawdziłem. Wszedłem na miui en. Tam jest kilka różnych softów do różnych wersji. Wszedłem tutaj i widzę w download jedną wersję i dział dla Redmi Note 4X z opisem, że jest to snap, który ma 3GB pamięci RAM. Dlatego spytałem o wersję 4/64. I nie, nie było tego pytania milion razy. Spam jest raczej z Twojej strony, bo generalnie szukając coś na tym (i innych forach) wyskakują same przepychanki i kłótnie mądrzejszych z głupszymi, zamiast rzeczowej odpowiedzi w jednym lub kilku postach.

 

EOT. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dudek Wiesz... Warianty pamięci w telefonach i smartphonach występują od wielu lat, więc to żadna nowość. Procesor i wszystko inne jest takie samo. :)

@Shamoth Dodałem, choć nie zawsze jest to takie oczywiste z racji mnogości wersji Redmi Note 4. Na miuipolska.pl modele są wyraźnie oznaczone nazwą kodową, co rozwiązuje sporo niedomówień, za to na en.miui.com jest niby wszystko jasne, ale i tak zamieszane. :D Wersje z Mediatekiem powinny mieć w nazwie MTK, a są oznaczone jako RN4, gdzie RN4 jest też z Snapdragonem, itd...

@k3lt Parę tygodni temu ktoś pisał, że Xiaomi narzuciło obniżkę cen i teraz w kategorii do 1000zł, to ten model jest po prostu nie do pobicia. :D A nowy RN5 nie oferuje aż tyle, żeby się na niego przesiadać i uzasadniać wydatek kilkuset złotych więcej, no chyba że ktoś nie może żyć bez podwójnego aparatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak. Sprawdziłem. Wszedłem na miui en. Tam jest kilka różnych softów do różnych wersji. Wszedłem tutaj i widzę w download jedną wersję i dział dla Redmi Note 4X z opisem, że jest to snap, który ma 3GB pamięci RAM. Dlatego spytałem o wersję 4/64. I nie, nie było tego pytania milion razy. Spam jest raczej z Twojej strony, bo generalnie szukając coś na tym (i innych forach) wyskakują same przepychanki i kłótnie mądrzejszych z głupszymi, zamiast rzeczowej odpowiedzi w jednym lub kilku postach.
 
EOT. Pozdrawiam
To zabawne, bo miesiąc temu byłem na Twoim miejscu i potrafiłem znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź, więc generalnie to w kulki lecisz :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Havarese02 napisał:

OP post prawilny 

Jednak wersja Global smartfonu to combo wersji Mediatek I Snapdragon 

Tj. 

Podzespoły z Snapdragona tylna obudowa z Mediateka a reszta z Snapa 

I tu jesteś w błędzie, bo wersja Global jest identyczna z wersją Note 4X na Snapdragonie. Szczegóły znajdziesz w pierwszym poście, a opis tego "combo" również znajdziesz w punkcie 4, gdzie opisałem tego ulepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możliwe to że w Proline mają note 4 ( nie x) że snapem w obudowie całej aluminiowej takiej jak jest z mediatekiem , a nie tej z plastikowymi wstawkami co w 4x

Bo bardziej mi się podoba ta cała aluminiowa tylko z tego co znalazłem to tam były same mediateki wkładane  a proline mi odpisał ze te maja całą aluminiowa obudowę https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-32gb-dual-sim-lte-grey-polska-dystrybucja-p1082308 czyli to co mnie interesuje 

Edytowane przez Rostii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Axles napisał:

Mam nietypowe pytanko, kupuję RN4 Snap625 czyli które tematy z jakiego działu powinienem czytać te z RN4X (z Snapdragon 625 ) czy RN4 (Mediatek MT6797 Helio X20) i czemu to tak podzielone?

Przeczytaj to co napisałeś aż w końcu zrozumiesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlitujcie się a nie kopiecie leżącego i macie przy tym ubaw. Tak zamieszane jest z tymi wersjami, że pogubiłem się totalnie.
Kupuję ten telefon: https://www.pcprojekt.pl/smartfony/1666-smartfon-xiaomi-redmi-note-4-pro-4gb64gb-lte-b20-dual-sim-czarny-polska-dystrybucja-gw24m-snapdragon.html

który nazwany jest RN4, ale to nie RN4 a RN4X i wszystko co czytam powinienem czytać w wątku o X, ktoś zapyta jaki mam telefon to mam mówić, że X?

Powątpiewam już nawet czy dobry case zamówiłem bo telefony mają różne wcięcia, ale może okaże się, że jest uniwersalny bo w końcu w tytule nawet dwa RN4 i RN4X wystepują: https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_621837.html

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rostii napisał:

Panowie możliwe to że w Proline mają note 4 ( nie x) że snapem w obudowie całej aluminiowej takiej jak jest z mediatekiem , a nie tej z plastikowymi wstawkami co w 4x

Bo bardziej mi się podoba ta cała aluminiowa tylko z tego co znalazłem to tam były same mediateki wkładane  a proline mi odpisał ze te maja całą aluminiowa obudowę https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-32gb-dual-sim-lte-grey-polska-dystrybucja-p1082308 czyli to co mnie interesuje 

Note 4 z Snapdragonem są tylko w obudowach z plastikowymi wstawkami, z racji ich konstrukcji wewnętrznej. W dotyku nie widać specjalnie różnicy czy to alu, czy plastik, przynajmniej w czarnym. A sklepy różnie interpretują takie pytania.

13 minut temu, Axles napisał:

Zlitujcie się a nie kopiecie leżącego i macie przy tym ubaw. Tak zamieszane jest z tymi wersjami, że pogubiłem się totalnie.
Kupuję ten telefon: https://www.pcprojekt.pl/smartfony/1666-smartfon-xiaomi-redmi-note-4-pro-4gb64gb-lte-b20-dual-sim-czarny-polska-dystrybucja-gw24m-snapdragon.html

który nazwany jest RN4, ale to nie RN4 a RN4X i wszystko co czytam powinienem czytać w wątku o X, ktoś zapyta jaki mam telefon to mam mówić, że X?

Powątpiewam już nawet czy dobry case zamówiłem bo telefony mają różne wcięcia, ale może okaże się, że jest uniwersalny bo w końcu w tytule nawet dwa RN4 i RN4X wystepują: https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_621837.html

Koledzy z forum czasem zamiast napisać prosto z mostu, to lubią się tak bawić i rzeczywiście męczące to.
Kupiłeś wersję z Snapdragonem, który jest w rzeczywistości tym samym co Redmi Note 4X (różni się obsługą B20 i ładowarką), a więc możesz zadawać pytania i czytać wątki z tego działu. W dziale o Redmi Note 4 jest więcej modeli  z MTK, a zresztą jest bardziej ubogie. Możesz korzystać z dwóch działów, ale więcej osób z tym procesorem jest tutaj, więc jest mniejsze ryzyko niedomówień i pomyłek.

Za to case... Po fotkach niewiele widać, bo piszą że jest do RN4 i RN4X, a to niewiele mówi, bo obydwa mogą być z procesorem MTK i Snapdragon, a to jest właśnie różni. Jeśli jest taki jak na foto, to kupiłeś case do wersji z MTK, która ma inaczej otwory. Lepiej kupować na aliexpress, tam są lepiej opisane, tańsze i jest większy wybór, a czas dostawy ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mgcompany napisał:

Note 4 z Snapdragonem są tylko w obudowach z plastikowymi wstawkami, z racji ich konstrukcji wewnętrznej. W dotyku nie widać specjalnie różnicy czy to alu, czy plastik, przynajmniej w czarnym. A sklepy różnie interpretują takie pytania.

To już jestem głupi pisałem do nich dwa razy nawet dzwoniłem i gość twierdzi że kolor szary mają cały aluminiowy bez wkładek plastikowych. Nawet coś mobzilla w swojej recenzji o Note 4x wspominał że jest wersja Note 4 że snapem w obudowie całej aluminiowej

Już sam nie wiem co mam myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global ma plastikowe wstawki. Samo ABC data zrobiło zamieszanie bo pierwsze foty wrzucali z note 4 na mtk

A potem się okazało że to błąd. Bylem specjalialnie sprawdzić w sklepie bo mój ex note był od goldwaya i byłem skłonny kupić z tego z abc data .Oprócz lepszego wykonania wersji z mtk, sam grip też jest lepszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam globala i są plastikowe. Może i fajnie, że MTK jest cały z alki, ale czy ma to aż takie znaczenie? Góra i dół są najbardziej narażone na uszkodzenia, pomijając wycierające się boki od trzymania w dłoni i uchwytach, to na dole jest port USB, który co 2-3 dni trzeba podłączać, a na górze jack 3.5mm i obydwa po pół roku są całe porysowana jak są z aluminium (patrz np. "premium" HTC). To tak jak z Samsungami Galaxy S, kiedyś wszyscy narzekali, że są z plastiku, a aJfon z metalu i szkła, to w końcu zrobili z metalu i szkła przez co zaczęły się łatwo niszczyć, a jak były plastikowe, to można było nimi rzucać o glebę ile wlezie i co najwyżej się trochę porysował. Wracając do Redmi, to różnica w wyglądzie jest minimalna na korzyść MTK, ale radość z stabilności Qualcomma dla większości jest dużo ważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...