ZduneX25

MIUI 7.7.6

Recommended Posts

3 minuty temu, tpawel napisał:

Daj spokój. 3GB Ram, słucham muzyki że Spotify, przeglądam Twittera.Przychodzi mail, odpalam go i Spotify się wyłącza. Wszystkie optymalizacje wyłączone. Spoko, są kłódki. Ale no chyba te 3-4 apki powinno utrzymać. I to nie jest kwestia konkretnego telefonu. Mam już trzecie xiaomi w tym roku, każde miało 3GB RAM i każde ubija.

Trzymam 3-4apki w tle na kłódce, ładnie działają i zostaje jeszcze z ~1Gb ramu, przy ~6/7 apkach zaczyna ubijać, ale tylko te najbardziej ramożerne... Spotify mi już bodajże od marca nie ubiło ani razu.

Kłódki nie ubija praktycznie,ale nie chce mi się tego stosować bo różne apki mam włączone, z różnych słucha muzyki,niektore jak np sprzedaż allegro robią w tle mega drain baterii. To nie jest kwestia braku wolnego ramu.Ram jest dostępny, nie spada praktycznie nigdy poniżej 700Mb,ale ubija i tak

8 minut temu, tpawel napisał:

Daj spokój. 3GB Ram, słucham muzyki że Spotify, przeglądam Twittera.Przychodzi mail, odpalam go i Spotify się wyłącza. Wszystkie optymalizacje wyłączone. Spoko, są kłódki. Ale no chyba te 3-4 apki powinno utrzymać. I to nie jest kwestia konkretnego telefonu. Mam już trzecie xiaomi w tym roku, każde miało 3GB RAM i każde ubija.

U mnie nic takiego się nie dzieje, a czasem naprawdę dużo apek na raz chodzi. Dosłownie nie pamiętam 1 przypadku, aby mi coś ubiło w tle.

To nie jest ubijanie appek, tylko usypianie. Takie oszczędzanie energii typu Doze, tylko od Miui. :)

np. Jak słucham Spotify bez kłódki to mi chyba po 10min usypia appke. Jak zakłódkuje to działa cały czas.

Edited by marcin19883

MI 5S mam 3 GB ramu, w tle przeciętnie jakieś 6 aplikacji społecznościowych, do tego odpalane gry + słuchanie muzyki i mi nic nigdy nie ubiło ani nie brakło pamięci.

Jak wrócić do poprzedniego firmware 7.6.29 ?? |Czy tylko ja mam problemy z ładowaniem baterii ?? Strasznie długo się ładuje czasami natężenie spada do 0mA, o co chodzi ?

Edited by foxit100

Jak wrócić do poprzedniego firmware 7.6.29 ??

Najlepiej zalecaną przed aktualizacją kopią z TWRP.

MIMAX Pro - od poprzedniego romu jest ok, nie ubija aplikacji zgodnie z zapowiedzią w poprzednim changelogu.
Na minus - dalej ekran na automatycznej jasności przygasza się do maximum i czasami ciężko coś przeczytać.

Tap Tap Tap

Dnia 8.07.2017 o 09:18, acanth napisał:

Najlepiej zalecaną przed aktualizacją kopią z TWRP.

MIMAX Pro - od poprzedniego romu jest ok, nie ubija aplikacji zgodnie z zapowiedzią w poprzednim changelogu.
Na minus - dalej ekran na automatycznej jasności przygasza się do maximum i czasami ciężko coś przeczytać.

Spróbuj jak masz calkiem przygaszony rozjaśnić na ile chcesz ręcznie. Potem już nie powinien schodzic ponizej tego poziomu. Tak będzie poki nie wyłączysz automatu. Bo jak się go włącza to się sam ustawia na regulację na pełny zakres.

Edited by mrosi
Nastepny, który nie rozumie sformułowania "edycja cytowanej zawartości"

Mi5 wygaszone i zablokowane i zdjęcia nie ma. Jak się bawię telefonem i ktoś zadzwoni to fotka jest.

Jak wrócić do poprzedniego firmware 7.6.29 ?? |Czy tylko ja mam problemy z ładowaniem baterii ?? Strasznie długo się ładuje czasami natężenie spada do 0mA, o co chodzi ?

Zmień ładowarkę lub kabel. Coś z nią nie tak.

A jak jest z powrotem na 6.11.10? Wystarczy miflash, czy coś jeszcze trzeba kombinować?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Z powrotem nie ma kłopotu. Mi Flash na 6.4.1 z opcją flash all a później w twrp 6.11.10. Prościej dla kogoś co się nie zna się nie da.

Co mogę powiedzieć na temat tej wersji. Raczej stabilnie, bez fajerwerków, bateria podobnie jak na ostatnich wersjach czyli około 8-10h SoT na Redmi Note 4X. I trochę mieszają przesuwając funkcje w inne miejsca (Zaplanowane zadania, Mi Sound)

Z powrotem nie ma kłopotu. Mi Flash na 6.4.1 z opcją flash all a później w twrp 6.11.10. Prościej dla kogoś co się nie zna się nie da.

A jak się zna?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Co mogę powiedzieć na temat tej wersji. Raczej stabilnie, bez fajerwerków, bateria podobnie jak na ostatnich wersjach czyli około 8-10h SoT na Redmi Note 4X. I trochę mieszają przesuwając funkcje w inne miejsca (Zaplanowane zadania, Mi Sound)

A ile ci w tle appek trzyma bez przeładowania?

23 godziny temu, marcin19883 napisał:

Zmień ładowarkę lub kabel. Coś z nią nie tak.

Ej, ale faktycznie coś się skopsało, ja właśnie przeszłam na Androida 7 z wersji 6.11.3 i momentalnie mam natężenie o jakąś połowę mniejsze (z ~1500 do 700-800 mAh), co więcej tę wartość Max USB curr., gdzie dotąd było 1500 albo 1800 mAh (w zależności od ładowarki), teraz jest niepokojące "---". Ładowarka i kabel te same, co przedwczoraj. 

Co więcej, tablet Samsunga mi się niedawno zaktualizował z And 6 do 7 i objawy ma dokładnie takie same. Natężenie ok. 700 mAh i Max USB Curr. = ---. Więc może to nie wina romu, a Androida himself? 

Edited by mrosi
Nastepny, który nie rozumie sformułowania "edycja cytowanej zawartości"

A ile ci w tle appek trzyma bez przeładowania?

Dzisiaj testowałem na przykładzie Spotify. Co bym nie załączył to nigdy odtwarzanie muzyki się nie wyłączyło. Uruchomiłem Chrome Tapatalk Tłumacz Mapy Messenger MIUI Forum Instagram Arkusze Speedtest Meteo Magisk YouTube. I nigdy nie ubiło Spotify. Około 4 apek się zawsze utrzymywało

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

56 minut temu, magyarek napisał:

Ej, ale faktycznie coś się skopsało, ja właśnie przeszłam na Androida 7 z wersji 6.11.3 i momentalnie mam natężenie o jakąś połowę mniejsze (z ~1500 do 700-800 mAh), co więcej tę wartość Max USB curr., gdzie dotąd było 1500 albo 1800 mAh (w zależności od ładowarki), teraz jest niepokojące "---". Ładowarka i kabel te same, co przedwczoraj. 

U mnie było tak na poprzedniej aktualizacji z przed tygodnia.

Na tej z wczoraj ładuje mi już normalnie i szybko.

Ale jest coś podobnego, u mnie była to pierwsza aktualizacja na androida 7 jak u Ciebie.

Edit. ładuje teraz i po 40 minutach znowu coraz wolniej ładuje na ładowarce QC 3.0 to musi być coś nie tak.

Edited by rradek

Dzisiaj testowałem na przykładzie Spotify. Co bym nie załączył to nigdy odtwarzanie muzyki się nie wyłączyło. Uruchomiłem Chrome Tapatalk Tłumacz Mapy Messenger MIUI Forum Instagram Arkusze Speedtest Meteo Magisk YouTube. I nigdy nie ubiło Spotify. Około 4 apek się zawsze utrzymywało

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Czyli wszytko ok. Ja siedzę na lineageOS i to samo. Mogę mieć sporo appek w tle. Zrobiłem eksperyment. Wyczyściłem ram. Włączyłem Firefoxa z kilkoma zakładkami. I po kolei włączałem różne appki. Na końcu wróciłem do firefoxa i wszelkie zakładki działały. Normalnie szok miałem ponad 10 appek. Jednak 3GB ramu się przydaje.
Co więcej, tablet Samsunga mi się niedawno zaktualizował z And 6 do 7 i objawy ma dokładnie takie same. Natężenie ok. 700 mAh i Max USB Curr. = ---. Więc może to nie wina romu, a Androida himself? 

Jaka ładowarka? Ile Amperów daje? Jaką appką sprawdzasz ładowanie?

51 minut temu, marcin19883 napisał:

Jaka ładowarka? Ile Amperów daje? Jaką appką sprawdzasz ładowanie?

Teraz to jest trochę niemiarodajne, bo jestem poza domem i ładuję taką noname z Ikei, nie znam się na tych oznaczeniach na ładowarkach, bo elektryczność to jest dla mnie czarna magia, ale stoi na niej napisane "Max 2400 mAh per USB outlet". To o to pytasz? Ale do tej pory ładowała normalnie, w granicach 1300-1450 mAh. Natomiast w domu mam Aukeya (tego) i objawy są takie same. Kable w obu przypadkach oryginalne (rzekomo, z Gearbesta) od Xiaomi, aplikacja Ampere. 

1 godzinę temu, rradek napisał:

U mnie było tak na poprzedniej aktualizacji z przed tygodnia.

No ja mam właśnie tę sprzed tygodnia, aktualizowałam w czwartek wieczorem i już mi się nie chciało wczoraj znowu z tym bawić ;) A temat się w tym wątku pojawił, więc tutaj się odezwałam. 

1 godzinę temu, rradek napisał:

Ale jest coś podobnego, u mnie była to pierwsza aktualizacja na androida 7 jak u Ciebie.

Edit. ładuje teraz i po 40 minutach znowu coraz wolniej ładuje na ładowarce QC 3.0 to musi być coś nie tak.

No musi być, bo mówię - tablet z zupełnie innej stajni, z fabryczną aktualizacją, bez żadnych modyfikacji, ,tyle że na takiej samej bazie androida, zachowuje się tak samo...

Ja w ogóle jestem wyczulona na kwestie ładowania, bo w zeszłym roku wkrótce po zakupie zaczęły mi się robić takie szopki z ładowaniem i skończyło się wymianą płyty głównej, wolałabym tego już uniknąć, zwłaszcza że płyt do Mi4c Acid już chyba nie ma... 

Edited by magyarek

Nie dramatyzuj, to wina softu. Już nie raz przerabiałem skopane softy MIUI i to na bank wina softu. Teraz robią MIUI 9 a ten olewają, a że trzeba coś dać n akoniec tygodnia to "coś" dają.

Chodzi o bugi w romie a nie innych praprzyczynach użytkownika.

Zawsze na czysto instalujesz rom? To tak na prawde nie masz nic swojego ani ważnego na tel. Lubisz cały czas konfigurować telefon? To gratuluje wolego czasu na to i chęci.

Co do bugów, na MI5S kiedyś największy to brak LTE w PLUSIE, później były inne mniejsze o których staram się zapominać.

No ale teraz ładowanie.... to także kluczowa sprawa.

10 godzin temu, rradek napisał:

Nie dramatyzuj, to wina softu. Już nie raz przerabiałem skopane softy MIUI i to na bank wina softu.

Czyli co, sugerujesz, żeby jednak wrzucić ten ostatni? W sumie to, że z czasem Ci zwolniło, to normalne raczej, zawsze im bliżej końca, tym wolniej ładuje...

Edited by magyarek

Tak ale u mnie zwolniło już mniej więcej po 50% ładowania na uśpionym ekranie.

Ale tak czy siak wrzuć ostatni soft, gorzej na pewno nie będzie... U mnie wczoraj zauważalnie szybciej naładowało telefon na tym sofcie.

Chodzi o bugi w romie a nie innych praprzyczynach użytkownika.

Zawsze na czysto instalujesz rom? To tak na prawde nie masz nic swojego ani ważnego na tel. Lubisz cały czas konfigurować telefon? To gratuluje wolego czasu na to i chęci.

Co do bugów, na MI5S kiedyś największy to brak LTE w PLUSIE, później były inne mniejsze o których staram się zapominać.

No ale teraz ładowanie.... to także kluczowa sprawa.

No raczej wszędzie zalecą instalacje romu na czysto, jeśli posiadasz błędy. A potem ludzie tego nie robią i się na developerach wyładowywują.

Brak lte w plusie to brak poprawnego APN. Wtedy plus nie wpuszcza do lte

6 minut temu, rradek napisał:

tak czy siak wrzuć ostatni soft, gorzej na pewno nie będzie...

No dobra. To ja powtórzę swoje banalne pytanie z poprzedniego wątku. 

Stawianie romu na czysto - to jest wipe do ustawień fabrycznych w recovery przed flashem nowego softu, tak? I potem jeszcze wipe cache przed rebootem? Sorry, panowie, ale na serio ponad pół roku nic z fonem nie robiłam i po prostu nie pamiętam... 

Roota, dodatki MiuiPolska, fix GPS i CenterClock mod też trzeba wgrać od nowa? 

7 minut temu, magyarek napisał:

Stawianie romu na czysto - to jest wipe do ustawień fabrycznych w recovery przed flashem nowego softu, tak? I potem jeszcze wipe cache przed rebootem? Sorry, panowie, ale na serio ponad pół roku nic z fonem nie robiłam i po prostu nie pamiętam... 

Roota, dodatki MiuiPolska, fix GPS i CenterClock mod też trzeba wgrać od nowa? 

Brzmi sensownie, choć pewnie jak bym zrobił jeszcze bardziej "na czysto", czyli przez MiFlash. Ale to może zablokować BootLoader i trzeba się bujać z odblokowaniem (i nie piszcie, że nie moze, bo może - dwa razy mi tak zrobiło na 2 róznych tel.).

Ale skoro to ma być wgranie nowszej wersji, a nie starszej, to spokojnie możesz się ograniczyć do działań pod TWRP.

• Like 1

Tak ale u mnie zwolniło już mniej więcej po 50% ładowania na uśpionym ekranie.
Ale tak czy siak wrzuć ostatni soft, gorzej na pewno nie będzie... U mnie wczoraj zauważalnie szybciej naładowało telefon na tym sofcie.

Wyłącz ucinanie ogonków w aplikacji SMS

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.