Skocz do zawartości

Kradzież Informacja o numerze w chmurze


rzymcio9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

długo nie nacieszyłem się moim Xiaomi Mix, dzisiaj pewien człowiek postanowił go sobie ukraść.

Zgłoszenie na policji jest, nagranie z monitoringu zostało przekazane, tak że szanse na znalezienie jakieś są.

Sam próbuję też go znaleźć wertując OLX, grupy na fejsie itp.

Pytanie trochę z innej beczki, telefon został oczywiście wyłączony natychmiast po tym, jak został mi skradziony. Jeszcze godzinę temu wchodząc na i.mi.com widziałem moje dwa numery, które były umieszczone w telefonie, a teraz ich nie widzę. Czy ktoś wie co to może oznaczać? Ktoś próbował go włączyć? Czy może po prostu samoistnie zniknęły numery?

Dodam tylko,  że historia lokalizacji kończy się u mnie w biurze, gdzie telefon był po raz ostatni, gdy jeszcze go posiadałem. Lokalizacja Xiaomi w ogóle nie działa, nawet ostatniego położenia mi nie chce pokazać...

 

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzymcio9 co do tego monitoringu to z doświadczenia wiem że trudno jest kogoś rozpoznać , słabo widać z tych kamer. Jak koleś nie jest notowany i znany na policji to jak kamień w wodę. Ja znam przypadek że akurat policja rozpoznała kolesia po zachowaniu i ruchach bo go już kiedyś gościli w swoich ścianach, jak to jakiś koleś co akurat wykorzystał okazję to zapomnij że go znajdą.

A miałeś ustawione jakieś zabezpieczenia w telefonie, blokadę wzorem itp ?

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slimdick napisał:

@rzymcio9 co do tego monitoringu t z doświadczenia wiem że trudno jest kogoś rozpoznać , słabo widać z tych kamer. Jak koleś nie jest notowany i znany na policji to jak kamień w wodę. Ja znam przypadek że akurat policja rozpoznała kolesia po zachowaniu i ruchach bo go już kiedyś gościli w swoich ścianach, jak to jakiś koleś co akurat wykorzystał okazję to zapomnij że go znajdą.

A miałeś ustawione jakiekolwiek zabezpieczenia w telefonie, blokadę wzorem itp ?

Odcisk palca/PIN

Mam nadzieję, że właśnie go rozpoznają, moje biuro jest dosyć małe, a kamera była skierowana prosto na niego, dupek jakby się obejrzał dobrze w prawo, to by zobaczył monitor z czterema kamerami i by się 10 razy zastanowił przed kradzieżą, niestety nie zauważył ekranu.

Aż tak nieskazitelnie chłopak nie wyglądał, ale ludzie do nas różni przychodzą, więc nie mam zwyczaju dzielić ich na bardziej podejrzanych i mniej, Od tej pory będę pilnował każdego, nauczkę dostałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zrobiłem.  Tylko trzeba pamiętać,  że mimo iż wydaje się to takie proste, to policji w mniej niż 50% udaje się odnaleźć telefon. Powodów nie znam, może mają za dużo takiej roboty, a może nie chce im się zgłaszać sprawy do prokuratora, bo tylko na jego wniosek operatorzy udostępniają dane z bts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? Dlaczego zniknęły moje numery telefonów (dwa, które były włożone do telefonu jednocześnie) z chmury??

Chodzi mi o to miejsce gdzie zaznaczyłem na czerwono, jeszcze wczoraj widniały tam oba numery poprzedzone kierunkowym (+48), dzisiaj nie ma tam już nic...

Jeżeli pojawi się gdziekolwiek w necie na sprzedaż to i tak go sam znajdę, plus jest taki, że tych telefonów jednak jest mało w Polsce, pech jeżeli przekroczy granice Polski albo zostanie rozebrany na części...

zx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rzymcio9 napisał:

A ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? Dlaczego zniknęły moje numery telefonów (dwa, które były włożone do telefonu jednocześnie) z chmury??

Numery same nie powinny się ulotnić. A miałeś w telefonie włączoną funkcję Find Device? Powinna być informacja o ostatnim miejscu w którym był zlokalizowany. Chyba najlepszą opcją po kradzieży, zgubieniu, jest uruchomienie funkcjii Lost mode. wtedy bez hasła nikt go nie uruchomi, a jak włoży inną kartę to powinno cię o tym poinformować. Nie musiałem z tego jeszcze korzystać, to mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy miałem włączoną usługę na koncie Xiaomi, napewno włączyłem ja w Google, opcja lost mode jest włączona, a przynajmniej został wysłany sygnał, więc jeżeli telefon połączy się z internetem, to powinien się zablokować. Niestety prawdopodobnie jest wyłączona usługa lokalizowania na Mi Cloud ponieważ nie widać żadnej lokalizacji u nich

53 minuty temu, FromWP napisał:

Numery same nie powinny się ulotnić. 

.No właśnie, w opcjach konta jest cały czas mój numer jako numer do autoryzacji, ale w chmurze zniknęły tak jak na obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rzymcio9 napisał:

.No właśnie, w opcjach konta jest cały czas mój numer jako numer do autoryzacji, ale w chmurze zniknęły tak jak na obrazku.

Może to skutek włączenia Lost mode. Musiał by się wypowiedzieć ktoś kto to przerabiał. A przed włączeniem Lost mode, nie robiłeś wipe? O ile zrozumiałem jak to działa, to wipe sprowadza telefon do uatawień fabrycznych, dane są kasowane, ale tracisz z nim kontakt.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FromWP napisał:

Może to skutek włączenia Lost mode. Musiał by się wypowiedzieć ktoś kto to przerabiał. A przed włączeniem Lost mode, nie robiłeś wipe? O ile zrozumiałem jak to działa, to wipe sprowadza telefon do uatawień fabrycznych, dane są kasowane, ale tracisz z nim kontakt.

Nie robiłem Wipe, a poza tym podobno nie traci się kontaktu, telefon jest cały czas przypisany do konta Xiaomi niezależnie od kasowania danych, co najwyżej się zablokuje jak tylko połączy się z netem nawet jak ktoś wrzuci inne oprogramowanie, musi to być tylko MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rzymcio9 napisał:

Nie robiłem Wipe, a poza tym podobno nie traci się kontaktu, telefon jest cały czas przypisany do konta Xiaomi niezależnie od kasowania danych.

Tak jest cały czas przypisany do konta i Miui bez hasła do tego konta nikt nie użyje, nawet po pełnym flashu MiFlashem. Ale jak miałeś odblokowany bl to może wrzucić jakiegoś customa i używać. Do tego żeby cię poinformowało potrzebne jest jednak działające Miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

Tak jest cały czas przypisany do konta i Miui bez hasła do tego konta nikt nie użyje, nawet po pełnym flashu MiFlashem. Ale jak miałeś odblokowany bl to może wrzucić jakiegoś customa i używać. Do tego żeby cię poinformowało potrzebne jest jednak działające Miui.

No to może ktoś się wkopie właśnie w ten sposób :)

Edit. Przypomniało mi się, że jak wgrywałem room CHINA to wpisałem fastboot oem lock, czy w ten sposób zablokowałem bootloader na stałe, czy teraz da się go bez problemu znowu odblokować?

Edytowane przez rzymcio9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rzymcio9 napisał:

Przypomniało mi się, że jak wgrywałem room CHINA to wpisałem fastboot oem lock, czy w ten sposób zablokowałem bootloader na stałe, czy teraz da się go bez problemu znowu odblokować?

Jak sprawdzałem na moim modelu to po komendzie lock już unlock nie zadziałała musiałem odblokować oficjalną metodą prze miunlock. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Jeżeli tak to go zablokowałeś i bez hasła do konta nikt z nim nic nie zrobi. Nie da się go użyć.

No i dobrze, jak się nie znajdzie, to przynajmniej pożytku dla złodzieja nie będzie.

 

Dziękuję za wszelkie udzielone informacje, pozostaje czekać i sprawdzać co w trawie piszczy. Lombardy w Warszawie już zostały powiadomione, mam nadzieje, że koleś nawet jeżeli nie z tej samej dzielnicy, to chociaż z miasta tego samego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...