Skocz do zawartości

Aparat - jaka jakość?


lagarto

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej ciężko Ci będzie dostać odpowiedź który z tych telefonów ma lepszy/gorszy aparat, bo prawie nikt tutaj nie ma nubii czy g5s. Musisz sobie sam znaleźć w necie recenzje i porównać zdjęcia i same parametry matryc. 

Aparat w MI2S robi bardzo dobre zdjęcia. Mamy w recenzji parę fotek i też w recenzji MI3 mamy porównanie z MI2. 

Jednak w MI2 jest 8MPx a w MI2S już 13MPx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powijając kwestie aparatu... chyba Jiayu jest na MTK, więc jakby nie patrzeć do Qualcomma trochę brakuje. A w Nubii, dla mnie zbyt mała bateria jak na 5' ekran. 3Ah to niezbędne minimum pod te wymiary.

TapTap from Mi2s

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powijając kwestie aparatu... chyba Jiayu jest na MTK, więc jakby nie patrzeć do Qualcomma trochę brakuje. A w Nubii, dla mnie zbyt mała bateria jak na 5' ekran. 3Ah to niezbędne minimum pod te wymiary.

TapTap from Mi2s

 

Pisząc o Nubii miałem na myśli wersję mini z ekranem 4,7. Też bardziej jestem przekonany do Snapdragona stąd Mi2s jest moim faworytem. Aczkolwiek dzisiaj czytałem newsa, że Sony podpisało umowę z Mediatekiem i będą dawać do smartfonów właśnie te procesory.

 

Oglądałem fotki w necie robione przez wszystkie trzy telefony - jakościowo wyglądają na bardzo zbliżone.

 

Kulig007 widzę że Ty już jesteś po przesiadce z Moto Defy na Xiaomi; podobna droga przede mną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja mini od Nubii ma akurat porównywalne parametry jak Mi2s. Także tutaj kwestia się rozchodzi, czy wolisz 4.7' od 4.3'. W sumie nie wiem jak ze wsparciem, bo nie śledzę wątków o Nubii. Jeszcze chyba kwestia jak cenowo wypada Nubia vs Xiaomi.

PS. @lagarto, no ja jeszcze Defy się nie pozbyłem, leżakuje w szafce, jest telefonem awaryjnym. Na grubsze wypady itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz zamiar bawic sie w jakas powazniejsza edycje zdjec to wez tez pod uwage ze na mi2s mozesz zrobic zdjecia bez zadnej kompresji czy obrobki przy pomocy aplikacji Mi2raw Cam

 

ja przy pomocy mojego MI2 i trybu HDR tej wiosny wykonalem chyba najpiekniejsze zdjecie w zyciu ;P (po zwiekszeniu kontrastu i rozjasnieniu http://oi61.tinypic.com/302v40h.jpg)

Edytowane przez Ari93
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujęcie świetne, a samo zdjęcie zacne. Mimo, że podrasowane w Gimpie.

 

I widzę, że forum na poziomie - nikt nie rzucił tekstem, że jak chcesz robić zdjęcia to kup sobie aparat a nie telefon.

 

Gwoli wyjaśnienia - aparat mam całkiem fajny, a w telefonie potrzebuję coś dobrej jakości gdyż często spacerując z dzieciakami trafiają się momenty, które chciałbym uwiecznić na zdjęciu.

Aparatu nie mam zawsze przy sobie, a telefon zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujęcie świetne, a samo zdjęcie zacne. Mimo, że podrasowane w Gimpie.

w gimpie tylko zmniejszona rozdzielczosc, "podrasowane" w darmowej aplikacji Snapseed ktora szczerze polecam ;)

dorzuce link do oryginalnej fotki http://i62.tinypic.com/j0xxd1.jpg - jak widac szczegolowoscia zdecydowanie nie grzeszy ale to efekt robienia fotki z reki + hdr

 

a RAW-a umie zrobic tylko programem z marketu "Mi2raw", zdjecie wykonuje z rozszerzeniem .dng, 8mpx wazy 16,12MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja nie narzekam na zdjęcia robione przez Mi2S. Gdy byłem na Bali robiłem tym telefonem zdjęcia zachodu słońca bo zapomniałem lustrzanki i wychodziły bardzo dobre. Czasami aż mnie zaskakuje ten telefon, nie zawsze ale w niektórych sytuacjach w bardzo cięzkich warunkach radzi sobie lepiej niż niejedna cyfrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest... Wystarczy wejść w Ustawienia Aparatu.

 

 

Nie no, nokaut.. to wiem :P

może sprecyzuje, czy da się te wybory wielkości rozmiaru zdjęcia tak ustawić, by ikonka była na pierwszym planie robienia zdjęcia?

by właśnie nie wchodzić za każdym razem do ustawień i nie zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oglądałem chyba wszystkie sample w sieci z obydwu telefonów.

Odnoszę się do suchych, pobieranych na PC, jak i czegoś edytowanego ;)

 

W Xiaomi kamery pływają i to nie tylko cały obraz przy szybszym ruchu w którąś ze stron, lecz niestety powiedzmy połowa kadru pójdzie płynniej, zaś druga jej połowa ciągnie się jak guma do żucia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ilość pikseli jest jednym, zaś ogólna jakość aparatu to zupełnie co innego i nie zawsze właśnie wspomniana ilość pikseli ma wpływ na super jakość (mowa tutaj o ogromnej ilości, którą sławią się niektóre marki).

W przypadku Xiaomi kamery mają po prostu do d*py ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...