Skocz do zawartości

Redmi note 4 nie ładuje do konca


Gierek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisałem w innym temacie ale nikt się nie odezwał. Mam problem z RN4, otóż tel nie ładuje się do końca a jedynie do 72% max oryginalną ładowarką i kablem, pokazuje że tel jest naładowany i świeci zielona dioda . ładowarką od microsoftu to jedyne 54% i też zielona dioda. Kupiłem już 2 baterię do niego i na obydwóch ten sam problem i te same procenty naładowania. pomyślałem że to wina systemu, wiec z globala przeszedłem na MiuiPolska i niestety problem nadal występuję ten sam. Dziwna rzecz bo w trybie TWRP zaczął normalnie ładować to znaczy mam już 86% i nadal ładuje. Czy to może jednak system global namieszał i zostały jakieś pliki syfy które przeszły do miui i tak się dzieje ? Zastanawiam się czy nie wgrać od początku najpierw miui global lub inne, odblokować bootloader i później miui polska. Jeżeli tak to doradźcie jaki Rom producenta był by dobry i jaka wersja MiuiPolska jest sprawdzona i by się nadawała na chwilę.

W miarę pilne . Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gierek napisał:

Zastanawiam się czy nie wgrać od początku najpierw miui global lub inne, odblokować bootloader i później miui polska. Jeżeli tak to doradźcie jaki Rom producenta był by dobry i jaka wersja MiuiPolska jest sprawdzona i by się nadawała na chwilę.

Od odblokowania bootloadera i wgrania MIUI Polska powinieneś zacząć.ROM Global, czy tzw. "syfMIUI" generuje problemy. Proponuję skorzystać z poradników:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gierek napisał:

Mam odblokowany juz bootloader i wgrane twrp. Czy mogę z poziomu twrp wyczyścić wszystko i razem z systemem i zainstalować miui polska ?

W żadnym wypadku razem z systemem. Żeby mieć całkowitą pewność czystego systemu, zgraj swoje dane na PC, zainstaluj MIUI Polska i po kolei wykonaj trzy kroki w TWRP, dokładnie w tej kolejności:

1. W zakładce Wyczyść/Wipe wybierze Format Data, wpisz "YES" i przesuń suwak.

2. Przesuń suwak aby wykonać Factory Reset.

3. Wybierz zakładkę Advanced Wipe i zaznacz wszystko poza System. Przesuń suwak żeby potwierdzić.

Zrestartuj telefon do systemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze za późno. Wyczyściłem wszystko przed wgraniem miui polska i będąc w twrp zgrałem plik z miui pl, dałem instal i niby zainstalowało dałem wipe cache/dalvic i reboot  no i uruchomiło się Miui Polska, teraz zobacze czy się naładuje do końca bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Gierek napisał:

Kurcze za późno. Wyczyściłem wszystko przed wgraniem miui polska i będąc w twrp zgrałem plik z miui pl, dałem instal i niby zainstalowało dałem wipe cache/dalvic i reboot  no i uruchomiło się Miui Polska, teraz zobacze czy się naładuje do końca bateria.

Nie ma znaczenia. Po prostu uruchom ponownie telefon w TWRP, wykonaj te czynności i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gierek napisał:

No i niestety dalej to samo, ładuje tylko do 72%. Nie wiem czy zapodać mu mocniejszą ładowarkę np.2,1 A czy jak. dziwne jest to że w twrp ładuję normalnie.

Zielona dioda nie wskazuje na to, że ładowanie zostało zakończone. We wszystkich telefonach Xiaomi, jakie posiadałem, koniec ładowania oznajmiało zgaśnięcie diody. Zielona oznaczała poziom naładowania powyżej jakiegoś poziomu, nie pamiętam czy było to 70, 80 czy 90%. Próbowałeś ładować innymi ładowarkami albo z portu USB komputera PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też  RN3 i w nim jak jest naladowane >90% to świeci zielona dioda na 100% również. Próbowałem inna słabszą ładowarka i z pc to % nawet spadały zamiast ładować. Aktualnie w trybie twrp mam 97% i ładuje dalej bo ładowarka jest ciepła. Jak ładuje normalnie to na 72% tak jak by odcinało ładowarkę i świeci się zielona dioda i pisze ze jest naładowane, ale nie ładuje bo zimna ładowarka.

 

Naładowałem w twrp do 100% włączyłem normalnie tel, pobawiłem się i na 93% podłączyłem pod ładowarkę no i tak stoi 

 

A jeszcze jedno. Wyskakuje mi monit że bateria się przegrzewa(49 stopni), dziwne bo na tel nic nie robię dodatkowo zmierzyłem termometrem zbliżeniowym tył klapki i pokazuje jedyne 32%. Na poprzedniej baterii było to samo.

 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka oryginalna oczywiście wraz z kablem próbowałem też innymi kablami i ładowarkami. Mam ładowarkę od tabletu 2,1A, ale ma napięcie 5,2V i myślę pod nią podłączyć tel tylko nie wiem czy nie uszkodzi mi go.

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarki impulsowe jak i moduły ładowania w telefonach mają kontrolery więc prędzej nie będzie ładować wcale niż będzie ładować zbyt dużym napięciem (na marginesie napięcie rzeczywiste i tak przeważnie różni się od nominalnego), z moich obserwacji xiaomi nie ładuje sie dobrze z ładowarek samsunga ale przerywanie ładowania to raczej problem z modułem ładowania w telefonie, w TWRP może ładować normalnie może przez ograniczenie natężenia (amperów) ładownia spróbuj włączyć tryb samolotowy i podłączyć telefon do ladownia najlepiej pod gniazdo 2.0 w lapku albo pc gdzei amperaż wynosi ~0.5 i zobacz co sie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małym natężeniem ładuje jedynie do 57% o ile dobrze pamiętam ładowarką od microsoftu. Spróbuje jeszcze w tym trybie samolotowym. 

PS. moduł ładowania jak by był uszkodzony to wydaje mi się że w ogóle by nie ładowało czy to w twrp czy normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...