Skocz do zawartości

Prośba o identyfikację oryginalności MI3


marco1104

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc jak w temacie, IMEI-864690020765213, SN-598300112679

Nie wiem co ma być na tej chińskiej stronie napisane w przypadku oryginału, mój tel. miał mieć 64GB pamięci ale posiada 16GB i jestem w trakcie sporu ze sprzedawcą, chcę się upewnić czy to jest fake, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wrzuciłem zrzuty ekranów i film na którym po kolei pokazuje parametry telefonu, sprzedawca zamieścił jakiś dokument który podobno jest kluczowym dowodem na oryginalność telefonu, bardzo nie mogę tego ocenić bo jest po chińsku, chyba jakaś faktura, tylko bez pieczatek, może nie mają :smile:


No i lipa

Thank you for contacting Alibaba. This is SYSTEM_TIMER from AliExpress OnlineTrade Security Team. With regard to your claim for the Order 62128203756114, you stated that the items received are counterfeits. But during our investigation, the supplier has provided the authorization file from the brand owner / purchase invoice proved it is original.

As our mediation is based on the evidence that are provided by your two parties, we now require you to provide further evidence as follows,

1. An official inspection statement from the brand owner

2. you’d better provide photos including the IMEI number, SN number and a Screenshot of testing report given by some testing program, like AnTuTu.exe, which can show the detailed technical difference from original one.

3. A comparison between the fake and original one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 możesz dać radę dostarczyć. Zainstaluj AnTuTu i zrób screeny. Poproś kogoś z forum kto ma wersję 64GB niech zrobi te same screeny. Porównaj je i wyjasnij różnice.

3 tu troszkę gorzej. możesz powołać się na różnice z punktu 2. Może podaj namiary na swoje miejsce zamieszkania i może ktoś z forum się z Tobą spotka i porównacie telefony fizycznie. Udokumentujecie zdjęciami itp. Choć nie wiem jak dobre są te podróbki. Moja była bardzo dobra, co prawda nie porównywałem fizycznie dwóch telefonów, ale mając ją w ręce myślałem że to oryginał.

 

Co do 1 to jest problem.  Odpisz im że ponieważ jest to producent chiński to nie za bardzo masz mołżliwość zlecenia sprawdzenia oryginalności w autoryzowanym serwisie. Ale skoro na niby dwóch oryginalnych telefonach program testowy pokazuje co innego, to czy na prawdę wymagany jest jeszcze jakiś dodatkowy dowód?

 

Powodzenia. Mi się udało odzyskać kasę, ale tylko dlatego że sprzedawca z Ali zgodził się na odesłanie przedmiotu i pełen zwrot pieniędzy:

http://miuipolska.pl/forum/topic/2354-jak-zrobi%C4%87-update-z-wiui-na-miuipolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrypałem telefon :(

Wgrałem soft za pomocą Miflash, poszło ładnie, długo stało na złotym logo, ponad 15min, przeczytałem że trzeba wejść w recovery, wyłączyłem i już teraz na nic nie reaguje, albo bateria padła albo cały soft, po podłączeniu ładowarki miga czerwona dioda, nie reaguje na włącznik, na recovery ani na fastboot, jest jakiś ratunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że padła całkiem bateria i układ ładowania coś nie może zatrybić, w momencie jak telefon wyświetlał złote logo był bardzo gorący


otworzyłem telefon, zero problemu z otwarciem, napięcie baterii 3.421V, deko mało przy nominale baterii 3.8V


Ładowanie działa, baterię podładowałem zasilaczem serwisowym małym prądem, ładowanie z ładowarki telefonu ruszyło przy napięciu baterii 3,6V, robi się już wipe :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...