Czaja

Mi Note 2 - szkło hartowane / folia

Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś forumowiczów używa szkła nazywanego 3D, tego z dopasowanymi krzywiznami do wyświetlacza ?

Jak to wygląda w praktyce po założeniu, czy nie odstaje na rogach itp. 

Czekam obecnie na dostawę nowiutkiego Note2 i zastanawiam się nad kupnem szkła 3D na wyświetlacz.

Edited by Czaja
  • Thanks 1

Witam,

Miałem dwa różne "szkła" do Mi Note 2 - oba mimo różnych opakowań w zasadzie identyczne - celowo piszę "szkła" bo to bardziej plastik niż szkło - ani twarde to ani oleofobowe jak deklarują sprzedawcy. Dookoła wzdłuż krawędzi jest jakiegoś rodzaju klej nie zostawiający po sobie śladu w razie zdjęcia tego czegoś. "Szkło" nie odstaje jakoś bardzo ale i nie przylega dokładnie - czasem odczuwa się, że pomiędzy wyświetlaczem a tym czymś jest minimalna szczelina, w której pojawiają się z czasem drobiny kurzu. Marne szanse, że pojawi się coś lepszego - na samsungi z zakrzywionymi wyświetlaczami chyba nadal nic nie ma więc nie ma specjalnie powodu aby na Mi Note 2 się pojawiło. Być może rozwiązaniem jest folia o której pisze mrosi w sąsiednim wątku o etui. Szczerze mówiąc, gdybym wcześniej wiedział, że nie ma na ten telefon prawdziwego szkła - najprawdopodobniej wybrałbym inny model :/

1 godzinę temu, Czaja napisał:

Czy ktoś forumowiczów używa szkła nazywanego 3D, tego z dopasowanymi krzywiznami do wyświetlacza

Kolega nie czyta postów w dziale i nie korzysta z wyszukiwarki...

Opisałem takie szkło, a raczej, jak napisał @pawels72, sztywną folię, tutaj:

Dziękuję za odpowiedzi.

Szukając ochrony na wyswietlacz Note 2 znalazłem zakrzywione "szkło" i profilowane folie.

Sądząc że to dwa różne materiały pytałem o szkło, teraz dzieki Wam wiem że w praktyce to jedno i to samo.

33 minuty temu, Czaja napisał:

Sądząc że to dwa różne materiały pytałem o szkło, teraz dzieki Wam wiem że w praktyce to jedno i to samo.

Tak naprawdę nie da się w taki sposób wyprofilować szkła hartowanego. Zresztą nawet gdyby była taka możliwość, szkło wyraźnie odstawałoby ponad powierzchnię ekranu, co przy niewielkiej grubości aparatu, generowałoby pogorszenie ergonomii użytkowania.

Folia jest praktyczniejsza i łatwiejsza w produkcji/aplikacji, a co najważniejsze, również chroni ekran.

• Like 1

Odnośnie szkła 3D i zaczepiania/podbijania szkła przez etui to wpadłem na proste rozwiązanie :D

Problem o tyle duży, że boczki traciły czułość dotyku co jest okropnie irytujące.

1. Odtłuścić zaokrąglone krawędzie przód/tył 

2. Przygotować kawałek wąskiej (1 cm szerokosci) biurowej przeźroczystej taśmy troszkę dłuższej od telefonu - tak by można to palcami złapać

3. zaczepić taśmą ciemną krawędź szkła 3D od przodu i odciąć nadmiar długości taśmy.

4. odwrócić na plecki i dociskając krawędź szkła 3D zawijać taśmę na plecki telefonu. 

5. To samo powtórzyć dla drugiego boku 

6. Założyć etui, :D a taśmy prawie nie widać ;)

(takie mam etui: https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_676936.html), 

Edited by MST

Dzisiaj miałem nieprzyjemność przetestować szkło 3D. Szkło potłuczone ekran bez zadrapań na szczęście. A jednak to jest szkło.

Ale się najadłem strachu :P  Zamówiłem pancerne etui ;)

Edited by MST

16 minut temu, MST napisał:

Dzisiaj miałem nieprzyjemność przetestować szkło 3D. Szkło potłuczone ekran bez zadrapań na szczęście. A jednak to jest szkło.

Ale się najadłem strachu :P  Zamówiłem pancerne etui ;)

Jakie zamówiłeś etui ?

Klasykę gatunku zamówione pancerne

A obecnie mam takie obecne

lekko się róg zadrapał, więc może trochę podratowało sytuację. W tym case właśnie musiałem podklejać boki szkła taśmą by się ładnie chowały w etui.

Edited by MST

Odradzam szkła Imak 3D, nawet taśma nie pomaga bo szkło nie styka z ekranem i boki są nie czułe :P

Naxtop jest dużo lepsze, jak zabezpieczymy boki taśmą to i etui nie przeszkadza.

Przy tych cenach na allegro to ja wolę poczekać na paczkę z chin :P

Może ktoś polecić jakieś sprawdzone szkło z aliexpress?  

Tyle tam tego jest, połowa pewnie z jednej fabryki, ale te marki mi nic nie mówią :P

Edited by MST

Polecam:

Szkło z Ali

kupiłem dwa, bezbarwne założyłem, czarne w zapasie. Nakładałem z założonym pancercasem co było dużo łatwiejsze niż bez niego bo wystarczy górę oprzeć o rant case-a tak by sensory pasowały i upuścić szkło. Oczywiście przed operacją zdjąłem case i odtłuściłem, założyłem case i odtłuściłem ponownie, wytarłem i dopiero nałożyłem szkło. 

Efekt jest taki, że case nie haczy szkła, a ekran jest wszędzie czuły 8-)

Edited by MST

Jako że paczka z Chin będzie długo szła kupilem na allegro takie zwykłe za 10zł na płaski obszar a do tego będę miał etui Nilkin.W środe będę miał wszystko to napiszę co i jak.Z Chin też sobie zamówię bo nie będę płacił Januszom 150zł za szkło które kosztuje 20zł w Chinach.

Sokro mamy takie nietypowe ekrany to nikt z was nie zastanawiał sie nad ubezpieczeniem telefonu?Wychodzi 150zł na rok.To tyle co szkło na allegro.

Cześć

zamówiłem

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.0.0.lfSN7y&orderId=90933338002502&productId=32819647908

przyszło dziś całkiem płaskie, na sam obszar ekranu ... ewidentnie niezgodne ze zdjęciem

pasuje do note 2 ale nie ma zagięć...

walczyć ? jak to wygląda? zrobić im zdjęcia tego co wyjąłem i co rozpoczynać spór 

jak myślicie warto w ogóle ?