Skocz do zawartości

Mi Note 2 - szkło hartowane / folia


Czaja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś forumowiczów używa szkła nazywanego 3D, tego z dopasowanymi krzywiznami do wyświetlacza ?

Jak to wygląda w praktyce po założeniu, czy nie odstaje na rogach itp. 

Czekam obecnie na dostawę nowiutkiego Note2 i zastanawiam się nad kupnem szkła 3D na wyświetlacz.

 

Edytowane przez Czaja
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem dwa różne "szkła" do Mi Note 2 - oba mimo różnych opakowań w zasadzie identyczne - celowo piszę "szkła" bo to bardziej plastik niż szkło - ani twarde to ani oleofobowe jak deklarują sprzedawcy. Dookoła wzdłuż krawędzi jest jakiegoś rodzaju klej nie zostawiający po sobie śladu w razie zdjęcia tego czegoś. "Szkło" nie odstaje jakoś bardzo ale i nie przylega dokładnie - czasem odczuwa się, że pomiędzy wyświetlaczem a tym czymś jest minimalna szczelina, w której pojawiają się z czasem drobiny kurzu. Marne szanse, że pojawi się coś lepszego - na samsungi z zakrzywionymi wyświetlaczami chyba nadal nic nie ma więc nie ma specjalnie powodu aby na Mi Note 2 się pojawiło. Być może rozwiązaniem jest folia o której pisze mrosi w sąsiednim wątku o etui. Szczerze mówiąc, gdybym wcześniej wiedział, że nie ma na ten telefon prawdziwego szkła - najprawdopodobniej wybrałbym inny model :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Szukając ochrony na wyswietlacz Note 2 znalazłem zakrzywione "szkło" i profilowane folie.

Sądząc że to dwa różne materiały pytałem o szkło, teraz dzieki Wam wiem że w praktyce to jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Czaja napisał:

Sądząc że to dwa różne materiały pytałem o szkło, teraz dzieki Wam wiem że w praktyce to jedno i to samo.

Tak naprawdę nie da się w taki sposób wyprofilować szkła hartowanego. Zresztą nawet gdyby była taka możliwość, szkło wyraźnie odstawałoby ponad powierzchnię ekranu, co przy niewielkiej grubości aparatu, generowałoby pogorszenie ergonomii użytkowania.

Folia jest praktyczniejsza i łatwiejsza w produkcji/aplikacji, a co najważniejsze, również chroni ekran.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Mi Note 2 - szkło hartowane / folia
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Odnośnie szkła 3D i zaczepiania/podbijania szkła przez etui to wpadłem na proste rozwiązanie :D

Problem o tyle duży, że boczki traciły czułość dotyku co jest okropnie irytujące.

1. Odtłuścić zaokrąglone krawędzie przód/tył 

2. Przygotować kawałek wąskiej (1 cm szerokosci) biurowej przeźroczystej taśmy troszkę dłuższej od telefonu - tak by można to palcami złapać

3. zaczepić taśmą ciemną krawędź szkła 3D od przodu i odciąć nadmiar długości taśmy.

4. odwrócić na plecki i dociskając krawędź szkła 3D zawijać taśmę na plecki telefonu. 

5. To samo powtórzyć dla drugiego boku 

6. Założyć etui, :D a taśmy prawie nie widać ;)

(takie mam etui: https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_676936.html), 

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj miałem nieprzyjemność przetestować szkło 3D. Szkło potłuczone ekran bez zadrapań na szczęście. A jednak to jest szkło.

Ale się najadłem strachu :P  Zamówiłem pancerne etui ;)

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odradzam szkła Imak 3D, nawet taśma nie pomaga bo szkło nie styka z ekranem i boki są nie czułe :P

 Naxtop jest dużo lepsze, jak zabezpieczymy boki taśmą to i etui nie przeszkadza.

Przy tych cenach na allegro to ja wolę poczekać na paczkę z chin :P

 

 

Może ktoś polecić jakieś sprawdzone szkło z aliexpress?  

Tyle tam tego jest, połowa pewnie z jednej fabryki, ale te marki mi nic nie mówią :P

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam:

Szkło z Ali

kupiłem dwa, bezbarwne założyłem, czarne w zapasie. Nakładałem z założonym pancercasem co było dużo łatwiejsze niż bez niego bo wystarczy górę oprzeć o rant case-a tak by sensory pasowały i upuścić szkło. Oczywiście przed operacją zdjąłem case i odtłuściłem, założyłem case i odtłuściłem ponownie, wytarłem i dopiero nałożyłem szkło. 

Efekt jest taki, że case nie haczy szkła, a ekran jest wszędzie czuły 8-)

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że paczka z Chin będzie długo szła kupilem na allegro takie zwykłe za 10zł na płaski obszar a do tego będę miał etui Nilkin.W środe będę miał wszystko to napiszę co i jak.Z Chin też sobie zamówię bo nie będę płacił Januszom 150zł za szkło które kosztuje 20zł w Chinach.

 

Sokro mamy takie nietypowe ekrany to nikt z was nie zastanawiał sie nad ubezpieczeniem telefonu?Wychodzi 150zł na rok.To tyle co szkło na allegro.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

zamówiłem

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.0.0.lfSN7y&orderId=90933338002502&productId=32819647908

przyszło dziś całkiem płaskie, na sam obszar ekranu ... ewidentnie niezgodne ze zdjęciem

pasuje do note 2 ale nie ma zagięć...

walczyć ? jak to wygląda? zrobić im zdjęcia tego co wyjąłem i co rozpoczynać spór 

jak myślicie warto w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...