Skocz do zawartości

Redukcja szumów działa nieprawidłowo


Edek

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać!

Otóż jestem nowym posiadaczem MI3.

Podczas rozmów podobno bardzo źle mnie słychać, raz dobrze, a raz prawie wcale.

Domyśliłem się iż jest to wina redukcji szumów.

Po wyłączeniu jej w ustawienia-dźwięki-redukcja szumów  wszystko wraca do normy - tzn słychać mnie ok,  ale podobno nie tak  genialnie jak ze starego Note I który również korzystał z dwóch mikrofonów.

Czy wszyscy mają podobny problem czy tylko ja ze swoją nową słuchawką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mi2S jest podobnie ....Tzn, dużo osób narzeka jak ma włączoną redukcję szumów (2 mikrofony) ...Zalecane było wyłączyć ją,ponoć widać było poprawę. Ja od swoich rozmówców nigdy nie słyszałem, żeby mnie było źle słychać, ale profilaktycznie mam wyłączoną redukcję szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, czy softowo nie dałoby sie zwiększyć rownież czułości mikrofonu, nawet jesli nie dzialalaby dalej redukcja szumow?

pare osob juz powiedzialo mi, ze mnie gorzej slychac jak jestem na zewnatrz - przez co muszę glosniej mówic.

Strasznie sie przyzwyczailem do dobrej jakosci i glosnosci w N7000 przez te ponad 2 lata uzytkowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że zostanie to "naprawione" bo mój Mi3 sprawdza się tylko jako tablecik ;-(

a ja zostałem zmuszony do używania Nokii 1320 ... czym jestem załamany ;-(

 

wyłączona redukcja szumów umożliwia prowadzenie rozmowy -> ale po drugiej stronie błagają, żeby podejść do telefonu, bo słychać mnie jak zza światów ...

 

a przy włączonej redukcji szumów słychać mnie idealnie -> ale nikt nie wie o czym mówię, bo wychodzi sieczko-bełkot cyfrowy z drugiej strony ...

 

ale jestem cierpliwy !!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACID - sprawdzałem i na 2G i na 3G 

 

w Mi3 co jakąś aktualizację rozmówcy skarżyli się na jakość mowy z mojej strony ale redukcja szumów jakoś dawała radę,

teraz jest tak jak opisałem powyżej ...

 

tutaj moim zdaniem jest ewidentnie problem ze sterowaniem modulacji głosu ...

zastanawia mnie tylko, że nieliczni o tym piszą ... ?

łza mi się tylko kręci bo nie ma już w tej chwili możliwości jego używania (darmowe minuty też nie rozwiązują problemu) ...

Edytowane przez xmobile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mejbi ...

 

ja już testowałem wszystkie konfiguracje:

 

2G:

- z redukcją szumów,

- bez redukcji szumów ..

 

3G:

- z redukcją szumów,

- bez redukcji szumów ..

 

i nic to nie dało ... nawet restarty pomiędzy zmianami ...

 

trzeba czekać - oby nowa aktualzacja to zmieniła :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na 3G jest ok. Tyle że mogę nie być wiarygodny w tej sprawie bo w niedziele sprawdzałem rozmowy po 3G między dwoma Mi3 i nie miałem problemów. Owszem było słychać różnice między wył/wł redukcją szumów ale dało się dogadać.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że wtedy zrobisz głupotę? Rozmawiać się nie da w 4.6.6 i wiesz, że to wersje dev? Akceptujesz ten fakt instalując wersje piątkowe. Tak to już tutaj jest. Cały czas bawimy się na wersjach dev. Jak chcesz by telefon działał super to poczytaj o MiFlash i wgraj sobie do MI3 rom MIUIPolska na Androidzie 4.3. 

 

Albo mówiąc innymi słowy: rozmowy masz kiepskie bo akurat takie są w tej wersji. To nie jest wina telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet Acid tego nie powie. A powód banalny. Nie ma porządnego ''materiału'' wersji dev, żeby zrobić stable.

W Xiaomi wszystko toczy się swoim tempem. A właściwie nawet nie toczy, a co jakiś długi czas jest krok do przodu - malutki krok, małej chińskiej nóżki :-/

TapTap from Mi2s

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, w 3G bez redukcji szumow ludzie juz mi narzekaja ze mowie strasznie cicho, a ja wydzieram sie na cale biuro do sluchawki... ale wtopa w tej kwesti....

 

Na którym romie nie ma problemów z rozmawianiem przez MI3? Chętnie cofnę sie, nawet na rzecz bajerków i innych wodotrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym ci podać lokalizację tego ROMu ale w ten sposób nie przejdziesz z bazy Androida 4.4 (KitKat) na 4.3, można to wykonać tylko poprzez aplikację/narzędzie MiFlash

jak użyć opisane jest poniżej:

http://miuipolska.pl/forum/topic/2548-mi3-problemy-z-konfiguracj%C4%85/page-2

Post kolegi Arbitekt

 

Ten ROM do którego link jest powyżej będziesz mógł zainstalować dopiero gdy wgrasz stabilny ROM 4.3 z Miui.en, wtedy też dopiero spolszczysz system

Edytowane przez lucas7911
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc, po weekendzie przetestuje.

A jeszcze podziele się moimi uwagami jakie zaobserwowalem ostatnio

Otoz nie wszyscy narzekaja na to iz slychac mnie jakbym byl w stanie agonalnym, nie wiem od czego to zalezy... 

odkrylem tez, ze najprawdopodobniej jesli nagranie rozmowy jest w bardzo dobrej jakosci, to wtedy slabo mnie bylo slychac, 

jesli na nagraniu ledwo co slychac mnie i rozmowce (strasznie przytłumiony glos), wtedy nikt nie narzekal na to iż mam badziewna sluchawke.

Nie mam zielonego pojecia czemu niektore rozmowy są zarabiscie nagrane a inne bardzo wytlumione.

 

Czyżby recorder rozmów miał związek z jakością rozmów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wróciłem do żywych  :-P

 

po wczorajszej aktualizacji z samego rana ... cały dzień tylko jedna osoba wskazała że mnie trochę cicho słychać ... mam nadzieję że to tylko problem laryngologiczny kumpla ...

 

dla wszystkich:

- testuję opcję 2G bez redukcji szumów

 

jak będzie ok to po dwóch dniach kolejne opcje:

- 2G z redukcją

- 3G bez

- 3G z ...

 

pogadamy zobaczymy napiszemy ..

Edytowane przez xmobile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...