Jump to content

Locus Map - problem z nagrywaniem trasy


jaruone

Recommended Posts

Witam,

Od kilku dni walczę z programem Locus (taka nawigacja rowerowa) zainstalowanym na moim Mi5s. Nagrywanie trasy mocno różni się od rzeczywistości. Na forum rowerowym kilku kolegów próbowało mi pomóc odnośnie ustawień programu - chyba już wszystko było sprawdzane : ustawienie aby wygaszenie ekranu nie powodowało rozłączenia GPS, ustawienie większej dokładności etc. Nic nie pomaga i moje nagrania wyglądają jak na załączonym pliku - czerwonymi i zielonymi liniami zaznaczyłem rzeczywisty przebieg tras, na niebiesko te zapisane przez program.

Jak łatwo się domyśleć , nie o taką dokładność mi chodziło przy nagrywaniu śladów. Czy jest to jakiś problem natury technicznej z  GPS-em w Mi5s ?

Do testów jeździłem z wyłączoną transmisją danych - sam GPS. Wczoraj 3/4 trasy nagrało się ok, dzisiaj te 2 razy to totalna porażka - za pierwszym razem (rano) miałem wrażenie, ze przy wyłączonym ekranie program po kilku minutach rozłączył GPS (może wina chmur),ale po południu nie straciłem ani przez chwilę sygnału i od startu do mety fix był na ok. 18 satelitach.

Jutro sprawdzę z wałczoną transmisją danych (wtedy jak mniemam dopiero działa A-GPS ?),  niemniej uważam, że nawet na "gołym" GPSie powinno być lepiej.

Spotkał się ktoś może z podobnymi kłopotami na Xiaomi czy to w Locusie czy podobnych programach ? Bo kurde ludzie zasuwają na jakiś starych telefonach Samsunga, i mają bez problemowe działanie ... 

 

Screenshot_2017-07-04-19-31-23-658_menion.android.locus.png

Edited by jaruone
Link to comment
Share on other sites

Mam ten sam problem. Wszystkie funkcje z Locusa przejechane i pozmieniane jak u Ciebie. Nic nie pomogło. Po pewnym czasie traci satelity i łączy punkty po prostej które ostatnio widział. Częste wybudzenia powodują że utrzymuje sygnał. Tak jak by funkcja " GPS ciągłe aktywna"  nie działala. 

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi changed the title to Locus Map - problem z nagrywaniem trasy

Znalazłem rozwiązanie przy pomocy ludzi z forum rowerowego - trzeba zezwolić na lokalizację w tle, i aby oszczędzanie energii nie ograniczało programu. :)

Screenshot_2017-07-04-21-32-12-738_com_miui.powerkeeper.thumb.png.19ea0f5d6d266df3fa900b686a709549.png

Dodatkowo nie zaszkodzi dodać Locusa do autostartu i zablokować kłódką, aby w razie dużego obciążenia fona, nie wywalało Locusa.

Po takich ustawieniach wszystko śmiga - wychodzi na to, że ustawienia z poziomu programu (nie działające - może nasze telefony są odporniejsze na sterowanie z poziomu aplikacji :) )  to jedno, a dopiero ustawienia z poziomu telefonu to jest to.

 

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...