Skocz do zawartości

Nie działa dotyk w TWRP


RandomChinaFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na forum jestem nowym użytkownikiem, ale z urządzeniami Xiaomi mam styczność już od jakiegoś czasu. Przygotowywałem się do wgrania xiaomi.eu na MiPada 3 od jakiegoś czasu i natrafiłem na opisywany też na anglojęzycznym forum problem z TWRP. Mianowicie nie działa dotyk. Słyszałem o rozwiązaniu, by wgrać wtedy najnowszy chiński rom developerski. Ale nie wiem jak mam to teraz zrobić. Mógłby podać ktoś dokładnie krok po kroku rozwiązanie tego problemu? Szukałem na angielskim forum, ale jest tam odpowiedź lakoniczna tylko każąca wgrywać chiński rom. 

http://en.miui.com/thread-593004-1-1.html

Korzystałem z tego poradnika 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie, ale wiele rzeczy idzie u mnie nie tak jak pokazywano w poradnikach. Udało mi się opuścić TWRP i jestem znowu w trybie fastboot. Prawdopodobnie, jeśli dobrze zrozumiałem poradnik, nie ma już na moim Mi Padzie żadnego systemu. Udało mi się odnaleźć także china developer fastboot rom. Widzę też tu (http://en.miui.com/a-234.html) instrukcję jak to zrobić. Pytanie, czy to jest dobre rozwiązanie tego problemu, nie da się jakoś lepiej tego zrobić? Muszę pobierać TWRP konkretnie pod cappu, nie można pobrać najnowszego TWRP z twrp.me (by nie bawić się w fastboot update)? A jeśli nie, to czy będę musiał instalować TWRP od nowa na tym chińskim romie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem:

Tez uzylem poradnika z Youtube powyzej jednakze po wgraniu romu, widze caly czas logo MIUI.

 

Widze ze inne osoby tez maja podobny problem:

 

"-    TWRP installation was fine, but I'm stuck on the MI symbol after flashing the official rom 'miui_MIPAD3_V8.2.8.0.NCICNEB_19fecdbacc_7.0.zip'. I can repeat the fastboot process again, but same result. Any ideas? TIA

 
-    Make sure you use latest for Mipad 3, unlock the device and make sure to mount the cache/partition. You should be fine doing this."
 
Jednakze nie wiem czy dobrze mountuje partycje cache/partition. Ja to robie tak:
Wchodze w TWRP---->Mount--> Zaznaczam "Data" i "Cache"---> Select Storage--->(z okienka co wyskakuje wybieram) Internal Storage (16MB) ---> OK.
 
To robie PRZED wgraniem ROMu.
 
Jaka kolwiek pomoc bedzie bardzo doceniona!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że TWRP na MiPada 3 jest niedopracowane jeszcze, bo jak ostatnio pobierałem to było z 26. kwietnia, jeszcze z tym problem z dotykiem i innymi. Teraz postanowiłem użyć innej metody i przez SP Flashtool wgrać. Niestety tylko mam problem z zainicjowaniem instalacji, pomimo trzymania przycisku głośności w dół komputer nie wykrywa sprzętu.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 16.07.2017 o 13:28, RandomChinaFan napisał:

Wydaje mi się, że TWRP na MiPada 3 jest niedopracowane jeszcze, bo jak ostatnio pobierałem to było z 26. kwietnia, jeszcze z tym problem z dotykiem i innymi. Teraz postanowiłem użyć innej metody i przez SP Flashtool wgrać. Niestety tylko mam problem z zainicjowaniem instalacji, pomimo trzymania przycisku głośności w dół komputer nie wykrywa sprzętu.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

Dnia 13.07.2017 o 22:04, Strusiek napisał:

Mam dokładnie to samo, tablet nie widzi wlg pamięci ma tylko jakieś szczątkowe 700 mb w moim przypadku. Historia wygląda tak: 

Jak już zainstalowałem twrp, to wszedłem w niego i wrzuciłem na tablet softa polskiego, zainstalowałem i gdy system stanął, wszystko działało, ale nie widział pamięci 64 gb, tylko 700mb. Wyskakiwał błąd przy włączaniu tabletu, że jest coś nie tak z pamięcią, ale takich szlaczków nie zapamiętałem, zrobiłem screena, ale musiałem przy nowej instalacji sformatować pamięć, więc już go nie mam.

Potem spróbowałem ponownie wgrać ofta polskiego i już mawet podczas konfiguracji w twrp nie ma miejsca na softa, co znaczy nie zainstaluje go. POMOCY

Format robiłem i w twrp i w minimal adb and fastboot, dodam, że tablet mam od kilku godzin i nic na nim nie robiłem, tylko od razu ruszyłem z aktualizacją.

Poradziliście sobie? Ja mam problem z brakiem dotyku

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...