Sign in to follow this  
mar_ko

Pierwszy zakup w iBuygou - kilka wątpliwości

Recommended Posts

Witam.

Na starość zdecydowałem się na nowy telefon. Wybór padł na Xiaomi Mi5. Po przeczytaniu połowy Internetu zdecydowałem się na zakup w Chinach - właśnie na iBuygou.

Właściwie to wiem jak dokonać zakupu, ale mam kilka wątpliwości na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi:

1. W wielu miejscach spotkałem się z opinią, że przy zakupie wystarczy wybrać kuriera DHL żeby uniknąć płacenia VAT-u. Po co w takim razie na iBuygou jest ta opcja " Add Import Duty Insurance"?

2. Może w takim razie wybrać wysyłkę "EU packet" - rozumiem, że chodzi o to, aby wysłali telefon z terenu Unii (więc dodatkowa opłata VAT-u odpada z automatu)?

3. Martwi mnie sprawa gwarancji - teoretycznie wybierając "2 years warranty in EU(only $14.99)" mogę w razie kłopotów odesłać telefon do serwisu we Wrocławiu, ale jak W PRAKTYCE wygląda honorowanie takiej gwarancji? Bo opinie słyszałem różne...

Edited by mar_ko

DHL czasem jest VAT czasem nie. Na 4 telefony 2 mi celnicy naliczyli. Jak masz ubezpieczenie, to wysyłasz skan na support ibg i oni kasę zwracają. Jak przesyłka będzie z mumii ojropejskiej to VAT jest doliczony. Serwis we wrocku. Nie ma takiego coby wszystkim dogodził. Ja na przykład alergie mam na serwis z którym Samsung pracuje. Tfu a kysz. Acid czasem bywa po prostu zirytowany glupotą użyszkodników. Jeśli kupisz Xiaomi z oficjalnej dystrybucji to serwis i tak jest na umowie tak jak Acid z IBG. Nie wszystkie telefony po prostu da się naprawić na miejscu. Do Mi5 ceramic nie było kiedyś płyt głównych na miejscu, nie wiem jak teraz

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka