Skocz do zawartości

Spadek baterii


Yakobb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak widać na zdjęciu bateria w moim Mi5s schodzi dość szybko

Ładuje od 20 do 80 bo tak zdrowiej i te 60% to jakieś 2h Sot w porywach do 3

Korzystam głównie z messengera, toche fb, trochę yt i spotify.

Jakieś porady? Czy to normalne?

 https://drive.google.com/file/d/0B2T1e1xPrSA0MWEyNjVuUGdHQmM/view?usp=drivesdk

Edytowane przez Yakobb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, kamillm napisał:

@Gorn jaki rom i skad telefon kupowany. 10% w stanie spoczynku nie jest normnalnym zjawiskiem. Zerknij moze jakis proces/aplikacja zzera Ci baterie nadmiernie

Rom to oryginalny chinski od Xiaomi (ale bede zmienial na lineage OS) a telefon kupiony na Gearbest prosto z Chin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gorn napisał:

Rom to oryginalny chinski od Xiaomi

Zdziwilbys sie, że czasem te niby oryginalne chinskie romy to tak naprawde syfmiui wgrywane przez sprzedawców, aczkolwiek ostatnio kupowalem z Gearbestu kilka telefonow i nie wgrywali oni zadnego syfu, chociaz bootlader mialem odblokowany, wiec cos bylo grzebane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bergmen napisał:

@Gorndaj screen z informacji o telefonie. 

Czyli nie masz jezyka polskiego i sklepu play?

bo xiaomi tylko z takim ROMem prowadzi dystrybucję tego telefonu.

Jeśli soft ma multilanguage to został on wgrany przez sprzedawcę....

 

3 minuty temu, kamillm napisał:

Zdziwilbys sie, że czasem te niby oryginalne chinskie romy to tak naprawde syfmiui wgrywane przez sprzedawców, aczkolwiek ostatnio kupowalem z Gearbestu kilka telefonow i nie wgrywali oni zadnego syfu, chociaz bootlader mialem odblokowany, wiec cos bylo grzebane ;)

Mam  MIUI Global 8.2 i mam jezyk polski a wydawalo mi sie ze to normalne bo to jest moj pierwszy xiaomi i nie mialem pojecia ze to moze byc jakis "podrabiany" System, czyli mam rozumiec ze to moze byc wina systemu?

@kamillm Jak sprawdzic czy mam odblokowany bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam od chwili zainstalowania tego najnowszego Romu DEV. xiaomi. eu ''  tygodniowy "  miałem problem z baterią i nie tylko.( bez powerbanka 10000mah xiaomi v2 radze się nie ruszać w plener... jak w moim przypadku gdzie w niedzielę byłem daleko od domu i środków komunikacji... bateria schodziła w oczach!!!!)

 ale najpierw temat o baterii więc tak na dzień dobry przeszukany cały net ale nic specjalnego nie piszą więc sam musiałem testować po kolei.....

każdy inaczej korzysta z telefonu więc może być różnie u każdego. ale na moim mi5s wersja black 64/GB/3GB ram kupiony w pl z pl gwarancja... jeśli to ma jakieś znaczenie...

Zaczynamy :

1-wsze Co bez root bym sobie nie poradził... 

2.aplikacja wakelock detector nie chce działać na miui 9. zainstalowana :

battery manager wersja full apk.(w sumie za dużo nie pokazuje ale jednak coś tam daje) 

3. aplikacja disable servise (program z automatu wyłączy nam nie potrzebne rzeczy. a u góry w tym że programie pliki/rzeczy pokażą na czerwono co działa w tle i pożera baterie... u mnie fb i system Android najbardziej... fb używam rzadko więc powiadomienia po wyłączyłem. i oczywiście usługi Google Play. więc wyłączamy'' uptade' coś tam'' nie pamiętam teraz :P na dole w tej aplikacji play (na czerwono) 

4. już bateria zaczęła trzymać ok... tzn nie schodziła w oczach bez niczego jak wcześniej. ale postanowiłem że wyłącze' '' optymalizacja MIUI '' w opcjach programisty. 

to na dzień dzisiejszy wszystko. SOT  na dzisiaj to ~4.5 godziny i jeszcze zostało mi 37% baterii jak pisze ten tekst... (Zrzut ekranu zrobiony) 

Pozdrawiam 

Screenshot_2017-09-18-21-26-01-040_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-18-21-25-16-002_com.android.chrome.png

Edytowane przez vag1sell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam Was normalnie za taki SoT, ja gdy mam ponad 4 godziny to jestem zadowolony, nieważne czy używałem globala, MIUIPolska czy też (aktualnie) LOS, wszędzie podobnie. Miałem też styczność z RN4X, na Snapie oczywiście, i też najwięcej to mi się lekko ponad 6 godzin SoTu udało dobić. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam Was normalnie za taki SoT, ja gdy mam ponad 4 godziny to jestem zadowolony, nieważne czy używałem globala, MIUIPolska czy też (aktualnie) LOS, wszędzie podobnie. Miałem też styczność z RN4X, na Snapie oczywiście, i też najwięcej to mi się lekko ponad 6 godzin SoTu udało dobić. :-P
Wiesz jak się robi takie czary z SoT? Podłączasz ładowarkę w aucie, ustawiasz trasę do Włoch i masz SoT po 8 godzin albo lepiej.
Miałem tak dwa tygodnie temu i nawet chciałem potrollować tutejszych SoTmagików ale mogliby z żalu się wieszać więc odpuściłem.
Mi5.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2017 o 06:33, kubaMI5 napisał:

Wiesz jak się robi takie czary z SoT? Podłączasz ładowarkę w aucie, ustawiasz trasę do Włoch i masz SoT po 8 godzin albo lepiej.
Miałem tak dwa tygodnie temu i nawet chciałem potrollować tutejszych SoTmagików ale mogliby z żalu się wieszać więc odpuściłem.
Mi5.

Do tego nie trzeba ani auta, an trasy do Włoch. Wystarczy zwykła ładowarka. Z własnych obserwacji wiem, że licznik SoT resetuje się i leci od nowa dopiero powyżej naładowania do bodajże 80 czy nawet ponad 90%. Odłączenie ładowarki wcześniej powoduje, że procentów w telefonie jest znowu dużo, a licznik nie zostaje zresetowany i liczy dalej. Takim sposobem można uzyskać nawet tydzień SoT-u i potem wklejać po forach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Optymalizacja baterii w tym modelu to jakaś kpina :/

Narazie tylko na jednym sofcie xiaomi.eu_multi_MI5S_V8.5.4.0.MAGCNED_v8-6.0 bylo ok bateria trzymała do 4dni przy średnio małym użytkowaniu.

zużycie przez noc w trybie samolotowym  max 5% przez noc w trybie samolotowym, a czasami nawet 2-3%!!

najnowszy soft 8.5.6.0 jest spaprany tak samo jak 8.5.3.0 bateria przez noc na trybie samolotowym potrafi zleciec nawet  o 15%

Ogólnie zawiodłem sie na Xiamomi, ileż to można czekać na stable andka 7.0 jak inne modele nawet duzo niższe maja juz dawno Nugata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...