Skocz do zawartości

Brak internetu 3G


PanSzybkiLopez

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was miał podobny problem i wie, jak go rozwiązać. Ja nie mogę znaleźć skutecznego sposobu naprawy.
Co jakiś czas pokazuje mi, że jestem w zasięgu sieci 3G. Problem w tym, że nie mogę połączyć się wtedy z internetem.
Czy ktoś z Was zna rozwiązanie tego problemu?

Sieć: Virgin Mobile, zazwyczaj w zasięgu Plusa.
Próbowałem różnych ustawień jeśli chodzi o automatyczny/ręczny wybór sieci, ale to nie pomaga. Podobnie z ustawieniem roamingu. Wcześniej używałem iPhone'a z tą samą kartą w tych samym miejscach i tego problemu nie było. Więc to raczej problem telefonu/ustawień a nie samego zasięgu. 

Edytowane przez PanSzybkiLopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Zakupiłem sobie telefon Xiaomi redmi note 4X i problem polega na tym, ze smartfon traci zasięg mimo 2/3 kresek, a do tego nie działa internet. Jest pokazane 3G/hspa+ lecz gdy próbuje wejść na stronę wyskakuje komunikat "Cos poszło nie tak" lub samoczynnie sie internet wyłącza, nawet uruchomiłem opcje pokazywania prędkości internetu i jest widać, ze działa te 5/10 kb/s jest, więc co jest z tym urządzeniem nie tak, męcze sie już z tym 4h i zaraz pierun mie szczeli... pomóżcie ludzie prosze :/

Zapomniałem dodać, ze na poprzednim telefonie internet śmiga jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam tyle tych rodzai xiaomi jest... kupiłem na allegro link: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4x-dual-16gb-3gb-black-24h-i6864590314.html

Proszę screen

Screenshot_2017-08-18-00-21-40-476_com.android.settings.png

A i właśnie sprawdziłem i aplikacje takie jak gmail i muzyka play działają natychmiastowo

Edytowane przez Egzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź APN

2. Jeżeli punkt 1 nie ruszy, to proponuje przywrócić tel do fabrycznych i sprawdzić czy nie ma nowych aktualizacji.

3. Jeżeli chcesz się bawić, to polecam zainstalować MIUIPolska. Troszkę zabawy, ale w przyszłości sporo łatwiej potem o ew. naprawę błędu we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.08.2017 o 11:08, PeKa napisał:

Świadomie wybrałeś urządzenie bez polskiej częstotliwości LTE?

Co Ty opowiadasz?
Jeszcze ktoś poczyta te głupoty i będzie myślał, że Ty tak na serio.

Obsługiwana w Polsce częstotliwość pasma LTE to 1800 (ale tylko w większych miastach).

Natomiast wszystkie inne przekaźniki działają na paśmie 800 Mhz, ale 850 odbierana przez telefon też będzie na tym paśmie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooooo? Skąd jakieś info o 850 wziąłeś? :)
LTE w PL , w zależności od lokalizacji i sieci działa w PL na: 800, 1800,2100 i 2600MHz( za rogiem też 900 w plusie)
Nie jest to też prawdą że w większych miastach jest tylko LTE 1800. W Plusie i Playu lte1800 jest też na mega wioskach. Orange i T-MOBILE też ma sporo l1800 na wsiach i mniejszych miejscowościach,ale oni odkąd dostali 800 po aukcji na mniej zurbanizowanych terenach dają tylko 800 .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tpawel napisał:

Cooooo? Skąd jakieś info o 850 wziąłeś? :)
LTE w PL , w zależności od lokalizacji i sieci działa w PL na: 800, 1800,2100 i 2600MHz( za rogiem też 900 w plusie)
Nie jest to też prawdą że w większych miastach jest tylko LTE 1800. W Plusie i Playu lte1800 jest też na mega wioskach. Orange i T-MOBILE też ma sporo l1800 na wsiach i mniejszych miejscowościach,ale oni odkąd dostali 800 po aukcji na mniej zurbanizowanych terenach dają tylko 800 .

Źle sformułowałem zdanie. Nie chodziło mi o to, że 1800 jest tylko w miastach, ale poza nimi może być problem. Bo jak sam zauważyłeś, na terenach mniej zurbanizowanych dają 800. A z tego co wyczytałem, Plus przestał już obsługiwać 800 :) 

 

 

A info o 850 wziąłem od kolesia z którym rozmawiałem przy pierwszej konfiguracji. 
Większość Xiaomi ma obsługę LTE od poziomu 850, ale dostałem zapewnienie, że taki telefon będzie się łączył ze stacją nadającą w paśmie 800, i powinien lepiej obsługiwać to pasmo aniżeli zwykła 800. A jako, że on jako jedyny nie powiedział mi "kupiłeś zły telefon", i pomógł i go ustawić tak, że LTE hula teraz w najlepsze, to postanowiłem mu zaufać :-D

Edytowane przez bezglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tpawel napisał:

Tak to nie działa niestety. 850 to a nie 800. Nie wiem co to za koleśale gada bzdury, tak samo jak to, że telefon z obsługą 850 będzie lepiej działał na 800. Oszukał Cię i tyle

No cóż. Posprawdzałem co-nieco i masz rację. Dzięki za wyjaśnienie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...