Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie pomóżcie forumowemu bratu w potrzebie :( Słowem wstępu: chcę kupić telefon z ekranem o przekątnej 6.44 cali do 1700 zł. Koniecznie z polskiej dystrybucji, czyli tu na miejscu wziąć w łapkę i fizycznie wyjść z telefonem ze sklepu w dniu zakupu, wszelkiego rodzaje gearbest czy allegro odpada. Telefony na tą porę znalazłem dwa: Lenovo PHAB 2 Plus i Xiaomi Mi Max 2. No i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że xiaomi jest lepszy. Jako ze to będzie mój pierwszy telefon tej marki (albo i nie jeżeli polecicie coś lepszego :) ) mam parę pytań: 
1. MIUI 9 Global - jako że nie umiem zrobić nawet formata, chcę zostać na oryginalnym systemie. Czy Global jest dobrze spolszczony? Nie uświadczę chińskich krzaczków? Jak ze stabilnością? Słyszałem że MIUI lubi się wykrzaczyć w najmniej spodziewanym momencie :( Jak z użytecznością i komfortem korzystania z tego systemu? ( Błagam, nie namawiajcie na MIUI Polska bo ani nie umiem zainstalować ani co aktualizacje robić to od nowa).

2.Jaką jakość wykonania i materiałów oferuje Xiaomi? Telefon na co najmniej 2 lata, firma miała jakieś wtopy materiałowe? Np.: W Xperiach kiedyś pękało szkło na pleckach a w Samsungach baterie zachodziły w ciąże ;) 

3. Jak z naprawą gwarancyjną? Mają w Europie jakieś centrum/ośrodek czy wszystko leci do Chin?

4.Polecacie jakieś inne telefony o podobnej specyfikacji w cenie podanej powyżej? 

No, na razie tyle, wiem że sporo tego ale z góry dziękuje wam za wszelkie udzielone odpowiedzi! Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Lenovo Phab 2, to nie Plus, tylko Pro. 1700 zł chyba wystarczy. Plus ma fatalną kamerę. Na zdjęcie czeka się 1,5 sekundy, a ostrość pod psem. To z mojego doświadczenia.

11 godzin temu, DawidoVader25 napisał:

z polskiej dystrybucji, czyli tu na miejscu wziąć w łapkę i fizycznie wyjść z telefonem ze sklepu w dniu zakupu, wszelkiego rodzaje gearbest czy allegro odpada

W Warszawie jest sklep, ale Mi Maxa 2 w nim nie ma. Obiecują już od dwóch miesięcy. Podobno firma ABC Data (albo jakoś tak) jest oficjalnym dystrybutorem. Ale... co to znaczy "oficjalny dystrybutor"? Ja też mogę nim zostać. Sprzedaż na odległość ma swoje zalety (jeśli jesteś konsumentem).

1. Miui Global jest spolszczone w 100: Żadnych chińskich znaków. Jeśli chodzi o użyteczność i komfort, to Miui jest bardzo pokomplikowane. Ustawienia dotyczące powiadomień i uprawnień pojawiają się w kilku różnych miejscach menu. Spędzisz sporo czasu na konfiguracji. Jako że nie zawsze telefon mam pod ręką, próbowałem zainstalować aplikację, która powtarzałaby powiadomienia w określonych odstępach czasu. Popup Notifier przez kilka dni działał prawidłowo, ale potem coś zmieniłem w ustawieniach powiadomień (jest tego tyle, ze nie pamiętam co i gdzie) i aplikacja przestała działać.

2. W moim egzemplarzu coś brzęczy w okolicach aparatu. Można to usłyszeć, gdy odkłada się telefon na stół. Koledzy, którzy lepiej znają Xiaomi, twierdzą że to mechanizm aparatu. Być może, choć w innych telefonach nie było to takie głośne.

3. Tu, na Forum znajdziesz informacje o serwisie, jeśli nie chcesz korzystać z serwisu sprzedawcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz! :) Co do sklepów to wiem ze jeden w moim mieście ma fizycznie wszystkie popularne telefony Xiaomi, tak samo x-kom, Rtv Euro Agd itp. I wiem że oferują gwarancję. Jednak to plus że zanosisz telefon do sklepu i Cię już nic nie obchodzi a nie wysyłasz gdzieś do chińczyka próbując opisać problem by zrozumiał. Co do Lenovo PHAB Pro to jednak odpada - brak aktualizacji softu już na ten moment, chyba wciąż na andku 6 siedzi:(

Edytowane przez DawidoVader25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad kupnem MI Max 2 z Gearbest.

Aktualne ceny:

wersja 64GB złota za 844zł z HK Warehouse z kodem MiMax2DY09 wychodzi za 765zł

wersja 64GB czarna za 822zł Global Version z linku email

 

I tutaj dwa krótkie pytania do bardziej doświadczonych kolegów bo w Xiaomi nie bawiłem się do tej pory zmianami romów. 

1. Czy z wersji HK za 765zł, chińczycy pozwolą mi zdjąć bootloader żebym finalnie wgrał Globala ? 

2. Odpuścić HK i wziąść Globala bo dla 57zł nie warto kombinować ? :)

 

P.S

Chcę Globala ponieważ telefon pójdzie potem do osoby, która jeśli ma dostać w przyszłości jakąś aktualizację systemu to musi to być OverTheAir więc EU odpada. Gwarancja liczę się z tym, że to loteria może być ale może macie jakieś doświadczenia w tej materii ewentualnie gdzie polecacie naprawiać odpłatnie w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2017 o 21:44, Artur Zaborowski napisał:

Szybkie pytanie... Czy max 2 obsługie LTE +??? Jestem na globalu I jest LTE bez +. Miasto Warszawa.

Dziękuję.

Podłączam się do pytania, W Necie znalazłem, że Max 2 ma lte cat.7, więc teoretycznie LTE+ być powinno. W praktyce tylko LTE. Rom GLOBAL, słuchawka GLOBAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to brak napisu LTE+ nie oznacza, że tego nie ma. Przykładowo - Mi5 na pewno obsługuje LTE+ (i testy prędkości czasami wskazują, że tak jest) ale nigdy nie pojawia się taka ikonka/napis.
Ja jak miałem mi5 to zawsze pokazywał LTE+ jeśli byłem w mieście (Toruń). Jak tylko zjeżdżałem na obrzeża to zrzucał na zwykłe LTE. Obecnie ma MiMaxie2 takiej ikonki nie widziałem ...

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu używki Xiaomi Mi Max albo nowej wersji Xiaomi Mi Max2. Bardzo mi się spodobało to, że nowa wersja ma głośniki stereo. Smartfon ma służyć za mniejszy tablet do czytania www, oglądania youtuba i słuchania muzyki, facebooka. 

Którą wersję najlepiej wybrać Mi Max czy Mi Max 2 (wolałbym tą bo głośniki stereo), czym te phablety się różnią, na co zwrócić uwagę (wersje itp.) przy zakupię albo gdzie warto kupić w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Pytam bo instalując aktualizacje w swoim TWRP cały czas pojawia się błąd:

Nieudane mapowanie pliku'/sbin/cofface-no-verity.zip

Aktualnie posiadam wersje 3.1.0-0 Projekt Team Win Recovery (cofface) i nie wiem czy to najnowsza i poprawna wersja. Ponadto cały czas TWRP pokazuje mi błędną godzinę (czas ustawiony na Warszawę) tzn, śpieszy o przeszło 10 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję kupić Mi Max lub Mi Max 2. Który wybrać? Dodam, że nie będę grał w gry, głównie filmy i przeglądanie internetu. Czy Snapdragon 625 przy Mi Max 2 będzie wystarczający(płynności chodzenia, brak zacinania się itp)?

Edytowane przez Paweł Brożek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2017 o 09:01, Paweł Brożek napisał:

Witam, planuję kupić Mi Max lub Mi Max 2. Który wybrać? Dodam, że nie będę grał w gry, głównie filmy i przeglądanie internetu. Czy Snapdragon 625 przy Mi Max 2 będzie wystarczający(płynności chodzenia, brak zacinania się itp)?

 Mi Max 2 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2017 o 22:13, Don_Pietro napisał:

Szanowni użytkownicy paletek, takie pytanko czy to normalne że telefon po naładowaniu się do 100% pozostający nadal podłączony do ładowarki zaczyna się rozładowywać?? Czy z moim się coś teges??

Mój egzemplarz cały czas trzyma poziom 100% mimo podłączonego kabla od ładowarki (bez znaczenia czy USB czy zasilający). Rom to Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Tyle ile opinii czytałem tyle zdań, czym więcej czytam tym mniej wiem.

Dlatego zawracam się z prośbą do osób które przetestowały to w praktyce. Mianowicie czy brak B20 jest uciążliwe / z czym się wiążę dokładnie / (mieszkam sobie w mieście do 100tys.) oraz jakie są plusy i minusy braku pasma B20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

Wybaczcie za pytanie już wcześniej zadane, ale przekopałem wiele tematów w celu potwierdzenia lub kategorycznego obalenia informacji o B20 w Mi Maxie 2 i trafiłem gdzieś na artykuł(plotkę?), że jest wersja Mi Maxa 2 z B20. Dodatkowo taki model sprzedawany jest w Technosie i chciałbym się upewnić, czy telefon będzie działał w tym paśmie. (albo kategorycznie i dla mnie ostatecznie obalić informację, że takowy się pojawił.

I drugie pytanie: jak z optymalizacją softu - słyszałem, że ikonki są nienaturalnie duże na tym ekranie. Czy Miui 9 coś zmienia w tej kwestii?

Edytowane przez wargas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wargas

Mi Max 2 nie ma B20. W żadnej wersji.

Już nie zaśmiecajmy wątku tą kwestią. Kilka stron wstecz była prowadzona dyskusja w tej sprawie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do drugiego pytania, jest kilka opcji:

  • zmiana siatki w Launcherze MIUI (już w MIUI 8 była taka opcja)
  • zmiana DPI (zazwyczaj wymagany root) za pomocą aplikacji ze Sklepu Play - zmniejszy to ikonki oraz zrobi "więcej miejsca" na ekranie
  • alternatywny ekran startowy (Nova Launcher itd...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pan Pszeniczny napisał:

Najlepiej zapytaj tego, kto rozpowszechnia taką informację. Może Technos?

Technos odpowiedział, że wszystkie wersje Global posiadają B20 i ten też ma. Zapytałem jednak na forum, gdyż wszystkie inne sprzedawane w wersji Global, które oferują, są dostępne na rynku z tym pasmem i jest taka informacja w specyfikacji. Jednak tutaj taka informacja pojawiła się jedynie u sprzedawcy. Chciałem uniknąć odsyłania telefonu i najwidoczniej się udało.

Serdecznie dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakiś sklep w Polsce, gdzie warto (lub można bez obaw) kupić Mi Maxa 2? Bez obaw o późniejszy, ewentualny serwis gwarancyjny rzecz jasna. Nie chcę ściągać z Chin - wolałbym mieć pewność co do wersji Global oprogramowania (żeby nie męczyć się z chińskim softem).

Zastanawiam się, czy jakiś z poniższych jest sensowny:
mielectronics.pl, fostertechnologies.pl, emag.pl czy najlepiej X-kom?

Edytowane przez wargas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...