Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, skay77 napisał:

na globalu to bylem 7min na 4xiaomi

To ja poczekam na opinię kogoś bardziej doświadczonego. Bo Ty chyba ostatni ROM Global widziałeś 3, może 4 lata temu. I jeśli dobrze zrozumiałem, to tylko 7 minut?

22 godziny temu, skay77 napisał:

uwierz mi ze lepiej byc na romie od Acida

Nie mogę Ci uwierzyć, bo nie masz pojęcia o Globalu.

Koledzy, do rozmowy na temat różnic Gobal - EU zapraszam w tym wątku.

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Max 2 przyszedł. Czas dostawy - zamowione w niedzielę - poniedziałek wysłane - wtorek u mnie. 
Karton z napisem global version oryginalnie zafoliowany, telefon również zafoliowany a ładowarka europejska wraz z kablem w kolorze białym.
Polecam 

Aukcja: http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-2-64-4gb-czarny-eu-gw-24h-z-pl-fv23-i6914643261.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to Miui.

1 godzinę temu, kamyk1313 napisał:

ma wszystkie włączone

Wszystko, ale czy wszędzie?

Może trzeba włączyć w powiadomieniach, w panelu sterowania, w  zainstalowanych aplikacjach i w samej aplikacji. Jest tego dużo i chyba jeszcze nikt tego nie ogarnął.

Pozostałe powiadomienia działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamyk1313 napisał:

Wszystko włączone, nadal nie ma. Mam global. Na redmi note 4 też nie działa

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

To ostatnie pytanie – czy na pewno po restarcie telefonu (oraz po zabiegach typu czyszczenie RAM) odpalasz Skype ręcznie? Czasem jest tak, że jak się tego nie zrobi, to apka nie wstanie, chocby miała nie wiem jakie uprawnienia i autostarty. Takim przypadkiem są np. Google Photos. Ale jak raz ręcznie odpalę, to potem już działa cały czas (mając kłódkę, autostart i wszelkie inne tego typu liczne luksusy). Skype nie używem. Kiedyś testowałem , ale nigdy nie dzwonił i nie powiadamiał, jak ktoś próbował nawiązać połączenei ze mną, więc dałem sobie spokój.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym poruszyć jeszcze jedną kwestię przed zakupem mi maxa. Obecnie posiadam LG G3 z wyświetlaczem 1440 x 2560 px (5,50") 534 ppi czy po przesiadce na maxa 2 odczuje jakiś duży dyskomfort spowodowany mniejszą rozdzielczością ekranu? Proszę o wypowiedzi użytkowników którzy faktycznie przeszli z 1440 x 2560 px na  1920 × 1080 px.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu że ciągle ładuje tym samym prądem a tak nie jest. Zmierz sobie to samo ładowanie do 90% i zobaczysz. Miałem telefony które ostatnie 10% baterii męczyły ponad pół godziny i jeśli jest to jakaś ochrona dla ogniwa to dla mnie to jest ok. A co to za ładowarka jest dołączona? 5v 2A? Czy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie szybka odpowiedź jak strzał z dupska, bo jestem o krok od wzięcia mimaxa 2.

http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-2-4gb-64gb-eu-nowy-lte800-6-44-i6945269485.html

Czy ten telefon na pewno będzie miał LTE B20 tak jak to pisze na aukcji? Sprzedawca ma ponad 2000 komentarzy i 100% pozytywów więc wygląda na zaufanego.

Edytowane przez herbatkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, herbatkowy napisał:

Panowie szybkie pytanie szybka odpowiedź jak strzał z dupska, bo jestem o krok od wzięcia mimaxa 2.

http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-2-4gb-64gb-eu-nowy-lte800-6-44-i6945269485.html

Czy ten telefon na pewno będzie miał LTE B20 tak jak to pisze na aukcji? Sprzedawca ma ponad 2000 komentarzy i 100% pozytywów więc wygląda na zaufanego.

Z tego co wiem, to nie istnieją Mi Max 2 z obsługą B20. Więc sprzedawca wprowadza w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najgorsze w tym wszystkim, chaos informacyjny aż jest chęć cegłówką rzucić.. Warto jednak zauważyć że tylko w tym konkretnie czarnym modelu piszą że jest B20, w biało złotym tego nie ma, może jednak więc wiedzą co piszą i mają rację?

Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w temacie? 

Edytowane przez herbatkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, herbatkowy napisał:

To jest najgorsze w tym wszystkim, chaos informacyjny aż jest chęć cegłówką rzucić.. Warto jednak zauważyć że tylko w tym konkretnie czarnym modelu piszą że jest B20, w biało złotym tego nie ma, może jednak więc wiedzą co piszą i mają rację?

Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w temacie? 

Poproś sprzedawce o zdjęcie etykiety na pudełku, tam są zawsze podane pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a czy jest może na forum jakaś lista ze wszystkimi modelami xiaomi wyszczególnioną opcją pasma B20 czy trzeba oddzielnie szukać i czytać o każdym modelu? Dlatego upieram się aż tak na te B20 bo na moim RN3Pro LTE ledwo ciągneło na wsi a kumplowi na RN3PRO international z B20 LTE banglało na wszystkich kreskach, a mam taką pracę że często bywam na różnych wsiach na całe dnie (robimy drogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem max2 i niestety pomimo że B20 miał mieć to w dziurze gdzie są 3 bts'y Orange i T-Mobile tylko z LTE800 to Lenovo P2 łapało LTE a max2 nie... Gdyby nie to, to zostałby bo naprawdę fajny... Mam nadzieję że kiedyś wyjdzie coś podobnego pod względem gabarytów, baterii i Eco SoC...

Dołączonej ładowarki nie sprawdzałem bo mam "większą" i grubszy kabel. Max2 ładuje się ok 2h od 5% do 95% z czego końcówka idzie powoli bo ciągnie ok 1000mA. Ale na początku jak się dobrze dogada z ładowarką to aida64 pokazuje 4500mA!!! 

Edytowane przez Shamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2017 o 16:25, kudrus napisał:

pierwsze ładowanie z 52% do 100% zajmuje prawie 2h

Po co się martwisz na zapas?

Mój podłączony do ładowania na poziomie 17% obliczył, że ładowanie będzie trwało 2h 32m. Po chwili skorygował te obliczenia i skrócił o godzinę.

Faktyczny czas ładowania to 2h. Ostatnie 10% ładował ok. 30 min jak napisał @tpawel.

6 minut temu, Boowkens napisał:

Dioda powiadomien tylko w bialym kolorze? Porazka

Faktycznie, 6,44" za niewiele ponad 1000 zł! Porażka. Powinien świecić jak choinka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pan Pszeniczny napisał:

 

Faktycznie, 6,44" za niewiele ponad 1000 zł! Porażka. Powinien świecić jak choinka :mrgreen:

Jak moge w ogole wymagac czegokolwiek od telefonu za marne 1000zl. Powinienem byc wdzieczny, ze ma funkcje dzwonienia. 

Mi max 1 ma kolorowa diode i tez kosztowal 1000zl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...