Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, hubert8089 napisał:

Co sądzicie o aukcji ? Miałem już pełno xiaomi także na global systemie mi nie zależy ale aktualnie jestem bez telefonu a musze mieć go " na wczoraj " więc jestem zmuszony do zakupu z allegro.

Potencjalny haczyk jak zwykle tkwi w gwarancji. Zapytaj, czy nie robią problemów, gdy zepsuje się tel., do którego wgrasz MIUI "EU".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pan Pszeniczny napisał:

Mam jak najgorsze zdanie o tym sprzedawcy. Jedna firma ma dwa konta. Do niedawna jeszcze oszukiwali, twierdząc, że Mi Max 2 obsługuje B20. Kilka postów wyżej masz opisaną całą historię. Brak nr telefonu. Trudno zgadnąć jak zachowają się w przypadku reklamacji. Ja wolałem zapłacić nieco więcej u innego sprzedawcy z Allegro.

Właśnie czytałem wątek od początku ale akurat opis aukcji mnie nie interesuje za bardzo. Ważne żeby był czarny w wersji global i ładowarką bez przejściówki. B20 to dla mnie bezsens także mogą pisać co chcą. Pytam po prostu czy ktoś kupił i jak oni wywiązali się z umowy.

5 minut temu, latet napisał:

Potencjalny haczyk jak zwykle tkwi w gwarancji. Zapytaj, czy nie robią problemów, gdy zepsuje się tel., do którego wgrasz MIUI "EU".

Nawet nie zauważą różnicy jak padnie telefon :D

EDIT:
Spojrzałem w zakładkę Gwarancja w aukcji w której jest napisane : 
 

Gwarancja realizowana jest na terenie Polski!

Gwarancją są objęte wyłącznie wady i uszkodzenia powstałe z przyczyn tkwiących w urządzeniu oraz 

fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniu.

Gwarancji serwisowej nie podlegają:

- uszkodzenia mechaniczne powstałe z winy użytkownika

- uszkodzenia spowodowane przez ciała obce, które dostały się do wnętrza urządzenia (np. ciecze, 

zanieczyszczenia, wilgoć)

- uszkodzenia wynikłe z przepięcia w sieci energetycznej

- uszkodzenia spowodowane używaniem niezgodnych ze specyfikacją producenta środków eksploatacyjnych

- uszkodzenia wynikłe w procesie nieautoryzowanej ingerencji w oprogramowanie fabrycznie zainstalowane na urządzeniu

- uszkodzenia spowodowane użytkowaniem w nieodpowiednich warunkach

Edytowane przez hubert8089
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pan Pszeniczny napisał:

I nie mam...:-(

No tak, systemowy przełącznik. Jest, oczywiście. A jak go przenieść na pasek?

Normalnie, palcem przesunąć. Tylko musi być wolne miejsce na pasku.

2 minuty temu, hubert8089 napisał:

Pytam po prostu czy ktoś kupił i jak oni wywiązali się z umowy.

Nawet nie zauważą różnicy jak padnie telefon :D

W negatywnych komentarzach znalazłem tam takie coś:

Cytat

"Sklep sprzedał mi wadliwy towar, po 2 miesiącach przestał działać głośnik, reklamacji nie uznano argumentując, że samodzielnie odblokowałam bootloader. Nie zaistniała taka sytuacja, a sklep anulował mi gwarancje i odesłał zepsuty towar. Nie polecam."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, latet napisał:

Normalnie, palcem przesunąć. Tylko musi być wolne miejsce na pasku.

W negatywnych komentarzach znalazłem tam takie coś:

 

haha to nieźle. Akurat serwisowanie telefonów nie jest mi obce lecz nie każdy umie to zrobić a przy ewentualnej sprzedaży warto mieć pewność dobrej naprawy gwarancyjnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hubert8089 napisał:

 Ważne żeby był czarny w wersji global i ładowarką bez przejściówki.

Serio to jest aż tak ważne? Ładowarki, które daje Xiaomi są zupełnie "zwyczajne", nie ma w nich nic szczególnego. Nawet już dwa razy trafiłem na wadliwą.

Nie lepiej sobie kupić jakąś porządną?

Przed chwilą, hubert8089 napisał:

 Akurat serwisowanie telefonów nie jest mi obce lecz nie każdy umie to zrobić a przy ewentualnej sprzedaży warto mieć pewność dobrej naprawy gwarancyjnej. 

Łatwo powiedzieć. Tylko skąd taką pewność wziąć? Komentarze i opinie zwykle są mieszane i w większości niewiele warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

Serio to jest aż tak ważne? Ładowarki, które daje Xiaomi są zupełnie "zwyczajne", nie ma w nich nic szczególnego. Nawet już dwa razy trafiłem na wadliwą.

Nie lepiej sobie kupić jakąś porządną?

Nie jest ważne ale łatwiej przy sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

Może czas pomyśleć o przesiadce na "EU"?

Przed godziną założyłem wątek na temat różnic między Global i EU, ale został usunięty przez moderatora.

15 minut temu, hubert8089 napisał:

- uszkodzenia wynikłe w procesie nieautoryzowanej ingerencji w oprogramowanie fabrycznie zainstalowane na urządzeniu

Ja mam zgodę swojego sprzedawcy na odblokowanie bootloadera, potwierdził to w mailu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-2-4-64-gb-global-eu-czarny-fv23-24h-i6909286618.html

Ale pamiętajcie: transakcja wzorowa, telefon OK, potwierdzona zgoda na odblokowanie, ale nie mam żadnego doświadczenia w kwestii gwarancji u tego sprzedawcy.

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan Pszeniczny napisał:

Przed godziną założyłem wątek na temat różnic między Global i EU, ale został usunięty przez moderatora.

Cóż, nie dziwię się, bo o to jest setki pytań, a artykuł z wykazem różnic jest łatwo dostępny na stronie głównej:

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Nie jest to jednak pełna lista.

Na Forum znajdziesz sprzeczne opinie. Jedni twierdzą, że wolą Global. inni że "EU". Ja wolę "EU" głównie dlatego, że jest (bo być musi) TWRP, co mi daje poczucie, że w razie problemów (jak uceglenie), łatwo sobie poradzę. Albo w razie takich problemów jak ostatnio opisane odkrycie folderu pełnego (tysiące) screenów wykonywanych bez wiedzy użytkownika i składowanych nie wiadomo po co. Mając TWRP - sekudna, i usunięte. Mając Globala (zablokowanego, bez roota) - nie zrobisz z tym nic.

Niby można mieć TWRP i przy Globalu, ale czytałem opinie, że taki układ się "gryzie". Nie wiem, czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, latet napisał:

artykuł z wykazem różnic jest łatwo dostępny na stronie główne

Ale nie wszystkie opisane w nim różnice są aktualne. Przykład: rozszerzone możliwości aparatu - na zamieszczonych screenach nic takiego nie widzę. Mój aparat w Globalu wygląda tak samo. Dalej: skróty i przyciski - ja tego w Globalu nie mam, a w artykule też nie ma wzmianki na ten temat. Opisanie wszystkich różnic w odniesieniu do wielu modeli telefonów nie jest możliwe w jednym artykule.

8 godzin temu, latet napisał:

wolę "EU" głównie dlatego, że jest (bo być musi) TWRP

O tym nie wiedziałem. Według mnie to bardzo ważny argument przeciw EU. Mając Global zawsze mogę uruchomić TWRP bez jego instalacji. Robiłem tak na wielu telefonach. Uruchamiam z komputera TWRP, robię to co zaplanowałem, a po restarcie mam znowu standardowe recovery i możliwość aktualizacji przez OTA.

Ale rozumiem, że z EU zawsze można wrócić do Globala również przez TWRP?

10 godzin temu, hubert8089 napisał:

Cwaniaki, jak "kupowałem" go kilka dni temu, to kosztował 1199 zł. A gdy ponownie poprosiłem o specyfikację producenta, to przyznali się do błędu i zaproponowali mi rabat 50 zł ;-) Trzymam kciuki, żeby wszystko było OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pan Pszeniczny napisał:

Mając Global zawsze mogę uruchomić TWRP bez jego instalacji. Robiłem tak na wielu telefonach. Uruchamiam z komputera TWRP, robię to co zaplanowałem

Do tego chyba potrzebny jest odblokowany BootLoader, dobrze myślę?

46 minut temu, Pan Pszeniczny napisał:

Ale rozumiem, że z EU zawsze można wrócić do Globala również przez TWRP?

Nie wiem czy przez TWRP, być może, ale na pewno przez MiFlash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z tej aukcji: http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-2-64-4gb-czarny-eu-gw-24h-z-pl-fv23-i6914643261.html

Zadałem pytanie czy oficjalne odblokowanie bootloadera i wgranie xiaomi.eu unieważnia gwarancję to stwierdzili że tak bo to ingerencja w system. 
Mimo to i tak wrzucę xiaomi.eu i roota bo jeśli telefon padnie to i tak do tego nie dojdą ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, CCC!

15 minut temu, hubert8089 napisał:

wrzucę xiaomi.eu

Może to było dobre kilka lat temu, gdy w ROMach Global nie było j. polskiego. Co tydzień pojawiała się nowa aktualizacja Miui Polska, i w każdej co innego było skopane. Nie wierzę (dopóki nie zobaczę), że eu jest w czymkolwiek lepszy od Global, a ktokolwiek może zaoferować system lepszy niż producenta. Nawet CM, czy Mokee nie wykorzystują w pełni tego sprzętu (np. niedziałający fingerprint).

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepszy. Przynajmniej oryginalny, a nie modyfikowany. Jeżeli o MIUI w ogóle można powiedzieć że jest dobry, to o Globalu chyba też. Pomijając skomplikowaną konfigurację (uprawnienia, powiadomienia) wszystko tu działa.

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta global lepszy chyba pod wzgledem błędów ktore sa usuwane z opoznieniem (miesiac) to co zostalo poprawione np na najnowszej wersji xiaomi. eu to kuleje na globalu. Jak kazdy myśli ze global to stable to sie myli i to grubo a wmawianie to nowym użytkownikom miui jest glupota!!!

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hubert8089 napisał:

To jak? Global lepszy od xiaomi.eu ?

Najlepiej sam oceń. Używasz globala od jakiegoś czasu, to po przesiadce na EU będziesz mieć porównanie. Ja zawsze byłem na PL/EU, z Globalem ledwie się zetknąłem na cudzych telefonach, więc nie mam wystarczająco kompletnych doświadczeń. Jedno jest pewne - błędy były, są i będą w obu "liniach". Czasem to są te same błędy, czasem różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi max, redmi pro, redmi note 4x, mi note 2, mi5, mi6 no i teraz kolej na maxa 2. 

na każdym xiaomi miałem albo eu albo customa :D  wszystko chodziło dobrze choć nieraz były jakieś drobnostki i niedorobienia które dawały znaki najbardziej na redmi pro gdzie bateria miała swoje humory - raz 2h sot a raz 5h. Pomimo fixów deepsleep i wyłączenia drugiego slotu sim nadal to samo i dlatego się go pozbyłem. Gdyby nie ta bateria to raczej bym z nim został a tak sobie testuje to co mnie interesuje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skay77 napisał:

to co zostalo poprawione np na najnowszej wersji xiaomi. eu to kuleje na globalu. Jak kazdy myśli ze global to stable to sie myli i to grubo a wmawianie to nowym użytkownikom miui jest glupota!!!

No właśnie o konkrety mi chodzi. Co zostało naprawione? Ty chyba wiesz.

Nikt nikomu niczego nie wmawia. Ja pytam o różnice i opinie. Cieszę się, że nareszcie autorytatywnie nam wyjaśnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pan Pszeniczny napisał:

No właśnie o konkrety mi chodzi. Co zostało naprawione? Ty chyba wiesz.

Np. niski bitrate dźwięku w filmach video.

Zdaje się też (nie mam tu pewnosci), że możliwość kalibracji OIS w Mi5 jest tylko w EU.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest konkret. Dla mnie to akurat nie ma znaczenia (pewnie nie usłyszałbym różnicy na głośniczkach smartfona), ale dla innych może mieć.

A jakie to dodatkowe funkcje aparatu odblokowano? @skay77, wiesz coś o tym?

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan Pszeniczny napisał:

No to jest konkret. Dla mnie to akurat nie ma znaczenia, ale dla innych może mieć.

Gdybym miał 2 egz. identycznego modelu, to bym chętnie potestował 1:1 EU vs. Global, no ale chwilowo nie mam takich możliwości. W Globalu denerwują mnie te białe obramowania wokół ikon w motywie domyślnym (o ile jeszcze tak to obecnie wygląda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...