Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Pan Pszeniczny napisał:

też widziałem dwie aukcje (tej samej firmy, choć nazwy sprzedającego są inne) w których zapewniają że B20 działa.

Dokładnie tak - jeden sprzedawca na dwóch kontach. Na obu twierdzi to samo. Dodatkowo jeszcze jeden inny sprzedawca do którego link podawałem wcześniej. Ten również w mailach twierdzi, że tel. obsługuje B20. Wygląda na to, że faktycznie obaj kłamią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil32, zamówiłem telefon z tej aukcji:

http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-2-64-4gb-czarny-eu-gw-24h-z-pl-fv23-i6919353031.html

ale jeszcze nie zapłaciłem. Poprosiłem żeby przysłali jakąś wiarygodną specyfikację.

EDIT:

I już dostałem odpowiedź. Szybko prawda?

"Wiarygodną specyfikację mamy na aukcji, telefony zgadzają się z opisem J"

Ja tu nie kupię.

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiam nad tym B20 bo już widziałem 3 czy 4 aukcje z wersją EU która rzekomo ma B20. 
Z jednej strony jak jest stary allegrowicz to nie ma problemu żeby zaryzykować i potem oddać za niezgodność towaru z umową, wystarczy że na naklejce nie będzie B20 tak jak kolega wcześniej wkleił. 
Z drugiej strony pytanie czy da się zrobić root i unroot żeby po tym śladu nie zostało? Stokowego recovery nie widziałem ale może jest gdzieś zaszyty w jakimś pliku miflash, zablokować bootloader to też chyba nie problem...
A to signal guru niby działa bo pozwala wymuszać pasma ale zastanawia mnie dlaczego na Mi3 wyświetla wszystkie pasma LTE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to LTE Discovery działa inaczej. Wyświetla listę wszystkich pasm, ale zaznaczone są tylko te obsługiwane. Tu wyświetlone są tylko te obsługiwane. Tak bym to interpretował.

6 godzin temu, Shamoth napisał:

jak jest stary allegrowicz to nie ma problemu żeby zaryzykować i potem oddać za niezgodność towaru z umową, wystarczy że na naklejce nie będzie B20 tak jak kolega wcześniej wkleił.

To ryzykowne. Zawsze mogą wydrukować naklejkę i powiedzą, że taką dostali. Jeśli pokażę im screeny z SignalGuru, to będą wiedzieli, że telefon był rootowany. I też odrzucą reklamację.

Ale skoro już kupiłem (chociaż jeszcze nie zapłaciłem), to mogę... napisać im opinię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardowy (oficjalny) sposób wysłałem prośbę do chińczyków o odblokowanie bootloadera. Trochę musiałem się namęczyć, bo niechińskie IP uniemożliwiały wysłanie prośby, ale proxy dało radę. Zgodę otrzymałem w kilka godzin, później odczekanie 72h, wgranie romu dev, żeby połączyć konto MIUI z telefonem (na globalu był jakiś chiński błąd), ostatecznie odblokowanie przez miflash unlock i wgranie MIUIPolska. Root j.w. przez TWRP z paczki zip SuperSU.

Ogólnie chwila zabawy, najgorsze czekanie 72h, a tak to według tego co w instrukcji na forum + kilka informacji wyszukanych w internecie (głównie XDA) z wyjaśnieniem tych chińskich krzaczków w dwóch momentach - nic czego nie dałoby się zrobić. 

Jak ktoś będzie potrzebował jakich wskazówek to chętnie pomogę.

Edytowane przez Razor65
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pan Pszeniczny napisał:

No to LTE Discovery działa inaczej. Wyświetla listę wszystkich pasm, ale zaznaczone są tylko te obsługiwane. Tu wyświetlone są tylko te obsługiwane. Tak bym to interpretował.

To ryzykowne. Zawsze mogą wydrukować naklejkę i powiedzą, że taką dostali. Jeśli pokażę im screeny z SignalGuru, to będą wiedzieli, że telefon był rootowany. I też odrzucą reklamację.

Ale skoro już kupiłem (chociaż jeszcze nie zapłaciłem), to mogę... napisać im opinię :mrgreen:

Wiesz, mi telefon na papierze bardzo pasuje ;) Więc raczej bym pocisnął w kierunku doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową. 
O dziwo część sprzedawców nie widzi problemu w odblokowaniu bootloadera i wgraniu recovery do póki używamy softu xiaomi.eu.

@Razor65
Jaki soft tam siedział w stocku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Shamoth napisał:

raczej bym pocisnął w kierunku doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową

Ale to nierealne. Dlatego mówiłem, że warto powalczyć chociaż o obniżenie ceny. Co do braku B20: trzeba będzie powołać rzeczoznawcę, żeby im to udowodnić. Opinie serwisu sbe-online zlekceważą. Za 100, czy 200 złotych nie chce mi się walczyć z nimi w sądzie. Ale tolerować oszustwa też nie zamierzam. Napiszę im opinię na Allegro. I wszystkich do tego zachęcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Shamoth napisał:

@Razor65
Jaki soft tam siedział w stocku?

Global Stable z Androidem 7.1.1 (MIUI 8, nie pamiętam dokładnie jakie po przecinku), po pierwszym uruchomieniu dostałem tylko jeden mały update.

Według pudełka produkcja 06.2017, a i sama wersja czarna jest trochę młodsza od złotej (chyba z miesiąc?), więc za dużo od wrzucenia na rynek się tam w sofcie nie wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan Pszeniczny napisał:

Ale to nierealne. Dlatego mówiłem, że warto powalczyć chociaż o obniżenie ceny. Co do braku B20: trzeba będzie powołać rzeczoznawcę, żeby im to udowodnić. Opinie serwisu sbe-online zlekceważą. Za 100, czy 200 złotych nie chce mi się walczyć z nimi w sądzie. Ale tolerować oszustwa też nie zamierzam. Napiszę im opinię na Allegro. I wszystkich do tego zachęcam.

Kwestia kto jak jest wytrwały/cierpliwy i jak bardzo chce napsuć im krwi ;) Rzecznik "ma" swoich rzeczoznawców, z których opinią ciężko się dyskutuje. 
W szczególności jeśli się okaże że kilku konsumentów połączyło siły po zakupie tego samego towaru.
Jeśli nie będą w stanie doprowadzić towaru do stanu zgodnego z umową mają jeszcze inne opcje. Wymiana towaru na taki który będzie miał parametry zgodne z umową lub lepsze, powiedzmy mi mix 2 jeśli wyjdzie z B20 :P Obniżenie ceny lub odstąpienie od umowy i przyjęcie 23 miesięcznej używki. 
Także nie przepadam za nierzetelnymi sprzedawcami/handlowcami.

@Razor65 
Czyli jeśli dobrze myślę to kwestia wrzucenia przez miflash lub adb stabilnego globala http://en.miui.com/a-234.html razem z recovery i zablokowanie bootloadera żeby gwarancja dalej obowiązywała. 

Niech ktoś mnie poprawy ale czy mi recovery łyknie developerski rom.zip? W nich siedzi/ał root z małymi ograniczeniami więc teoretycznie bez odblokowywania bootloadera i naruszania gwarancji jest opcja roota na oficjalnym oprogramowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Shamoth napisał:

Rzecznik "ma" swoich rzeczoznawców

Niestety nie. Rzecznik poleci Ci znalezienie rzeczoznawcy na liście PIH. Nie muszę chyba dodawać, że na tej liście nie ma ani jednego rzeczoznawcy, który podjąłby się wykonania ekspertyzy smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pan Pszeniczny napisał:

Niestety nie. Rzecznik poleci Ci znalezienie rzeczoznawcy na liście PIH. Nie muszę chyba dodawać, że na tej liście nie ma ani jednego rzeczoznawcy, który podjąłby się wykonania ekspertyzy smartfona.

W sumie jeszcze nie dzwoniłem do żadnego z branży telekomunikacyjnej. Z czystej ciekawości jutro obdzwonię w wolnej chwili, chyba że już sprawdzałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2017 o 18:07, JestemMortem napisał:

oba to padaka

Pierwsze filmy z Mi Max 2 i Open Camera są OK. Pieseł biega i jest ostry. Być może mam mniejsze wymagania niż inni. Z ekspozycją jest trochę gorzej. Popróbuję na stockowej aplikacji.

Tak na biegu: rozczarowała mnie jakość nagranych rozmów. Głosy są stłumione, jakby głośnik był w kuble. Z kolei aplikacja, której używałem na innych telefonach (Record My Call) głos rozmówcy nagrywa trochę za cicho.

Druga sprawa: nie działa aplikacja Screebl, która podtrzymuje podświetlenie ekranu gdy telefon jest używany. Zresztą aplikacja w ogóle zniknęła ze sklepu.

I trzecia: nie da się go używać bez jakiegoś etui. Po prostu wyślizguje się z ręki.

Poza tym... podoba mi się ten smartfon :-D

Miałem pewne obawy związane z zakupem na Allegro, ale trafiłem na dobrego sprzedawcę. 20 godzin po opłaceniu przyjechał kurier. Folia nienaruszona, wszystko jak powinno być. Tylko w pudełku nie znalazłem słuchawek...

Cena: 1249 zł. Dzisiaj zajrzałem na tę aukcję i ... cena wzrosła: 1390 zł. I to już druga podwyżka u tego sprzedawcy.

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam nadzieję, że za wskazanie pewnej oferty 6922818031 nie dostanę po łapkach ale korespondencja zachęca żeby sprawdzić bo jest niby LTE800, Sony IMX386 i grzebanie w sofcie nie narusza gwarancji.

"Dzień dobry, 
Zauważyłem że posiadają państwo wersję z obsługą pasma LTE B20 800MHz i rozważam jej zakup. 
Pytanie czy wgranie jedynego słusznego softu z xiaomi.eu/miuipolska.pl przez odblokowanie bootloadera, wgranie TWRP i romu z wcześniej wymienionego źródła narusza gwarancję/rękojmię? 
Pozdrawiam."

"witam,
jesli zrobi PAn to poprawnie to nie ma żadnego problemu, ale moim zdaniem nie ma sensu wgrywać softu eu, obecnie oficjalne systemy moim zdaniem są pewniejsze i zapewniają większe bezpieczeństwo.
pozdrawiam paweł" 

"Czy w najbliższej przyszłości przewidują Państwo wprowadzenie do
swojej oferty szkła/folie/etui do tego modelu?"

"szkło i etui silikonowe możemy dodamy w gratisie
pozdrawiam paweł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem ale mam na "papierze" że grzebanie w sofcie nie narusza gwarancji więc jeśli od strony sprzętowej okaże się że nie ma IMX'a czy też brak B20 będzie wielkim bólem na trasach którymi się przemieszczam to mam już jakąś podstawę do zwrotu/negocjacji itp. itd. 
Zupełnie inne podejście do klienta iż w przypadku innej, tańszej oferty "z B20" gdzie PMS był odczuwalny aż z drugiej strony monitora ;) 
Tak czy inaczej zamówiłem, pożyjemy i zobaczymy jak się zmienia podejście do klienta kiedy już kasę przeleje.

@Pan Pszeniczny 

Póki co nie udało się dodzwonić do żadnego z rzeczoznawców telekomunikacyjnych, może mają zepsute telefony :D

Edytowane przez Shamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama firma wciąż oferuje Mi Maxa 2 z B20 :mrgreen:

http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-2-64-4gb-czarny-eu-gw-24h-z-pl-fv23-i6919353031.html?snapshot=MjAxNy0wOC0yMVQwNToyMzoyNi4wMDlaO2J1eWVyOzQ1MGU3OWIzYTJkMTRkMGU0YjRkZjg1MDA0MTJkOTUxYzkzNTEyMzBhODM5MDU0OTA0NzQxMzEzYWM1MTdjNGQ%3D

Chociaż nie potrafią tego udowodnić. Kilka maili w tej sprawie:

Treść wiadomości
Dzień Dobry,
mam pytanie odnośnie pasma 800 MHz. W żadnej specyfikacji nie widziałem takiej informacji. Czy chodzi o pasmo 20 800 MHz używane przez polskich operatorów w mniejszych miejscowościach?
I druga sprawa: ładowarka. Czy to jest oryginalna europejska ładowarka od tego telefonu, czy chińska z przejściówką?
Pozdrawiam,

 

W dniu 2017-08-11 o 15:11, gsm4vip PL-GSM pisze:

Dzień dobry,

 Smartfon w wersji Global, która obsługuje pasmo LTE B20 800MhZ.

 Do zestawu dołączona jest europejska ładowarka.

 

Pani (...) jednak wstrzymuję się z płatnością, ponieważ mam duże wątpliwości odnośnie pasma 800MHz.
Nie potwierdzili tej informacji ani w ABC Data (oficjalnego importera), ani w sklepie w warszawskiej Arkadii.
Chciałbym uniknąć nieporozumień, dlatego uprzejmie Panią proszę o przedstawienie jakiejś wiarygodnej specyfikacji. Skąd Państwo maja taką informacje?
Z góry dziękuję,

W dniu 2017-08-21 o 08:21, gsm4vip PL-GSM pisze:

Dzień dobry,

Wiarygodną specyfikację mamy na aukcji, telefony zgadzają się z opisem J

 

Pani (...), ma Pani tę specyfikację, czy mam zrezygnować z zakupu?
Proszę mi wybaczyć: jeśli wystawię na aukcji żywego słonia w karafce, to każdy kupujący chciałby zapytać słonia, czy naprawdę jest żywy ;-)
Stąd moje pytanie o specyfikację.
Owszem, mogę kupić ten telefon i dać do ekspertyzy. Ale wtedy ktoś będzie musiał za nią zapłacić. Jeśli się okaże, że pasmo B20 jest obsługiwane przez ten telefon, to zapłacę ja. Ale w przeciwnym wypadku odeślę Państwu telefon jako niezgodny z umową i będę się domagał zwrotu kosztu ekspertyzy.
Absolutnie nie posądzam Państwa o oszustwo. Przypuszczam, że ktoś nieumyślnie popełnił błąd.
Więc co z tą specyfikacją?
Pozdrawiam,

 

W 21 sierpnia 2017 12:54:46 gsm4vip PL-GSM <[email protected]> napisał:

Dzień dobry,

Opisy na aukcjach są zgodne z tym, co mamy od producenta. Jeśli Pan chce – oczywiście może Pan anulować zamówienie i kupić w firmach podanych przez Pana.

 Jak Pan widzi – kilka sztuk tego modelu nam się sprzedało – póki co – nikt nie reklamował telefonu ze względu na błąd w parametrach.

 Jesteśmy realną firmą, będącą na rynku parę lat, i nie posiadamy na stanie słoni w karafce. J

 Proszę o informację o statusie zamówienia.

 

Szanowna Pani, B20 jest właśnie takim słoniem w karafce.
Proszę o specyfikację producenta z potwierdzeniem tej informacji. Wasze zapewnienia nie są wiarygodne.
Jeśli otrzymam telefon bez obsługi częstotliwości 800 MHz, to wszyscy będziemy mieli kłopoty. A tego chcę uniknąć.
Pozdrawiam,

W dniu 2017-08-22 o 10:31, gsm4vip PL-GSM pisze:

 

Na aukcji są podane dane rzeczywiste zgodne z tym, co podał producent na opakowaniu.

W związku z Pana wątpliwościami, które wynikły po zakupie, proponuję anulować zamówienie.

Proszę o potwierdzenie,

Pozdrawiam serdecznie,

PL-GSM

 

Dzień Dobry, Pani (...) Szanowna,
proszę po prostu wysłać mi zdjęcie tego opakowania. Rozwieje Pani moje wątpliwości.
Z góry dziękuję.

 

Nasze telefony pakowane są na magazynie zewnętrznym, zatem nie ma możliwości przesłania dodatkowych zdjęć.

Pozdrawiam serdecznie,

PL-GSM

 

Kupiłem go, ale jeszcze nie zapłaciłem. Napisałem im negatywa

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pan Pszeniczny napisał:

 

Na aukcji są podane dane rzeczywiste zgodne z tym, co podał producent na opakowaniu.

(...)

Nasze telefony pakowane są na magazynie zewnętrznym, zatem nie ma możliwości przesłania dodatkowych zdjęć.

Pozdrawiam serdecznie,

PL-GSM

Nic to nie da, ponieważ na opakowaniu nie ma takiej informacji (posiadam Global). 

Najgorsze jest to, że poza negatywem nie ma żadnego bata na takie kłamstewka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zadałem im pytanie, powołując się na taki sam model, który posiadam i nie ma B20 po weryfikacji programem, bo na pudełku nie ma info na ten temat. Jestem ciekawy odpowiedzi.

Jednocześnie zgłosiłem tę aukcje na allegro. Najgorsze, że właśnie trochę nieświadomych osób da się nabrać i kupi i będzie żyć w przekonaniu, że ma w telefonie "to słynne" B20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...