Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam,

jestem tu nowa. I bardzo jeszcze "zielona'. Trochę próbowałam się rozeznać, ale to tylko daje poczucie chaosu. Szukałam telefonu, minimum 6 cali. Wybór na naszym rynku nie jest duży. Sony xperia xa1 ultra- bardzo mała bateria. Honor note 8- brak pasma b20, niewiele informacji na forach czy recenzji. Lenovo phab2 pro- tango mi niepotrzebne, a do samej marki niekoniecznie mam przekonanie. Samsung s8+ - wstręt do marki za to, że po wyrobieniu sobie renomy leci aż w takie kulki z nabywcami. Zaczęłam interesować się xiaomi. A dokładnie mi max lub mi mix. Mi mix- świetny, zbajerzony, ale kilka osób mnie do niego zniechęciło (delikatny, bardziej gadżet itd). Mi max miał mocno średnie opinie w kwestii jakości zdjęć. Wszedł mi max 2. Podobno aparat od mi6- lepszy. Bateria- super. Wydajność- niekoniecznie mnie to emocjonuje, bo telefon ma służyć do internetu, rozmów/sms, i nieraz robienia zdjęć (zwykle zapominam zabrać ze sobą aparatu fotograficznego). Nie gram w żadne gry. Tyle, że "dwójka" oficjalnie ma wejść do Polski jakoś w połowie sierpnia (przedsprzedaż w rtv agd). Na aliexpress nieraz coś tam zamawiam, ale tutaj nie chcę się bawić w gwarancję w Chinach, vaty i być może (podobno już jest nagonka) odesłanie do nadawcy za brak spełnionych norm CE. Nie chcąc się bawić w ibuguyu (czy jakoś tam ;) ) bądź inne strony zamówiłam z... allegro. Wersja czarna (białe ramki z przodu bardzo mnie zniechęcają).

Link do wybranej aukcji:

http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-2-4gb-64gb-fvat-23-z-polski-w-24h-i6897950989.html

Rozmawiałam ze sprzedawcą- twierdzi, że jest to wersja stabilna, z OTA, dystrybucja europejska, ładowarka oryginalna ( i bez przejściówki). Serwis w Polsce, gwarancja 12 miesięcy, rękojmia sprzedawcy 2 lata. Sprzedawca, a nie pośrednik w sprzedaży. Zerknijcie, proszę- co powiecie o tej wersji- jakie to ma oprogramowanie? To jest ten "syfmui" czy mogę od biedy na tym zostać (obawiam się, że sama nie poradziłabym sobie, odblokowanie- owszem, ale dalej mogę- jak to nazywacie- uceglić telefon). No i kwestia gwarancji- niekoniecznie chciałabym ją stracić ;)

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych, które mają wejść teraz- dystrybucja europejska- tez nie? Honor note 8- bałam się wziąć coś, gdzie wpisów polskich użytkowników jest dosłownie kilka (albo ja nie umiałam znaleźć). I ładnych parę osób mających w sprzedaży i note i max2 jednak sklanialo się ku max2...  Łącząc to wszystko... zamówiłam xiaomi. Wracając do aukcji i wersji MIUI- możecie podpowiedzieć cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem... Finansowo jest różnica. I to sporo,  bo nawet do 30%. Może kiedyś się rozkręcę i zacznę grubsze rzeczy ściągać z takich sklepów. Nie jestem znawcą w kwestii telefonów, nic w domu nie "wymajsterkuję" z oprogramowaniem- jak pisałam. Niby zamówienie z allegro a u goldwaya różnic się może prawie tym samym, co wpadniecie z 7-go albo 40-pietra. Skutek ten sam raczej, ale wyobraźnia złudnie daje... jakąś nadzieję. Kosztem 300 zł. Tu zamawiając, jak się przestraszę, że jest ostro kiepsko- mam 14 dni na zwrot. Na Ali tego nie zrobię- najwyżej będę musiała sama wystawić na allegro i czekać aż sprzedam, żeby szukać czegoś innego. Nikt ze znajomych tego nie weźmie ode mnie- łapią się za glowe- co za kobyła :) Z uporem maniaka ;) wrócę do tego systemu z aukcji- syf kompletny czy może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam możliwość kupienia w Szanghaju xiomi mi max 2, cena zaproponowana to ok 1700 yuan czyli z dzisiejszym kursem ok. 920 zł. W związku z planowany zakupem mam kilka pytań:

  • jak z gwarancją jeżeli telefon kupie w chinach w firmowym mi store ? 
  • Jak z LTE w modelu z chin ?
  • Generalnie, macie jakieś pomysły co powinienem wiedzieć przez zakupem telefonu w chinach (za jakiś czas telefon będę użytkować w Polsce)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2017 o 17:50, michalgie napisał:

Hej, mam możliwość kupienia w Szanghaju xiomi mi max 2, cena zaproponowana to ok 1700 yuan czyli z dzisiejszym kursem ok. 920 zł. W związku z planowany zakupem mam kilka pytań:

  • jak z gwarancją jeżeli telefon kupie w chinach w firmowym mi store ? 
  • Jak z LTE w modelu z chin ?
  • Generalnie, macie jakieś pomysły co powinienem wiedzieć przez zakupem telefonu w chinach (za jakiś czas telefon będę użytkować w Polsce)

Nie polecam kupować bezpośrednio od nich, potem jak coś CI się stanie z telefonem są problemy z oddaniem go na gwarancje, również trudno się dogadać po chińsku. Polecałbym Ci kupić przez sklep, taki empix też sprowadza z Chin, a jak coś CI się z nim stanie, to łatwiej się dogadać z Polakiem niż z Chińczykiem, a poza tym ceny porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i biorąc pod uwagę cenę cenę 1399 zł, gdy w euro rtv agd będzie dopiero po 8 sierpnia w cenie 1499 zł to całkiem fajna opcja. Oczywiście każdy może powiedzieć, że przecież z Chin można ściągnąć poniżej 1k z kodami promocyjnymi, jednak zakup od ręki, gwarancja, bez martwienia się o to czy będzie cło - dla mnie spokojnie to rekompensuje.

A sam telefonik zaskoczył mnie jakościowo. Ekran przeogromny, ale też nie mam się do czego przyczepić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, świeżo po zakupie Mi Max'a 2 ;) 

Wypas ...fony  jadę dzisiaj kupić żonie  Note 4  :) 

 

co do aparatu - przyznam że po opiniach i recenzjach .... jestem miło zaskoczony, spodziewałem się że będzie źle, ale jestem zadowolony. Zdjęcia ... filmy wszystko zależy od oświetlenia im lepsze tym mniej powodów do narzekania na fotki

Edytowane przez GregReg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil32 napisał:

Kilku sprzedawców na Allegro oferuje ten model z obsługą B20 twierdząc, że to wersja Global. np. http://allegro.pl/show_item.php?item=6919353031

Czy to faktycznie możliwe? Czy to oryginalne Xiaomi? 

Zakładam, że to oryginalne Xiaomi, ale B20 to bajkopisarstwo :) Sam mam tego Globala, bez B20. Napisz do niego, niech da jakiś dowód tego, na co się powołuje.

BTW. Niektóre spece przedstawiają, że ten model ma też NFC (a nie ma).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Razor65 napisał:

Zakładam, że to oryginalne Xiaomi, ale B20 to bajkopisarstwo :) Sam mam tego Globala, bez B20. Napisz do niego, niech da jakiś dowód tego, na co się powołuje.

BTW. Niektóre spece przedstawiają, że ten model ma też NFC (a nie ma).

Dzięki za info. Legendy o NFC również kiedyś słyszałem :) Pisałem i do tego sprzedawcy http://allegro.pl/show_item.php?item=6919353031 i do tego: http://allegro.pl/show_item.php?item=6916491676  Pierwszy wydaje się bardziej wiarygodny, ale obaj potwierdzają, że mają modele z B20. Masz pomysł o jaki dowód mogę prosić? Waham się między tym modelem a Redmi Note 4. Z jednej strony zależy mi na większym ekranie, a z drugiej B20 również by się przydało.... Jesteś nadal zadowolony z Mi max 2 po dłuższym użytkowaniu? 

Edytowane przez Kamil32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciężko to będzie udowodnić sprzedawcy jak i Tobie. Dopiero dostęp do telefonu i root z odpowiednią aplikacją pozwala coś w tym temacie sprawdzić. Niestety na pudełku nie ma żadnej informacji na ten temat (a mam global version). Jedynie na ulotce w pudełku jest:

 IMG_20170819_113119.thumb.jpg.cad8fb47e8434614a8ee417e6b381b5e.jpg

Równie dobrze sprzedawca może obiecywać wspomniane NFC, a też nie ma na to dowodu. Zobacz jeszcze LINK

Ja jak na razie jestem bardzo zadowolony. Ekran jest rzeczywiście wielki, ale do wszelkich multimediów sprawdza się jak żaden inny. Nie mam też specjalnych problemów z noszeniem go w kieszeni, ot czasami czuje się jego gabaryt. Używanie jedną ręką odpada. Od wczoraj używam MIUI 9, więc jest też się czym pobawić.

Co istotne pisałem już w jednym temacie, że nie odczuwam żadnych problemów z zasięgiem. Zjechałem z nim już trochę kraju i miałem zasięg zarówno w miastach jak i na trasie (google maps + yanosik). Na totalnym odludziu zasięg był miedzy 3G, a H+, ale w tym samym miejscu zasięgu nie miał S6 edge, wiec nie doszukuje się tu winy w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować za pomocą aplikacji LTE Discovery.

Menu (trzy kropki w prawym górnym rogu) > LTE Engineering (beta) > BandMode > wybrać właściwą kartę SIM (w moim przypadku SIM1)

 

Spoiler

Screenshot_20170814-102332.thumb.png.d8ca17d7cf35f507c905a8b66f443771.png

 

Na urządzeniu z Mediatekiem zadziałało, ale na innym, ze Snapdragonem nie działa. Może na Mi Max 2 ruszy, trzeba sprawdzić.

Ja jeszcze nie mam tego telefonu, wciąż się zastanawiam. Nie mogę sprawdzić.

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

LTE Discovery pozwala wymuszać pasma tylko na mtk

Ale nie chodzi o wymuszenie, tylko o informacje. Na moim MTK obsługiwane pasma były zaznaczone (jak na powyższym screenie), a innych nie można było zaznaczyć.

Na Snapdragonie w programie nie widzę opcji LTE Engineering (beta). Ale ta aplikacja zachowuje się różnie w zależności od ROMu. Na niektórych nawet nie da się jej zainstalować. Dlatego zamiast zgadywać i teoretyzować, proponuje żeby ktoś używający już  Mi Max 2 sprawdził to. I wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi porównać jakość zdjęć i filmów z Max i Max 2? Chodzi mi o ostrość (głównie filmów). W zasadzie pozostałe różnice między tymi telefonami są dla mnie bez znaczenia. Zależy mi na jakości filmów. Ale chodzi mi o osobiste doświadczenia, a nie jakieś opinie z internetu. Bo wiem, że Max 2 ma matrycę 12 M o większych pikselach. Ale na filmach z YouTube nie widzę różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi o wymuszenie, tylko o informacje. Na moim MTK obsługiwane pasma były zaznaczone (jak na powyższym screenie), a innych nie można było zaznaczyć.
Na Snapdragonie w programie nie widzę opcji LTE Engineering (beta). Ale ta aplikacja zachowuje się różnie w zależności od ROMu. Na niektórych nawet nie da się jej zainstalować. Dlatego zamiast zgadywać i teoretyzować, proponuje żeby ktoś używający już  Mi Max 2 sprawdził to. I wszystko będzie jasne.
Nie mogłeś zaznaczyć innych bo wszystkie które soft i modem obsługiwał były zaznaczone.
Pasmo z ktorym się łączysz można odczytać po e-cid. Tyle że nie zobaczysz dostępnych a to w którym jesteś aktualnie zalogowany. Nie toretyzuje. Zjadłem na tym zęby przez ostatnie dwa lata. Miui Na snapie tylko root daje efekty w tej kwestii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tpawel napisał:

wszystkie które soft i modem obsługiwał były zaznaczone.

I właśnie o to mi chodzi. Żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie kombinuję jak uruchomić B20, tylko chcę sprawdzić czy telefon je obsługuje. A zastanawia mnie to dlatego, że też widziałem dwie aukcje (tej samej firmy, choć nazwy sprzedającego są inne) w których zapewniają że B20 działa. Czy to możliwe, żeby ktoś kłamał aż tak bezczelnie? Bo wydaje mi się to kłamstwem.

Dobrze by było umieć udowodnić to kłamstwo, bo wtedy można domagać się obniżenia ceny :mrgreen:

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...