Skocz do zawartości

Instalacja romu global


adri22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

przeszukałem już masę wątków i nigdzie nie mogę znaleźć pomocy. Otóż kupiłem mi6 na GearBest, telefon przyszedł mi odblokowanym bootloaderem. Zabrałem się wiec za wgrywanie twrp (wszystko ok), a następnie miui Polska. Tutaj był problem, wrzuciłem na telefon plik.zip z miui i zainstalowałem niby system. Zrobiłem restart i telefon wyświetla "the system hase been destroeyed". W tym momencie mogę wejść tylko w tryb fastboot (power i vol-). Chciałem zainstalować normalnie teraz globala przez miflasha, ale najpierw program telefonu nie widział, a później przy flashowaniu wywaliło błąd 'Flashing is not allowed in Lock State". Nie mam pojęcia już co robić.
W programie minimaladbandfastboot działa mi jedynie komenda "fastboot devices" - wyświetla się id urządzenia, komenda "fastboot oem elr" nie działa też wywala jakiś błąd. Macie jakieś pomysły mogę wysłać jak coś jakieś skreeny.
Pozdrawiam.

adb.png

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz napisane "Device unlocked: FALSE" ... jakby Bootloader był odblokowany to byś miał wynik TRUE.

I potem w drugim oknie masz napisane "Flashing is not allowed in Lock State" co znaczy tyle co "Nie możesz zainstalować oprogramowania na zablokowanym urządzeniu"

 

Musisz odblokować Bootloader według instrukcji zawartych na MIUIPolska :)

Edytowane przez MaxPrime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adri22 napisał:

Nie mogę nawet zainstalować zwykłego chinskiego romu czy globala przez miflasha. NIe wiem co robić.

To masz problem, jakiś podmieniony bootloader musiał być. Może MiPcSuite i,FlashR i podłączony tel w  fastboot.  Nie wiem czy to zadziała, bo inny pomysł to chyba tylko rozebranie telefonu i zwarcie test pointów, ale jak i gdzie to w Mi6 nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze instaluje Global Developer (lub China Developer) przez MiFlash zanim telefon ma być używany aby nie było takiej sytuacji jak tutaj.

tylko że zrobienie tego samemu anuluje nam gwarancje bo zerwiemy plomby na śrubkach.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Proszę o pomoc w rozwikłaniu takiego problemu. Mi 6 zakupiony na gearbest z odblokowanym (shackowanym) BL. Zgodnie z poradami na forum i celu uzyskania możliwości płatności Android Pay postanowiłem zablokować BL wgrywając ROM Global przez MIFlash zaznaczając LOCK. Niestety przy próbie flashowania za każdym razem program się wysypuje i flashowanie się nie udaje, próbowałem na dwóch laptopach (win7 i win10) i w obu przypadkach to samo. Telefon za każym razem uruchamia się w trybie fastboot. Minimal ABL widzi telefon, Miflash również ale co trochę mnie dziwi nie widzi COM-u tylko jakiś identyfikator 84f...

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez kade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

C

Dnia 11.10.2017 o 10:50, kade napisał:

Dziękuję za pomoc zmiana z MiFlash z wersji Beta na wersję z 2017 pomogła. System w obu przypadkach był 64bit, a sam ROM i MiFlash pobrany stąd http://en.miui.com/a-234.html

Witam. Czy wgrywałeś system według poradnika z linku który wysłałeś? Czy po wgraniu jest to pełnoprawny global z możliwością wybrania regionu innego niż chiński? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Podczas instalacji miui 7.12.1 (pobieralem z miuiglobal) telefon się zachowuje w następujący sposób:

Pokazanie logo mi.com czarny ekran, znowu mi.com potem TWRP przez 3 sekundy i od początku 2x reset i TWRP

Jak próbowałem właczyć fastboot to sie pojawia na 2 sekundy i znowu resety

Telefon to Xiaomi MI6

Edytowane przez jandopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro żadnym skrótem klawiszy nie jesteś w stanie wejść w fastboot i twrp no to jedyna opcja - odpięcie baterii. 

Jeśli nie masz doświadczenia to nie polecam robienia tego samemu - łatwo połamać tylną pokrywę. 

Jakby co, to podeślij go do mnie na serwis - więcej info na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...