Skocz do zawartości

Brak połączenia, brak sieci


pawl0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z telefonem Redmi 4A.

Na początku wszystko było ok, telefon nie sprawiał problemów. Z dnia na dzień pojawił się problemy z siecią. Telefon gubił zasięg, nie mogłem wykonać jakichkolwiek połączeń czy sms'ów. Testowane było kilka kart sim, różnych operatorów (Plus i Play).

Dodatkowo zmieniałem ułożenie karty (jest sim 1 / sim 2). Telefon czasem widzi sieć, czasem uda się wykonać połączenie, a po kilku minutach problem znów się pojawia. 

Dodam, że telefon z tego powodu był na gwarancji. Serwis niby nic nie wykrył, a problem wciąż pozostał. Próbowałem ustawić nowy APN - bez rezultatu. 

Ktoś miał podobny problem i/lub wie jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jestem posiadaczem nowego telefonu dokładniej Xiaomi Redmi 4A, telefon został zakupiony w sklepie Media Expert więc jest on polskiej produkcji. Telefon obsługuje sieć Orange. Mam problem z połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi, tzn,:

1. W momencie gdy ktoś do mnie dzwoni, w trakcie połączenia nie słychać, ani nie widać połączenia. (Tak jakby sieć była poza zasięgiem) Dopiero po jakimś czasie przychodzi SMS informujący o nie odebranym połączeniu.

2. Przy wybieraniu przeze mnie wybranego połączenia czasami nie udaje się nawiązać kontaktu.

3. Czasami w trakcie rozmowy po kilkunastu sekundach następuje automatyczne rozłączenie.

Karta sim jest włożona do gniazda nr.1 (mikro sim). Telefon został zakupiony w sklepie Media Expert więc jest on polskiej produkcji.

 

Prosiłbym o informacje jak rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wire1 napisał:

Witam. Jestem posiadaczem nowego telefonu dokładniej Xiaomi Redmi 4A, telefon został zakupiony w sklepie Media Expert więc jest on polskiej produkcji. Telefon obsługuje sieć Orange. Mam problem z połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi, tzn,:

1. W momencie gdy ktoś do mnie dzwoni, w trakcie połączenia nie słychać, ani nie widać połączenia. (Tak jakby sieć była poza zasięgiem) Dopiero po jakimś czasie przychodzi SMS informujący o nie odebranym połączeniu.

2. Przy wybieraniu przeze mnie wybranego połączenia czasami nie udaje się nawiązać kontaktu.

3. Czasami w trakcie rozmowy po kilkunastu sekundach następuje automatyczne rozłączenie.

Karta sim jest włożona do gniazda nr.1 (mikro sim). Telefon został zakupiony w sklepie Media Expert więc jest on polskiej produkcji.

 

Prosiłbym o informacje jak rozwiązać ten problem.

A na drugim gnieździe?

Wgraj sobie global dev(inny modem aktualizacja co tydzień) i sprawdź czy będzie lepiej 

Aha sprawdź jeszcze kartę sim na innym tel a jak masz bardzo starą to sobie duplikat odbierz 

Ale niektóre połączenia dochodzą czy całkowita brak kontaktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam spory problem z zasięgiem w Redmi 4a. Odkąd nabyłam telefon w Play (ok. 2 tygodni temu) nie mogę stale połączyć się z żadną siecią. Zawsze w domu miałam zasięg, dziś nie mogę znaleźć go nawet przed domem czy chociażby w mieście. Prawdopodobnie jest to spowodowane przez źle skonfigurowane APN jednakże sprawdzałam w internecie jak powinny one wyglądac i tak je ustawiłam. Na górze ekranu jest napisana 'brak usługi' natomiast przed tym napisem są wyraźne 2 lub 3 kreski zasięgu. Nie rozumiem co jeszcze mogłabym zrobić żeby zasięg normalnie wskakiwał. Ktoś miał podobną sytuację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 17:27, Xdzonii napisał:

Witam, mam spory problem z zasięgiem w Redmi 4a. Odkąd nabyłam telefon w Play (ok. 2 tygodni temu) nie mogę stale połączyć się z żadną siecią. Zawsze w domu miałam zasięg, dziś nie mogę znaleźć go nawet przed domem czy chociażby w mieście. Prawdopodobnie jest to spowodowane przez źle skonfigurowane APN jednakże sprawdzałam w internecie jak powinny one wyglądac i tak je ustawiłam. Na górze ekranu jest napisana 'brak usługi' natomiast przed tym napisem są wyraźne 2 lub 3 kreski zasięgu. Nie rozumiem co jeszcze mogłabym zrobić żeby zasięg normalnie wskakiwał. Ktoś miał podobną sytuację? 

Roming masz włączony?

Jaka wersja miui (ustawienia-informacjie o telefonie)

Czy możesz wyszukać sieć ręcznie i wybrać np.T-Mobile?

Próbowałaś na innej karcie sim?w drugim slocie na kartę sim przełożyć czy łapie zasięg?

 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 17.07.2017 o 16:38, wire1 napisał:

Witam. Jestem posiadaczem nowego telefonu dokładniej Xiaomi Redmi 4A, telefon został zakupiony w sklepie Media Expert więc jest on polskiej produkcji. Telefon obsługuje sieć Orange. Mam problem z połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi, tzn,:

1. W momencie gdy ktoś do mnie dzwoni, w trakcie połączenia nie słychać, ani nie widać połączenia. (Tak jakby sieć była poza zasięgiem) Dopiero po jakimś czasie przychodzi SMS informujący o nie odebranym połączeniu.

2. Przy wybieraniu przeze mnie wybranego połączenia czasami nie udaje się nawiązać kontaktu.

3. Czasami w trakcie rozmowy po kilkunastu sekundach następuje automatyczne rozłączenie.

Karta sim jest włożona do gniazda nr.1 (mikro sim). Telefon został zakupiony w sklepie Media Expert więc jest on polskiej produkcji.

 

Prosiłbym o informacje jak rozwiązać ten problem.

 

Podbijam, bo mam ten sam problem. Telefon kupiony z polskiej dystrybucji z wgranym MIUI 8 Global, po aktualizacji jakieś 2 tygodnie temu pojawił się problem z brakiem zasięgu/sieci na włączonym 3/4G. Co ciekawe na 2G wszystko jest ok. Karta jest z sieci Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 14.08.2017 o 09:42, redmifan napisał:

 

Podbijam, bo mam ten sam problem. Telefon kupiony z polskiej dystrybucji z wgranym MIUI 8 Global, po aktualizacji jakieś 2 tygodnie temu pojawił się problem z brakiem zasięgu/sieci na włączonym 3/4G. Co ciekawe na 2G wszystko jest ok. Karta jest z sieci Orange.

czy udało się komuś rozwiązać ten problem? (też orange i tel. z polskiej dystrybucji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem z Redmi 4A. Telefon ma zasięg jednak po zablokowaniu po jakimś czasie traci zasięg a po odblokowaniu widać że jest "brak usługi" ale po 2 sekundach łapie go z powrotem. Przetestowane na sieciach plus i virgin na slotach 1 i 2. Ktoś rozwiązał problem? Ustawienie nowego APN nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, micnic napisał:

Też mam ten problem odesłałem telefon na gwarancje ale jak twierdza u nich ten problem nie wystepuje i telefon do mnie wrócił nienaprawiony :(

 

Mój telefon wysłałem już drugi raz do serwisu - jeszcze nie mam żadnej odpowiedzi.

Gdzie zakupiłeś telefon i w jakiej sieci są te problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w Polsce sklep AZE telefon w sieci Nju dzis nawet kupilem nowy startet i przenioslem numer bo ktos pisal ze moze to karta sim ale nic z tego caly czas to samo juz nie wiem co robic. Mam drugi taki sam telefon i tam nie mam zadnych problemow wiec pewnie wina jest po stronie telefonu. Chociaz mam go od czerwca a problem wystapil jakis miesiac temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, micnic napisał:

Kupilem w Polsce sklep AZE telefon w sieci Nju dzis nawet kupilem nowy startet i przenioslem numer bo ktos pisal ze moze to karta sim ale nic z tego caly czas to samo juz nie wiem co robic. Mam drugi taki sam telefon i tam nie mam zadnych problemow wiec pewnie wina jest po stronie telefonu. Chociaz mam go od czerwca a problem wystapil jakis miesiac temu

Ja kupiłem w Sferis ,  zakupiłem nową kartę prepaid orange i problem z zasięgiem był nadal , zrywanie połączeń też , gdzie na starym telefonie zarówno stara jak i nowa karta działa bez zarzutu . Karta premium mobile w ogóle nie działała - zasięg był , a nie można się było połączyć tylko po jakimś czasie przychodził sms z inf. że ktoś dzwonił . Telefon zakupiony w lipcu - może jakaś wadliwa partia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie znalazłem sposób na ten problem. Specjalnym kodem wchodzę w info o telefonie i tam przełączyłem tryb sieci na EDGE i jak na razie śmiga no ale kosztem wolnego Internetu. Ale problemu z zasięgiem nie ma. A jak próbuje przełączyć na LTE to znowu problem się pojawia. Za tydzień pojadę z nim do serwisu osobiście i zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wróciłem z serwisu i jestem mega zadowolony ponieważ Panowie z AZE wymienili mi telefon na nowy,  pomimo że problem u nich się nie pojawił, wszystko działało idealnie aż się wierzyć mi nie chciało i zrozumiałem czemu za pierwszym razem odesłali mi z informacją że u nich problemu nie ma. Tak więc ogromne podziękowania dla serwisu. Więcej takich ludzi trzeba :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podbijam, bo mam ten sam problem. Telefon kupiony z polskiej dystrybucji z wgranym MIUI 8 Global, po aktualizacji jakieś 2 tygodnie temu pojawił się problem z brakiem zasięgu/sieci na włączonym 3/4G. Co ciekawe na 2G wszystko jest ok. Karta jest z sieci Orange. 

Czy ktoś znalazł rozwiązanie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam mam duży problem z Xiaomi 4a

Odblokuje telefon, wybieram z listy kontakt. Dzwonie i telefon nie wykona połączenia. Słychać dźwięk zakończenia rozmowy i tyle. Powtarzam to i problem znika. Zablokuje telefon i odblokuje i znów lub też nie, po prostu  problem raz występuje raz nie.
Druga sprawa to kwestia odbierania połączeń. Nie można się dodzwonić przychodzi tylko sms, że ktoś spróbował się skontaktować i później już na telefon można zadzwonić . Sytuacja oczywiście tak samo nie jest cykliczna. Raz to się pojawia raz nie. I zazwyczaj sytuacja wygląda tak, że na telefon się zadzwoni 1-4 razy i potem już działa. Po jakieś nieaktywności problem powraca, choć ciężko znaleźć tu jakiś cykl... prędzej cyrk.


Kwestia zasięgu cały czas full. Na żadnym innym telefonie problem nie występuje.
Przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych. Zmieniłem gniazdo karty z Sim 1 na Sim 2 itd. 
Jestem zalogowany na konta Xiaomi itd Najnowsza wersja systemu. MIUI 8.5.7.0 | Stabilna
Sieć Play

Nie mam pomysłów. Proszę o pomoc. Jeśli zły dział bardzo proszę o przeniesienie :)

Edytowane przez hexxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki sam problem z tym telefonem i co najgorsze na 100% do wymiany jest w tej sytuacji płyta główna..... Zaniosłem telefon do najlepszego speca w moim mieście i diagnoza mnie prawie zabiła ze złości. Telefon za mega niską cenę ale coś zepsuli bo bardzo dużo ludzi ma ten sam problem i nic nie można zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, 

od października 2017 posiadam telefon xiaomi  Redmi 4a  32g . Wersja Miui global 9.2. Od jakichś 2 miesięcy tel gubi  zasięg, podczas rozmów urywa połączenia. Po zmianie APN problem dalej występuje, przywrócenie ustawień fabrycznych również nie pomogło.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam telefon xiaomi redmi 4A zakupiony w Angli w Polsce używam karty sieci plus. Problem mam z zasięgiem poza miastem czasem i w mieście. W plusie zgłosiłem problem i podobno od miesiąca maja zgłaszane problemy z siecią i jak widać nic z tym nie robią. W ustawieniach mam wybraną opcję automatycznego wyboru sieci po wyłączeniu jej pokazują się sieci ale wszystkie jakie zakazane. 

Można to jakoś poprawić? 

Screenshot_2018-06-22-11-47-37-286_com.android.phone.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...