ZduneX25

MIUI 7.6.29

Recommended Posts

3 godziny temu, virusek90 napisał:

Chyba jakiś bug. Na Mi4C jest tylko w ustawieniach blokady. W ustawieniach wyświetlacza nie ma tej opcji.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

To nie bug. W opcjach programistycznych kolega ma wyłączoną optymalizację miui

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

mam pytanie z innej beczki :) czy ktoś wie jaki to motyw ze zdjęcia poglądowego w pierwszym poście? 

Tak, nie przejmuj się.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, Orjon napisał:

Tak, nie przejmuj się.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Też ci się podobnie wyświetla podczas instalacji romu? czy to znaczy, że firmware już zainstalowany i nie instaluje poprostu?

ps. zainstalowany wcześniej firmware nie zmienia się, pomimo instalacji innych romów?

Edited by marcin19883

Działa wam blokowanie smsów?
Kiedyś po zaznaczeniu niechcianego smsa można było go blokować. Teraz tej opcji nie ma. Można tylko oznaczyć jako przeczytane, skasować albo przypiąć :(

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Świeżo po instalacji (wykonuję zawsze po pełnym resecie, usunięciu poprzedniej wersji w TWRP);

1. Wszystko śmiga bardzo szybko

2. Brak tłumaczenia komunikatu: Poczta> "System sync is not enabled..."

3. Tryb czytania: komuś przeszkadzała opcja możliwości przypisania filtra tylko dla wybranych aplikacji

4. Sklep Play: wydaje się, że problem z uciążliwym komunikatem "oczekiwanie na sieć" został rozwiązany i nareszcie Mi Max ma status "certyfikowany"

Ktoś podpowie jak zrobić by linki z msg, steama nie otwierały się w domyślnej przeglądarce ? Do aktualizacji działało jak trzeba :(

• Dodany status SafetyNet zielony (CTS pass) dla wszystkich Xiaomi.eu 7.0 (bez potrzeby Magiska)

Niestety nie działa. Magisk pokazuje przy sprawdzaniu SafetyNet - false. Sklep Google pokazuje status - bez certyfikatu. :(

19 minut temu, marcin19883 napisał:
  • Dodany status SafetyNet zielony (CTS pass) dla wszystkich Xiaomi.eu 7.0 (bez potrzeby Magiska)

Niestety nie działa. Magisk pokazuje przy sprawdzaniu SafetyNet - false. Sklep Google pokazuje status - bez certyfikatu. :(

Przeczytaj to co zacytowałeś. Instalując magisk dajesz dostęp do root przez co właśnie SafetyNet jest fail. Odinstaluj magisk.

A jeśli Ci jest potrzebny root to w magisk dodaj universal safetynet fix.

PS. Never Ending Story temat safetynet, brak emotek, karuzela tapet itp itd kiedy to się skończy i zaczniecie czytać zanim coś napiszecie :P 

Edited by slimdick

14 godzin temu, boroch napisał:

Działa wam blokowanie smsów?

Było o tym tutaj:

https://miuipolska.pl/forum/topic/26451-miui-7622/?do=findComment&comment=360335

---

Zaktualizowałem mój mi5 i trzeba było zostać przy tej wersji którą miałem z początku maja

+ wróciła opcja planowania sms

+ urządzenie certyfikowane w sklepie play

+ harmonogram działa

- automatyczna jasność = masakra, ciągle skacze poziom i albo jest za ciemno, albo za jasno (pomimo poprawki, jedyną opcją jest ustawienie na szywno)

- bluetooth kompletnie oszalał w połączeniu z Mi Band 2 - wcześniej bez problemu odblokowywał się telefon opaską, a teraz ją co rusz gubi :/

- bateria leci w dół strasznie, strasznie szybko, ehh gdzie ładowarka?

Edited by abc00
  • Like 1

29 minut temu, slimdick napisał:

Przeczytaj to co zacytowałeś. Instalując magisk dajesz dostęp do root przez co właśnie SafetyNet jest fail. Odinstaluj magisk.

A jeśli Ci jest potrzebny root to w magisk dodaj universal safetynet fix.

PS. Never Ending Story temat safetynet, brak emotek, karuzela tapet itp itd kiedy to się skończy i zaczniecie czytać zanim coś napiszecie :P 

Tylko nie wiem dlaczego, ale universal safetynet fix nie działa na Miui. Wszędzie działa, ale tutaj odpadam. ;)

12 minut temu, marcin19883 napisał:

Tylko nie wiem dlaczego, ale universal safetynet fix nie działa na Miui. Wszędzie działa, ale tutaj odpadam. ;)

Działa. Zrób pełny restart i sprawdź jeszcze raz ;) 

Spoiler

AfPhQSGm.pngGhdWr0Ym.pnggDePc1xm.png

Jak mimo to nie działa sprawdź oprócz tej stable jeszcze te wersje beta , na którejś powinno być ok jak to było w przypadku kolegi @Heisenberg :) 

Edited by slimdick

Ja p.... Co z tym RAMem u licha?

Przeglądarka, PowerAmp, Messenger, włączam drugą kartę w przeglądarce i co? Wywala do pulpitu; Messenger i przeglądarka wylatują z podręcznej. 

No bez jaj, 3GB RAM dla MIUI to za mało?

52 minuty temu, QBAQ napisał:

Przeglądarka, PowerAmp, Messenger, włączam drugą kartę w przeglądarce i co? Wywala do pulpitu; Messenger i przeglądarka wylatują z podręcznej. 

Stary messenger bez tego snapgówna to około 120 MB RAM, nowy potrafi ponad 300 zjeść...

1 godzinę temu, slimdick napisał:

Odkryj ukrytą treść

Jak mimo to nie działa sprawdź oprócz tej stable jeszcze te wersje beta , na którejś powinno być ok jak to było w przypadku kolegi @Heisenberg :) 

Muszę głępiej poszukać, bo i tak nie działa. Wersja beta Magisk i SafetyNet Fix beta. 

11 godzin temu, QBAQ napisał:

Do swoich wczorajszych gorzkich żali dokładam samoczynny reset dzisiaj.

@JacekBB, mój Mi5 też teraz naładował się mega szybko i trochę się przy tym zgrzał... 

Muszę głępiej poszukać, bo i tak nie działa. Wersja beta Magisk i SafetyNet Fix beta. 

Usuń wersję beta Magiska i zainstaluj wersję v12

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

@up Blokada i odcisk palca (tak jest w Mi Max'ie)

Edited by fido70

@up Blokada i odcisk palca (bynajmniej w Mi Max)

Dzięki. Szukałem w powiadomieniach. Niby od 4 lat tylko miui, a nieraz ogarnia mnie półmroczność

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

13 godzin temu, slimdick napisał:

Ukryj treść

U mnie z kolei wygląda to tak i sam już nie wiem co robić...
Mi5, najnowszy build. 

Screenshot_2017-07-02-11-18-46-218_com.topjohnwu.magisk.png

Screenshot_2017-07-02-11-18-51-424_com.topjohnwu.magisk.png

Screenshot_2017-07-02-11-19-04-871_com.topjohnwu.magisk.png

@rock'n'rolla poprawione :D

@Mariusz Kowalski Nie dziwię się - niby jest pewna logika, ale często człowiek się gubi w mnogości ustawień. Funkcja dotyczy powiadomień, ale jest również związana z ekranem blokady...

P.S. Czy tylko u mnie nie działa aktualizacja dla Avasta? Przełączyłem się na "Tencent'a" i jest ok.

Do czego służą opcje "ROOT" i "Aktualizacja systemu" (Czyszczenie>Antywirus>Opcje/Ustawienia) ?

Edited by fido70
  • Like 1

Nie mogę tego zainstalować. Mam teraz 7.6.15 I po wybraniu pliku w aktualizacji systemowej telefon uruchamia się w twrp i wyskakuje czerwony komunikat że plik zip jest uszkodzony. Ktoś wie jak to rozwiązać? Ściągnąłem aktualizację bezpośrednio na telefon oraz przez PC i to samo

Przed chwilą, Darkseeder napisał:

Nie mogę tego zainstalować. Mam teraz 7.6.15 I po wybraniu pliku w aktualizacji systemowej telefon uruchamia się w twrp i wyskakuje czerwony komunikat że plik zip jest uszkodzony. Ktoś wie jak to rozwiązać? Ściągnąłem aktualizację bezpośrednio na telefon oraz przez PC i to samo

Sprawdzałeś md5 po wgraniu na telefon?

21 godzin temu, marcin19883 napisał:

Też ci się podobnie wyświetla podczas instalacji romu? czy to znaczy, że firmware już zainstalowany i nie instaluje poprostu?

ps. zainstalowany wcześniej firmware nie zmienia się, pomimo instalacji innych romów?

Pojawia się tak samo. Nie wiem jak to wpływa na firmware, nie sprawdzam szczerze powiedziawszy ;) 

36 minut temu, T-Time napisał:

U mnie z kolei wygląda to tak i sam już nie wiem co robić...
Mi5, najnowszy build. 

Zerknij jeszcze raz na moje screeny i zobacz jaką mam wersję tego fix a potem sprawdź u siebie :) 

Magisk v12 + universal SafetyNet fix 1.10.1

Edited by slimdick

Pojawia się tak samo. Nie wiem jak to wpływa na firmware, nie sprawdzam szczerze powiedziawszy  

Już do tego doszłem. Folder Firmware to osobny folder na partycji systemowej. Jak czyścisz system, data czy cache i dalvik to Firmware nie ruszy. Tylko pełny flash przez fastboota go zmieni. A tak jest jaki zainstalowałeś.

Czy może ktoś "poprowadzić mnie za rączkę" i pokazać jak to zrobić z tym magisk raz próbowałem i nic z tego finał był taki że ani magisk i root mi nie działał musiałem od nowa fleshować system i root wrócił tylko że to było na wcześniejszej wersji jeszcze na 6 jak by ktoś napisał pobrać z  link potem restart itd  :-D

Guest
This topic is now closed to further replies.