Skocz do zawartości

Global Stable testy dla Redmi 3S/Prime


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dla lubiących sobie coś protestować, nowa wersja global stable:

http://bigota.d.miui.com/V8.5.3.0.MALMIED/miui_HM3SGlobal_V8.5.3.0.MALMIED_0c033af794_6.0.zip

Miłej zabawy i dajcie znać co tam nowego poprawili lub popsuli ;-)

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wybraniu pliku aktualizacji otrzymuję komunikat

"ROM is in beta testing, make sure you have signed in with a beta authorized xiaomi account". Domyślam się, że musiałbym dołączyć do jakiegoś grona beta-testerów?

Poprzedni update (8.2.5.0) wgrywałem ręcznie, ponieważ przez OTA nie mogłem się doczekać. Pewnie bym się tym tak nie przejmował gdyby nie to, że czasem telefon mi się po prostu restartuje i liczę, że któraś z aktualizacji to zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JoeColeCFC napisał:

Pewnie bym się tym tak nie przejmował gdyby nie to, że czasem telefon mi się po prostu restartuje i liczę, że któraś z aktualizacji to zmieni...

Zmieni jak dev wgrasz. Ostatni działa bardzo dobrze pod każdym względem 7.6.29. Na dev eu, czy global samoczynne restarty już dosyć dawno się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rafaln84 napisał:

U mnie nie było problemu z aktualizacją może dlatego ze tu xiaomi account jestem zalogowany.

No właśnie nie ma już chyba możliwości dołączenia (na forum zniknęła ta opcja).

Co do restartów, myślałem, że może jak zrobię całkowity reset wszystkiego, następnie wgram aktualizację na czysty system i dopiero potem zainstaluję wszystkie aplikacje na świeżo zaktualizowanym telefonie, wtedy zacznie działać ale nie wiem czy jest sens tracić czas na coś, co nie daje gwarancji, że będzie działać.

Z drugiej strony mógłbym wgrać to, co mówicie, ale nie mam o tym pojęcia. Nie wiem, od czego zacząć i czy nie stracę gwarancji po wgraniu innego romu niż global.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejne przeboje z Xiaomi. Po dwumiesięcznej naprawie (drenaże baterii) 3S wrócił wyładowany do zera, po częściowym naładowaniu pojawiła się aktualizacja do 8.5.3.0 MALMIED i ... od 2 godzin zatrzymuje się na tym etapie:

CAdacXl.jpg?1

Co jakiś czas startując od nowa. Nigdy nie miałem większej ochoty walnięcia czymś o ziemię niż z tym szajsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, penguino napisał:

Prawda to, że telefon powinien zaprzestać prób aktualizacji gdy bateria spadnie poniżej 15%?

Chyba nie, powinien nie pozwolić na uruchomienie aktualizacji, jak bateria nie ma jakiegoś określonego poziomu naładowania. Jak już zaczęło to raczej nie przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po tej aktualizacji nie jestem zadowolony nie da się wyłączyć aplikacji z menu, google książki ,muzyka play i.t.p spierniczyli to a mam redmi 3s jakies 4 miesiące i chodzi jak żyletka, jak ma ktoś pomysła jak to wyłączyć bez zbędnych kombinacji to bym był wdzięczny, próbowałem jakieś dwa programy ale nie znalazłem tych plików do wyłączenia o których była mowa ...klapa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spidboy1 napisał:

jak ma ktoś pomysła jak to wyłączyć bez zbędnych kombinacji to bym był wdzięczny

Nie wiem czego próbowałeś ale da się wyłączyć, a nawet odinstalować, bez roota. Pokombinować trochę trzeba https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest global beta 7.8.11 dla Redmi 3S, puki co nie znam changeloga.

http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=303&mobile=no

P.S.

Z tego co już wiem panel szybkich ustawień jest tylko na 4 szerokości, brak możliwości zmiany siatki pulpitu, opcje programistyczne działają tylko jak ustawi się j.angielski...w innym przypadku FC (nie poprawili tego!), brak możliwości zmiany widgetu zegara. Oczywiście wciśnięte na siłę aplikacje Google. Jednym słowem lipa totalna.

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 17:29, Blom napisał:

miflash. Złapaleś bootloopa.

Miflash by nie pomógł. Podobno gdy wymieniają płytę główną (nie mam potwierdzenia, ale może wymienili?) to nowa nieco różni się od oryginalnej i ma "zapobiegać" aktualizacjom przez OTA.

PS. Oszuści z Goldwaya przeszli samych siebie, zaproponowali mi 10$, gwarancja idzie się gwizdać, ja zostaję z drogą cegłą. Chamstwo i oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Miflash by nie pomógł. Podobno gdy wymieniają płytę główną (nie mam potwierdzenia, ale może wymienili?) to nowa nieco różni się od oryginalnej i ma "zapobiegać" aktualizacjom przez OTA.
PS. Oszuści z Goldwaya przeszli samych siebie, zaproponowali mi 10$, gwarancja idzie się gwizdać, ja zostaję z drogą cegłą. Chamstwo i oszustwo.

Jak cie Goldway oszukal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tor napisał:

@FromWP

Też nie instalowałem ale piszą że to 9

Tak to 9 zainstalowałem, na razie się przyzwyczajam, większych pozytywów nie widzę, a kilku rzeczy brakuje.

Na razie FC ma ustawienie przycisków funkcyjnych, nic nie można zmienić.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...