Skocz do zawartości

Redmi Note Pro - co poprawić w romie


zientas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam parę pytań dotyczących Redmi Note, który dziś do mnie dotarł (także Redmi 1S). W obu już zainstalowałem MIUI Polska. Z Redmi Note są drobne problemy:

 

1. Instalowałem ściśle wg instrukcji (sposób 1), z uwzględnieniem "przywrócenia stanu fabrycznego" po zakończeniu instalacji. Nie zniknęła jednak oryginalna chińska animacja (z głosem - jakiś facet coś mówi po chińsku) wyświetlana przy starcie telefonu. Czy to normalne? Jak się jej pozbyć – najlepiej, aby zastąpiło ją logo MIUI Polska (tak się stało na Redmi 1S).

 

2. Windows 7 "nie widzi" Redmi Note. Co zrobić, aby "widział"? (z Win8 problemu nie ma).

 

3. O co chodzi z tą funkcją CPU Power Saving Mode, dla zmylenia ukryta w sekcji "Historia zużycia baterii"? Opis pod przełącznikiem mówi, że włączenie jej ogranicza "max CPU performance" w celu oszczędzania baterii. Myślałem więc, że to odpowiednik oszczędnego Planu Zasilania w MI2S. Ale test Antutu wyszedł prawie tak samo, niezależnie czy ta opcja byłą włączona czy nie. Poza tym, co denerwujące, jej wyłączenia nie jest pamiętane i po restarcie tel. znów jest włączona.

 

 

Ogólnie telefon ten robi świetne pierwsze wrażenie, może to tylko magia dużego ekranu, bo równolegle bawię się nowym Redmi 1S i po prostu wydaje się niezbyt atrakcyjny przy Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa automatyczne ustawianie jasności ekranu. Czujnik oświetlenia działa (sprawdzane w menu serwisowym), jednak po wybraniu automatycznej wrażliwości na światło cały czas suwak oświetlenia jest aktywny a podświetlenie nie dostosowuje się do warunków zewnętrznych.

 

Przy dwóch kartach SIM po wybraniu numeru jest 10s czas oczekiwania przed połączeniem - bardzo denerwujące, bo nawet po wybraniu skrótu trzeba drugi raz pacnąć ekran.

 

Niezależnie od wybranego kodeka, rozdzielczości, kontenera (MP4 lub 3GP), ilości klatek video nagrywa się maksymalnie 18 klatek na sekundę. Uważam że przy procesorze MT6592 to porażka. Szczególnie, że w Engineering Mode przy capture bez problemu jest 30 klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio 3 razy taki sam problem jak niżej:

 

Godzina w przedziale 15/18 , odbieram połączenie, rozmawiam, kończę rozmowę i uwaga - włącza się poranny budzik! :D

 

Dzwoni, gra alarm, ale nie wyskakuje okienko z budzika żeby go wyłączyć, nie da się wyciszyć w jakikolwiek sposób (próbowałem wszystko, nawet wejście i ubicie apki Zegar nic nie daje), trzeba albo zresetować telefon albo wyjąć baterię. Co trwa kilkadziesiąt sekund. Na trybie wyciszonym (tylko wibracja i wszystko na 0 głośności) tak samo zagrało, cudownie. Niech mi na  spotkaniu albo coś taki numer zrobi. 

 

Dodam że oba budziki po przebudzeniu wyłączam, żeby przypadkiem własnie nie zagrały, 8:00, 8:30. Raz zostawiłem włączone i było tak samo - telefon zaczął grać Alarm po zakończeniu rozmowy pod wieczór, wtf??

 

Co ten Note wyprawia to ja nie wiem xd

Ma ktoś podobnie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recovery trochę dziwne bo poruszamy się vol- a zatwierdzam vol + ale to już się stało teraz mam problem z rootem bo Twoja metoda u mnie nie działa po otwarciu z prawem administratora che mi instalować na dysku c

Mam jeszcze jedno pytanie czy ustawienia fabryczne wrócą mi stockowy room?

Edytowane przez robin210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problem z kamerą (slaby FPS przy filmikach, o którym pisałem wcześniej) leży jednak w ROMie MIUIPolska! Na ROMie na xiaomi.eu ładnie nagrywa filmiki w 30fps! Przy próbie ponownej instalacji MiuiPolska w TWRP wyskakuje mi błąd (niestety treść była poza ekranem), więc póki co zostaję na xiaomi.eu.

Ufff, bo już myślałem nad allegro z tym telefonem - bo dość często filmiki kręcę!

Edytowane przez emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli MIUI widać pracuje nad Note pełną parą xD

 

Pytanie do Ciebie, jakieś sugestie co do 3. błędu z Tapatalkiem?

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/2830-note-problem-z-obrazkami-w-tapatalk-i-komunikaty/

 

Nikt mi nie odpowiedział a do kitu jeżeli nie mogę uploadować jakiegokowiek obrazka na forum przez telefon, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili najnowszy Tapatalk, aktualizowałem kilka dni temu a wtedy tez była kiszka, ale obrazki z Tapatalka mogłem na samym początku tylko wrzucać, czyli jakieś 2 tygodnie temu na starszym MIUI.

 

Dobra to poczekam na nową betę, różnie to bywa - może samo się naprawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...