Skocz do zawartości

Redmi Note Pro - co poprawić w romie


zientas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że już kilka dni użytkuję ten telefon i wiem o nim coraz więcej to coraz częściej zauważam jakieś niedoskonałości i funkcjonalności do poprawy.

 

1. brak obracania ekranu - mimo iż funkcja jest włączona

2. przeglądarka od xiaomi potrafi dość często się zamknąć podczas pracy (przy wypełnianiu formularza z google docs) po zainstalowaniu chrome i wypełnianiu na nim problemu nie zaobserwowałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zauważyłem kilka niedociągnięć:

1. Kilka aplikacji (najnowszy Facebook, Firefox Sync) wywalają się po chwili użytkowania.

2. Jak włączam link do np. Youtuba nie mam możliwości uruchomienia filmu przez aplikację Youtube tylko przez MIUI browser (mimo, że chrome mam domyślne) - czy MIUI ma po prostu taką naturę czy inne telefony nie mają z tym problemu?

3. Czasem jak wyjmuje telefon z kieszeni mam włączoną latarkę o.0 nie wiem czy może jest gdzieś głęboko ukryta opcja, że jak telefon wykryje "ciemność" to uruchamia latarke czy to kolejny bug?

4. Recovery nie działa z pozycji włączania telefonu (sleyoo dobrze wie o co chodzi ;P).

kilka innych też by się znalazło dlatego mam nadzieję, że Xiaomi pracuje nad poprawionym romem bo (szczegolnie to obracanie ekranu) skutecznie utrudnia mi korzystanie z ogólem bardzo dobrej komórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dla Note można dodać do Ustawień jak w Red Rice - Ustawienia MTK (żeby np. zgłośnić głośnik telefonu, słuchawki) Nie chcę kombinować z Mobile Uncle, już raz dziś ratowałem telefon, nie chce mi się na nowo wszystko robić ;) No chyba że już ktoś sprawdzał i z Mobile Uncle nie ma problemu to spoko.

 

2. Jest szansa na działające WSM Tools bądź Xposed?

 

3. Wszystkie możliwe Tweaki Acida byłyby mile widziane :D

 

Na razie tyle mi do głowy przychodzi.

 

EDIT:

 

4. Odbieranie plików przez bt nie działa, wysyłanie ok. A aplikacja "Transfer" działa jak należy.

 

5. Mam jakiś błąd, bo od 2ch godzin stoi ładowanie na 66%, niby ładuje a nad tyle samo. Po kilku restartach ciągle 66%, jak widać na lockscreenie (motywy działają, dzięki Acid):

 

http://oi59.tinypic.com/34q4487.jpg

 

My bad, zapomniałem że włączyłem celowo tryb samolotowy by szybciej naładowało, już jest ok. Ale w sumie dziwne że nie chce ładować na nim, na Mi-2 ładuje szybciej, bez problemu.

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna jakieś rozwiązanie problemu z obracaniem ekranu?, np w YouTube często mi nie łapie, tak samo w grach-  raz miałem w problem w Need for speed, że autko skręcało ciągle w lewo - po restarcie problem ustąpił. Generalnie autoobracanie raz działa, raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na horyzoncie pojawiła się beta romu 23.0 dla Note. 

Być może będzie update za kilka dni.


No dobra już mam 23.0 na serwerze ;p

Teoretycznie mogę jutro wydać tę wersję z zastrzeżeniem, że póki co to beta i MIUI nie wrzuciło jej na stronę.

Podobnie jak 25.0 dla Redmi 1S.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo mega, jestem jak najbardziej za!, powiedz tylko, czy da radę przez updater to sflashować i zachować wszystkie dane?. Change log jest obszerny :D?

No chyba musi być przez Updater.

Changelogu nie mam bo to nie jest jeszcze publiczna wersja.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowałem kalendarz google, jest dla mnie przyjemniejszy, daje większy podgląd, a ponadto nie jest taki brzydko-brązowy.

jak mam dużo spotkań w ciągu dnia to widzę jak są przerwy między nimi a na kalendarzu xiaomi widzę że jest kropka i  nie wiem ile mam zajęć, ile wizyt i o której.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm MIUI wydało oficjalnie 23.0 na stronie.

Niestety rom nie ma roota. Nie ma binarki /xbin/su - także moja metoda nie zadziała.

Jeśli ktoś chce roota to może poszukać w necie np. na xda paczek z superuser albo superuser pobrać z Google Play.

Albo za pomocą vRoot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...