Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry!

Po ostatniej aktualizacji do wersji MIUI Global 8.2.5.0 MALMIDL zauważyłem, że część aplikacji (np. Yanosik) nie mogę zamknąć inaczej niż poprzez "Wymuś zamknięcie" w menu "Ustawienia", chociaż przed aktualizacją zamykały się od razu po przesunięciu palcem i nie uruchamiały w tle. Żadna z aplikacji nie ma uprawnień do autostartu. Czy można coś na to poradzić?

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, kociabamba napisał:

Czy można coś na to poradzić?

Ustaw sobie żeby prawy klawisz funkcyjny (wstecz) przy długim przytrzymaniu zamykał aplikację w której jesteś.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, kociabamba napisał:

Dzięki za odpowiedź, ale nie zadziałało. Aplikacja owszem zniknęła z ekranu, ale od razu wyskoczyła jako działająca w tle.

W którym miejscu wyskoczyła jako działająca w tle? W niektórych romach były takie jaja, że aplikacje same uruchamiały się w tle, ale chyba nie na tym co masz.

Link to post
Share on other sites

W konkretnym przypadku aplikacji Yanosik, na ekranie pokazał się pływający skrót (widget?) do najczęściej używanych funkcji aplikacji (jeśli używasz jej to wiesz o czym mówię, takie czarne kółko z logo apki) oraz widoczna jest w menu "Ustawienia" w zakładce pracujących aplikacji.

Piszę o Yanosiku, bo jego najczęściej używam i przez to z nim mam największy problem, bo to wspomniane przeze mnie kółeczko jest widoczne na wierzchu ekranu na każdej uruchomionej aplikacji przesłaniając ją, nie wspominając o tym, że co jakiś czas ni stąd ni zowąd odzywa się komunikat np. "Nieoznakowany w pobliżu, Kia" :) Podobnie zachowuje się też np. GPS Locker, po zamknięciu znowu pojawia się w "Pracujących".

Edited by kociabamba
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, kociabamba napisał:

widoczna jest w menu "Ustawienia" w zakładce pracujących aplikacji.

Nie wiem, nie mam tego problemu, jak zamknę to się zamyka. Ten twój rom miałem przez kilka dni i niczego takiego nie zauważyłem, ale możliwe że coś tam ci się porobiło. Jeszcze możesz wejść w Panel sterowania, Uprawnienia, Inne uprawnienia, Uprawnienia, Rozpocznij w tle i tam odhaczyć tego Janosika.

 

Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...