Skocz do zawartości

Zamykanie aplikacji po aktualizacji


kociabamba

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Po ostatniej aktualizacji do wersji MIUI Global 8.2.5.0 MALMIDL zauważyłem, że część aplikacji (np. Yanosik) nie mogę zamknąć inaczej niż poprzez "Wymuś zamknięcie" w menu "Ustawienia", chociaż przed aktualizacją zamykały się od razu po przesunięciu palcem i nie uruchamiały w tle. Żadna z aplikacji nie ma uprawnień do autostartu. Czy można coś na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kociabamba napisał:

Dzięki za odpowiedź, ale nie zadziałało. Aplikacja owszem zniknęła z ekranu, ale od razu wyskoczyła jako działająca w tle.

W którym miejscu wyskoczyła jako działająca w tle? W niektórych romach były takie jaja, że aplikacje same uruchamiały się w tle, ale chyba nie na tym co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkretnym przypadku aplikacji Yanosik, na ekranie pokazał się pływający skrót (widget?) do najczęściej używanych funkcji aplikacji (jeśli używasz jej to wiesz o czym mówię, takie czarne kółko z logo apki) oraz widoczna jest w menu "Ustawienia" w zakładce pracujących aplikacji.

Piszę o Yanosiku, bo jego najczęściej używam i przez to z nim mam największy problem, bo to wspomniane przeze mnie kółeczko jest widoczne na wierzchu ekranu na każdej uruchomionej aplikacji przesłaniając ją, nie wspominając o tym, że co jakiś czas ni stąd ni zowąd odzywa się komunikat np. "Nieoznakowany w pobliżu, Kia" :) Podobnie zachowuje się też np. GPS Locker, po zamknięciu znowu pojawia się w "Pracujących".

Edytowane przez kociabamba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kociabamba napisał:

widoczna jest w menu "Ustawienia" w zakładce pracujących aplikacji.

Nie wiem, nie mam tego problemu, jak zamknę to się zamyka. Ten twój rom miałem przez kilka dni i niczego takiego nie zauważyłem, ale możliwe że coś tam ci się porobiło. Jeszcze możesz wejść w Panel sterowania, Uprawnienia, Inne uprawnienia, Uprawnienia, Rozpocznij w tle i tam odhaczyć tego Janosika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...