Jump to content

Zamykanie aplikacji po aktualizacji


kociabamba

Recommended Posts

Dzień dobry!

Po ostatniej aktualizacji do wersji MIUI Global 8.2.5.0 MALMIDL zauważyłem, że część aplikacji (np. Yanosik) nie mogę zamknąć inaczej niż poprzez "Wymuś zamknięcie" w menu "Ustawienia", chociaż przed aktualizacją zamykały się od razu po przesunięciu palcem i nie uruchamiały w tle. Żadna z aplikacji nie ma uprawnień do autostartu. Czy można coś na to poradzić?

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, kociabamba napisał:

Czy można coś na to poradzić?

Ustaw sobie żeby prawy klawisz funkcyjny (wstecz) przy długim przytrzymaniu zamykał aplikację w której jesteś.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, kociabamba napisał:

Dzięki za odpowiedź, ale nie zadziałało. Aplikacja owszem zniknęła z ekranu, ale od razu wyskoczyła jako działająca w tle.

W którym miejscu wyskoczyła jako działająca w tle? W niektórych romach były takie jaja, że aplikacje same uruchamiały się w tle, ale chyba nie na tym co masz.

Link to comment
Share on other sites

W konkretnym przypadku aplikacji Yanosik, na ekranie pokazał się pływający skrót (widget?) do najczęściej używanych funkcji aplikacji (jeśli używasz jej to wiesz o czym mówię, takie czarne kółko z logo apki) oraz widoczna jest w menu "Ustawienia" w zakładce pracujących aplikacji.

Piszę o Yanosiku, bo jego najczęściej używam i przez to z nim mam największy problem, bo to wspomniane przeze mnie kółeczko jest widoczne na wierzchu ekranu na każdej uruchomionej aplikacji przesłaniając ją, nie wspominając o tym, że co jakiś czas ni stąd ni zowąd odzywa się komunikat np. "Nieoznakowany w pobliżu, Kia" :) Podobnie zachowuje się też np. GPS Locker, po zamknięciu znowu pojawia się w "Pracujących".

Edited by kociabamba
Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, kociabamba napisał:

widoczna jest w menu "Ustawienia" w zakładce pracujących aplikacji.

Nie wiem, nie mam tego problemu, jak zamknę to się zamyka. Ten twój rom miałem przez kilka dni i niczego takiego nie zauważyłem, ale możliwe że coś tam ci się porobiło. Jeszcze możesz wejść w Panel sterowania, Uprawnienia, Inne uprawnienia, Uprawnienia, Rozpocznij w tle i tam odhaczyć tego Janosika.

 

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...